kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 1 Mayıs 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
HINCAL ULUÇ
Hıncal'ın Yeri

Tarafsız medya (!)

Benim tarafsız medyam, Fenerbahçe Kongre Üyesi, zamanında paralı meneceri Kemal Dinçer'in Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu Başkanlığı'na "Rüfailer" tarafından atanması karşısında ölüm sessizliğini sürdürüyor.
Zamanında Ahmet Güvener, ısrarlı sorular üzerine "Çocukluğumda Galatasaray'ı tutardım" dediği için topa tutulmuş ve benim tarafsız medyam Merkez Hakem Komitesi'nin gelmiş geçmiş en başarılı başkanını, istifasını alana kadar yerden yere vurmuştu..
O zaman işaret zamanın ünlü ve terbiye özürlü başkanından gelmiş ve talimatı alan Kutsal İttifak Tetikçileri işi bitirmişlerdi.
Bu defa atamayı, hem de Kemal Dinçer'in nasıl ağır eleştirdiğini geçen hafta kendi kaleminden naklettiğim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Federasyon Başkanı Hasan Doğan'a rağmen gerçekleştirenin kim olduğunu, safoş çocuklar bile biliyor ve Kutsal İttifak medyası bu defa tersine talimat yüzünden mum tutmuş, susuyor.
Dinçer'e benim dışımda itiraz eden bir tek gazete var. Cumhuriyet.
Cumhuriyet, atamada Federasyonun üstelik kendi yönetmeliklerini de hiçe saydığını yazdı.
Gazetede yayınlanan ilgili yönetmelik maddesi, "Aktif olarak spor klübü yöneticiliği, menejerlik, antrenörlük, teknik direktörlük, futbolculuk, gözlemcilik, hakemlik veya görsel, işitsel ve yazılı (İnternet dahil) medyada futbol yorumculuğu yapmamak" diyor.
Oysa Kemal Dinçer, Hasan Doğan'ın da ortakları arasında olduğu gazetede yazıyor ve TV yorumculuğuna devam ediyor.