kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Dell'den iki yeni bilgisayar

27.08.2008
Dell, iki yeni Vostro dizüstü ve masaüstü bilgisayarları pazara sundu.

Dell'in yeni bilgisayarlarının tanıtıldığı toplantıda verilen bilgiye göre, söz konusu bilgisayarlar dünyanın gelişmekte olan ekonomilerinde faaliyet gösteren küçük ölçekli işletmeler ile kısıtlı bütçelerle çalışan devlet ve eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlandı.
Vostro A serisi dizüstü ve masaüstü bilgisayarların, yetkili kanal ortakları ve doğrudan Dell tarafından Asya, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika'daki 20'den fazla ülkede aynı anda satışa sunulacağı belirtilirken, gelişmekte olan ülkelere özel olarak tasarlanan ek Vostro ürünlerin ise önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceği kaydedildi.

Latitude ve Dell Precision dizüstü bilgisayar serisinin şirketin tarihinde tasarladığı "en hafif" taşınabilir dizüstü bilgisayarları ve "en güçlü" mobil iş istasyonlarını içerdiği, yeni Latitude sistemlerinin uzun batarya ömrüne sahip olduğu aktarıldı.

Dell Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Michael Dell, yeni ürünlere ilişkin değerlendirmesinde, 1995 senesinden bu yana diğer BT şirketlerinden çok daha fazla iş amaçlı kullanılan dizüstü bilgisayar sattıklarını belirterek, "Bu ve müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler, bizim dijital göçebelerin tüm ihtiyaçlarını daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Bugün bu anlayışı çığır açan bir verimliliğe, taşınabilirliğe ve tasarıma dönüştürüyoruz. Yeni Latitude'ler nefes kesecek" ifadesini kullandı.


AA