kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Nisan 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Adnan Oktar

Google'a Adnan Hoca 'karartması'

Olcay AYDİLEK / ANKARA Adnan Oktar
YouTube'tan sonra google'ın alt alanı groupsgoogle'a da yasak geldi. Yasağın gerekçesi, Adnan Oktar'a hakarete varan eleştiriler..
Türk Telekom, Silivri 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararıyla internet arama motoru google'ın 'groups.google. com' subdomain'ine (alt alanı) erişimi engelledi. Gerekçe olaraksa kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler bulunması gösterildi. YouTube'dan sonra Türkiye'de ilk kez google da yasaklanmış oldu. Üyelerin mesaj yazabildiği google gruplarına getirilen yasaklama google'ın tüm alan adına değil, sadece http://groups.google.com subdomain'ine yönelik.

'İNCELİYORUZ'
Siteye erişim, yalnızca Türk Telekom altyapısı üzerinden internete bağlanan aboneler için söz konusu oluyor. Siteye erişilmeye çalışıldığında, "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir" yazısı çıkıyor. İnternette, kişileri hedef alan suçlarda kişiler, mahkemeye başvuruyor. Mahkeme, başvuruyu yerinde görürse siteye erişimi engelleme kararı veriliyor. Öte yandan google yetkililerince yapılan açıklamada, 'groups.google.com'a erişimin engellenmesi kararının alınmasına neden olan dava konusunun incelendiği belirtildi.
Haberin fotoğrafları