kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Nisan 2007, Çarşamba
Son Dakika
arama
atv
Kanal 1
ABC
34 yaşındaki Sinan Albayrak: Son iki yıl çok iyi geçti. 3 dizi, 3 sinema filmim oldu. İnşallah devamı da güzel gelir. suyu
Fırat'ın buz gibi suyu her yerimi uyuşturdu
MUSTAFA KIZIL
atv'nin yeni reyting rekortmeni 'Yersiz Yurtsuz' adlı dizide rol alan Sinan Albayrak: Hayatımda ilk kez bir karakteri canlandırırken büyük keyif alıyorum. İshak tiplemesinin hayvansı bir tadı var!..
atv'nin uzun soluklu dizisi 'Beyaz Gelincik'te 'Melih' karakterini canlandıran Sinan Albayrak; Ferdi Tayfur ve Şerif Sezer'le başrol paylaştığı 'Yersiz Yurtsuz' kadrosunda olmaktan büyük keyif aldığını söyledi. Geçtiğimiz hafta hem totalde hem de AB grubunda reytinglerin zirvesine oturan 'Yersiz Yurtsuz'da 'Dalgıç İshak'ı canlandıran Albayrak, "Karakteri oluştururken hem Tarık Akan'ın 'Derman' filmindeki oyunculuğundan hem de Kevin Costner'ın 'Bodyguard'daki duruşunu sentezledim. Bence ortaya güzel bir iş çıktı" dedi. Ferdi Tayfur ve Şerif Sezer'le birlikte kamera karşısına geçtiği için de kendisini şanslı hissettiğini söyleyen Sinan Albayrak'la oyunculuk ve yeni dizisi üzerine konuştuk.

SEVGİ MESAJI VERİLECEK

* 'Yersiz Yurtsuz' tipik bir töre hikayesi gibi görünse de aslında çok farklı değil mi?
Dizi, töre hikayesiyle başlıyor ancak; baba kız sevgisini çok naif ve içten bir şekilde işliyor. Dizi sürekli törelere karşı insan sevgisinin üstün tutulması gerektiği mesajını verecek. Dalgıç İshak ile Fırat'ın dibinden kurtardığı Suna arasında bir aşk hikayesi ortaya çıkacak.

* İshak nasıl bir karakter? Gördüğümüz kadarıyla biraz yabani...
Biraz yabani, içten, yalanı, zaafı olmayan bir adam. Yetenekli ve hayata tutunmasını çok iyi bilen bir insan. Hayata tutunmayı çok iyi öğrenmiş bir adam aslında. Hikayenin ilerleyen bölümlerinde İshak'ın geçmişine dair bir şey de ortaya çıkacak.

* Sizin bu projeye katılmanız nasıl gerçekleşti?
Ben bu hikayeyi 1.5 yıl önce duymuştum. O zaman dalgıç karakterini öğrendiğimde, 'bu rolü oynayacak kişi ne kadar şanslı' diye düşünmüştüm. Bana 'Mühendis mi yoksa dalgıç rolü mü istersin?' dediler; dalgıçı seçtim.

HAYVANSI BİR TADI VAR


* Dizinin esas oğlanı olmayı istemediniz o zaman...
Esas oğlan mühendis gibi görünüyor ama dizinin ilerleyen bölümlerinde esas oğlanın kim olduğu ortaya çıkacak.

* Peki canlandırdığınız karakter size ne kadar benziyor?
Hayatımda ilk defa bir rolü oynamaktan gerçekten çok keyif alıyorum; bu rolde hayvansı bir tat var. Tarlanın ortasında nadide bir ot bulunca farklı bir tat alırsınız ya; öyle bir duygu bu! İshak'ın bana yakın çok yönü var. Zaten yakın hissetmesem onu canlandıramam. Sakin bir adam ama insanın yüreğine dokunan açık bir yarası var. Benim de hassas olduğum temel noktalar vardır.

ŞUURSUZCA ÇALIŞTIK

* Dalgıç İshak aşık olunca değişiyor. Sizde böyle bir şey oldu mu?
Aşk, ihtiyacını en fazla duyduğumuz duygulardan birisi. Ben bu yönde çok kırgınlıklar yaşadım. Bazen çektiğimiz sıkıntılardan ya da yaşadığımız olaylardan dolayı birtakım şeyleri unutmaya çalışırız. Ama bu yalandır, bastırmadır. Şu anda bunu yaşıyorum ve yaşadığım için de büyük bir keyif alıyorum. Saldırgan bir kişiliğe sahip değilim ama; aşk mantığı olmayan bir duygu olduğu için insana her şeyi yaptırabiliyor. Bu durumundan dolayı da aşkı çok seviyorum.

* Canlandırdığınız karaktere tepkiler nasıl?
İlk kez bu denli güzel tepkiler alıyorum. Çok keyifli çalıştık ama anamızı ağlattılar. Hiçbirimiz 2 ay boyunca günde 3 saatten fazla uyumadık. Sersem gibiydik, hepimiz şuursuzduk. İşin kalitesi, yazılan metin, söylenen sözler o kadar derin ve ağır anlamlar yüklü ki; kendine gelmek zorundasın. O yorgunluğu unutuyorsun, yapılan işin kalitesini görüyorsun çünkü. İş kalitesiz yapılsaydı, bu tempoya kimse dayanmazdı.

* Bu dizi için Fırat'ın azgın sularına girmişsiniz?
Hayatımda hiç bu kadar üşümedim ve suyun bu kadar soğuk olduğunu hiç farketmemiştim. (Gülüyor) Ama o da çok keyifliydi. Suya girdiğinizde kan akışınız duruyor ve soğuktan uyuşma başlıyor. Fırat'ın garip bir akıntısı var ama profesyonel dalgıç konumunda olduğum için zorlanmadım.

* 'Beyaz Gelincik' ve 'Kadın Severse'den çok farklısınız bu dizide...
Fiziki görüntü üzerinde çok düşündük ve en sonunda bu hale büründüm. Her şeye alıştım ama bıyıklarıma çok alışamadım. Hâlâ yemek yerken, öpüşürken sıkıntı yaşıyorum. (Gülüyor) Bu arada takım elbiseden kurtulmuş olduğum için de sevinç duyuyorum.

UFAK UFAK YAZIYORUM


* 'Beyaz Gelincik'teki rolünüz tamamen bitti mi?
Evet ayrıldım ama çok temiz bir işte çalıştım. Gerek TMC'nin gerekse ekibin profesyonelliğinden kaynaklı çok güzel bir işti.

* Yeni bir sinema projesi var mı?
Yaz aylarında olacak ama olmadan söylemek istemiyorum. Kamera 'kayıt' desin, ondan sonra 'ben bu projedeyim' diyeyim.

* Oyunculuk dışında neler yapıyorsunuz?
Ufak ufak yazıyorum. Geçmişte yazdıklarım da duruyor. Niyetim 'Büyüklere Masallar' adında bir masal kitabı yazmak. Biraz soyut mimaride gelişen ama özüne baktığın zaman hepimizin gerçeği olacak masallar bunlar. Yazıyorum ama ne zaman biter bilmiyorum.
Haberin fotoğrafları