kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Mayıs 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sevgilisiyle bir oldu annesini yaktı

Şaban YILMAZ SABAH
Genç kız annesine ilaçlı ayran içirdi. Sonra sevgilisiyle bıçaklayıp öldürerek cesedi tinerle yaktılar. Kendileri de yanınca hastanede cinayet ortaya çıktı..
Zonguldak'ta 16 yaşındaki kızının 34 yaşındaki evli ve bir çocuklu sevgilisine karşı çıkan 37 yaşındaki anne, huncarca planla öldürüldü. İlk eşi Osman B.'den 13 yıl önce boşanan Gülüm Güneş, kızı Y.B. ile ortada kalınca emekli olan Hüsnü Güneş'le evlendi. Ancak kadın ikinci eşini de 1 yıl önce kaybetti. Bu arada 10'uncu sınıf öğrencisi olan Y.B., 2 yıl önce tanıştığı taksici Osman Demir'e âşık oldu. İki sevgili birlikte olmaya başlarken, durumu öğrenen anne Güneş, ilişkisine karşı çıktığı kızına sert tepki gösterdi. Aralarında sık sık tartışma çıkınca Y.B. annesini öldürmeye karar verdi.

KAÇACAKLARDI
Plana göre, genç kız eczaneden uyku ilacı alarak eve döndü ve ayran yaptı. Anne ilaçlı ayranı içip uyudu. Eve gelen Osman Demir, yatağında uyuyan Gülüm Güneş'i boğmaya çalıştı. Kızı da annesinin başına sert bir cisimle vurdu. Ancak ölmedi. Bunun üzerine sinirlenen Y.B. sevgilisine, "Sen bu işi beceremeyeceksin" diyerek, bıçakla annesinin boğazını kesti. Demir de bir başka bıçakla Güneş'i bıçakladı. Ardından Ankara'ya kaçmaya karar veren sevgililer, cesedi bir halıya sararak Demir'in taksisinin arka koltuğuna koydu. Genç kız da kendi eşyasını bavula doldurarak bagaja yerleştirdi. Cesedi yakıp ortadan kaldırmaya karar veren sevgililer, yanlarına tiner alıp önce Ilıksu Mevkisi'ne gitti. Burada birilerinin görebileceği endişesiyle Kozlu Beldesi'ndeki ormanlık alana geçen sevgililer, cesedi dere yatağının yanındaki kaçak maden ocağına götürdü. Cesedin üzerine tiner döken Osman Demir, çakmağı çaktı, ancak kendi üzerine de bulaşan tinerle elbiseleri tutuştu. Bu kez yardıma koşan Y.B. de tutuştu.

CEPTE MESAJLAR
Alevleri güçlükle söndüren zanlılardan Osman Demir'in el, kol ve yüzünde yanıklar oluştu. Genç kız da hafif şekilde yaralandı. Taksiye binen sevgililer, eve dönüp elbiselerini değiştirmek istedi. Ancak manevra yaparken bu kez taksinin sol tekerleği dere yatağına düştü. Aracı kurtaramayan Osman Demir, bir taksici arkadaşını arayarak yardım istedi. Taksici arkadaşının aracıyla eve dönen 2 sevgili, üzerlerini değiştirdikten sonra dün sabaha karşı yanıklarını tedavi için hastaneye gitti. Hastane polisine heyecanla çelişkili konuşan zanlılar yakayı ele verdi. Polisin gözaltına aldığı Osman Demir, cinayeti itiraf ederken Y.B. ise hastaneden kaçtı. Bu arada genç kız da dün akşam yakalandı. Y.B.'nin telefonunda, Demir'in gönderdiği "İlaçlı ayranı verdin mi?", "Uyudu mu?" mesajlarının da bulunduğu öğrenildi.
Haberin fotoğrafları