kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

40 YTL'ye Antalya'da tatil

Yeni Haber
Antalya'da herkesin gelir seviyesine göre tatil olanağı olduğu bildirildi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, Antalya'da çok sayıda turistik belgeli otel, motel, pansiyon gibi konaklama yerleri bulunduğunu hatırlattı.

Yerli ve yabancı turistlerin önce beş yıldızlı otel ve tatil köylerini doldurduğuna işaret eden Şimşek, şu anda Antalya yöresindeki lüks
otellerin tamamına yakınının dolduğunu söyledi.

Antalya'da, beş yıldızlı otel ve tatil köylerinin yanı sıra, daha ekonomik tatil olanaklarının da bulunduğunu ifade eden Şimşek, ''Antalya'da günlük 40 YTL'ye de 40 bin YTL'ye de tatil olanakları mevcut'' dedi.Antalya'da bir ve iki yıldızlı oteller ve pansiyonlarda 40 YTL'ye oda bulunabildiğine işaret eden Şimşek, şöyle konuştu:

''Antalya her gelir grubuna hitap ediyor. Antalya'da otellerin bünyesinde çok lüks villalar var. Bu villaların geceliği yüksek sezonda 40 bin YTL'ye kadar çıkabiliyor. Yüksek gelir grubundakiler bu villaları tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra, günlük 40 YTL'ye de kalınabilecek bir, iki yıldızlı oteller ve pansiyonlar da var.''

''KİMSE ÇAT KAPI GELMESİN''

Antalya'da yüksek sezonun başladığını da vurgulayan Şimşek, bu nedenle oda bulmada sıkıntılar yaşanabileceğini söyledi.Şu anda Antalya'daki lüks otellerin ortalama doluluklarının yüzde 100'e yaklaştığını ifade eden Şimşek, tatilini Antalya'da geçirmek isteyenlere bir an rezervasyon yaptırmaları uyarısında bulundu.

Şimşek, ''Tatili düşünenler bir ay öncesinden rezervasyonlarını tamamlamalıdır. Aksi takdirde ortada kalabilirler. Antalya'da yüksek sezon başladı, çat kapı gelenler oda bulamayabilir. Şu anda Antalya'daki lüks otellerin ortalama dolulukları yüzde yüzlere yaklaştı'' diye konuştu.

AA