kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 29 Mayıs 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

İspanyol 'mortgage'zede piyango ile evini satıyor

Mortgage borcunu ödeyemeyen İspanyol Marina çareyi evini piyango yoluyla satmakta buldu. Marina tanesi 5 Euro'dan 64 bin piyango bileti satacak ve birinciye evini bağışlayacak..
İLİŞKİLİ HABERLER
İspanyol 'mortgage'zede piyango ile evini satıyor
Yaklaşık 10 aydır uluslararası finans piyasalarında dalgalanmaya neden olan ABD kaynaklı mortgage krizinin Avrupa'ya sıçraması sonrasında en riskli ülkeler arasında gösterilen İspanya'da da kredi balonu patladı. Mortgagezede İspanyol Miguel Marina, 320 bin Euro değerindeki evinin mortgage ödemelerini yapamayacak duruma gelince evini satmaya çalıştı.

Gayrimenkul ekspertiziydi
Ancak ekonomi ve gayrimenkul sektöründeki bozulma nedeniyle Marina'nın evine alıcı çıkmadı. Bunun üzerine 2005 yılında aldığı evini satmak için eşya piyangosu düzenlemeyi planlayan Marina, tanesi 5 Euro'dan 64 bin adet piyango biletini satışa çıkardı. Emlak sektörünün durma noktasına geldiğini söyleyen Marina, işini kaybetmeden önce bir gayrimenkul şirketinde emlak ekspertizi olarak çalıştığına dikkat çekti. Marina, yetkililerle piyangonun yasal olup olmadığı konusunda irtibata geçtiğini de belirterek, "Beş Euro'ya bir ev sahibi olabilirsiniz. Ben de aylar sonra rahat bir uyku çekebilirim" dedi.