kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Kasım 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Başkan Topbaş, Boğaz’da kurulacak marinalarla ilgili seçilen firmalarla temasa geçildiğini açıkladı.

Boğaz'a 11 marina

Serdar CANİPEK SABAH
Büyükşehir Belediyesi İstanbul için iki yeni projeye imza atmaya hazırlanıyor. İlk proje Boğaz'da 11 koya marina. İkinci proje ise taksi helikopterlere yer hizmeti sağlanması..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş belediye şirketlerinden İSPARK'ın, İstanbul Boğazı'nda ve Marmara Denizi'nde kurulacak marinaları işleteceğini ve helikopter taksiler için yer hizmeti vereceğini açıkladı. Başkan Topbaş, dün Zeytinburnu Mevlana caddesi ve İnönü caddesi yeraltı otoparklarını gezerek cadde altı otopark çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Topbaş, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK'ın işletmeciliğini yaptığı yeraltındaki 37 bin 350 araçlık 100 otoparkın çalışmasına başlandığını belirtti. Topbaş, otoparkların maliyetlerinin 557 milyon 900 bin YTL olduğunu ifade etti. İSPARK'ın sokaktaki araçları düzenlemenin yanı sıra marinacılık ve helikopter yer hizmeti vereceğini kaydeden Topbaş, "Bu iki çalışmayı da başlattık. Artık İstanbul o kadar büyüdü ki büyük yatırımcılar geliyor kent yönetim ve sanat merkezi haline geliyor. Onlara hizmet veren helikopter taksilere yer hizmeti verilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmasını istedim. Yer tespitleri yapıldı" diye konuştu.

DÜNYA MARİNALARI İNCELENDİ
Dünyadaki örnek marinaların seçildiğini ve firmalarla temasa geçildiğini belirten Topbaş şöyle konuştu: "İstanbul Boğazı'nda 11 marina kurma çalışmasına başladık. Marmara Denizi sahilinde de marinalar yapacağız. Ucuz ve nitelikli hizmet vereceğiz" diye konuştu.