kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Ağustos 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Nez, kız çocuğu evlat edinecek!

BAŞAK ÇOKAN
3.5 aylık hamileyken bebeğini kaybeden Nez, evlat edinmek için harekete geçti! Çocuk Esirgeme'ye başvuran Nez'in, beş yıl sıra beklemesi gerekiyor!..
Gizlice harekete geçti!
Nez'in çocuk özlemi dinmiyor! 2006'da işadamı Berna Nuri Süer ile evlenen ve geçen yıl kasım ayında hamile olduğunu açıklayan Nez acı bir haberle yıkılmıştı! 3.5 aylık hamileyken bebeğini kaybeden güzel popçu hemen ardından da eşiyle boşanmıştı... Acısını unutmak için müzik çalışmalarına ağırlık veren Nez'in, geçen ay bir çocuk sahibi olmak için gizlice harekete geçtiği ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na başvurduğu iddia edildi.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

29 yaşında başvuru yaptı
Evlatlık almak için en az 30 yaşını doldurma zorunluluğu olmasına rağmen 29 yaşındaki Nez, evraklarını tamamlayıp kuruma teslim etti. Bir kız çocuk evlat edinmek istediği söylenen Nez'in, evlatlık almaya uygun olup olmadığı araştırılacak. Kurallara göre güzel popçu, kız çocuk istediği için sıraya girip en az beş yıl bekleyecek. Erkek çocuk içinse bu süre en az iki yıl.

Atatürk İlke ve İnkılâplarını uygulamak gerek
Çocuk Esirgeme Kurumu'nun Nez gibi evlat edinmek isteyen kişilerde aradığı bir özellik de şu: Yaşam tarzıyla, çağdaş görünümüyle Atatürk ilke ve inkılaplarını uygulayabilecek düşünce yapısına sahip olmak!

18 yaş büyük olmak gerek!
Halen 1300 ailenin sırada beklediğini belirten Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri Nez'in durumunda bekar bir kadının evlat edinme koşullarını şöyle sıraladı:
* 30 yaşını doldurmuş bulunan evli ya da bekar erkek ve kadın evlat edinebilir.
* 30 yaş dolduktan sonra sıraya alınır.
* Evli olmayanlar birlikte oldukları insan ile beraber evlat edinemez.
* Evlat edinecek kişilerin, evlat edinecekleri çocuktan en az 18 yaş büyük olması gerekiyor.