kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Ağustos 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Pelin Körmükçü, kolay bir hamilelik yaşadığını ve hiç kaprisleri olmadığını söylüyor.

En büyük projem karnımdaki kızım

Başarılı oyuncu Pelin Körmükçü, 5 aylık hamile ve bir kız bebek bekliyor. Yakın bir tarihte de evlenmeye hazırlanan güzel oyuncu annelik üzerine yaşadığı tatlı telaşını Bebeğim&Biz dergisine anlattı..
Türk tiyatrosunun başarılı isimlerinden Pelin Körmükçü, önümüzdeki aylarda anne olmaya hazırlanıyor. İki yıldır çocuğunun babası Rafi Moreno ile birlikte olan Pelin Körmükçü, sürpriz bir şekilde aldıkları bebek haberiyle evlilik kararlarını öne çektiklerini söylüyor. Önümüzdeki günlerde evlenebileceklerini söyleyen güzel oyuncu, "En geç bir ay içerisinde evleneceğiz çünkü karnım çok büyüsün istemiyorum" diye konuştu. Hamileliğinin beşinci ayının içerisinde olduğunu belirten Körmükçü rahat bir hamilelik geçirdiğini de sözlerine ekledi. Bu sürede tiyatro sahnelerinden uzak durmayı düşünmeyen genç oyuncu, eylül ayı başında iki tiyatro oyunuyla hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

*FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

EVLİLİK HEP DİLİMİZDE
* Sizin çocuğunuzun babası olan Rafi Moreno ile henüz evlenmediğinizi biliyoruz. Bu hamilelik evlilik kararı aldırdı mı?
Biz iki yıldır Rafi ile birlikteyiz ve sürekli dilimizde evlilik sözcüğü vardı. Ama öyle konuşulmuş kesin bir tarihimiz yoktu. Tabii bu hamilelik, evlilik sürecini oldukça hızlandırdı. En geç 1 ay içinde evleneceğiz, çünkü karnım çok büyüsün istemiyoruz. Ayrıca çocuk bekleyen insanların mutlaka evlenmesinden yanayım. Asla, "Çocuğumun babası belli, gerisi boş" gibi sözler etmiyorum.

* Hamilelik planladığınız bir şey miydi?
Açıkçası ortada öyle hesaplanmış bir şey yoktu. Önce çocuğu yapalım, sonra ne de olsa evleniriz gibi bir şey düşünmüyorduk. Aslında böyle bir şeyin olacağı fikri aklımıza hiç gelmemişti. Tamamen sürpriz oldu. Çünkü bazı normlar vardır; önce evlenirsin, sonra çocuk sahibi olursun gibi... Ama bizimki böyle denk geldi. Aile yaşamına çok önem veriyorum ve gerekli de görüyorum.

* Kendinizi anne olmaya hazır hissediyor musunuz?
Yaşımı bir kenara atarsak, ben hâlâ kendimi 20'li yaşların başında hissettiğim için oradan oraya koşuşturma, gezip eğlenme isteğindeydim. O yüzden bu biraz değişik bir durum oldu. Emre Kınay'la oynadığımız bir tiyatro oyunumuz var. Mesela ondan vazgeçmek zorunda kalacağım. Gerçekten plansız programsız bir hamilelik bu. Ama şu an kızımı karnımda hissetmek de çok başka. Artık biliyorum ki içimde biri var ve ona göre davranıyorum. O eski hiperaktif hallerim azaldı.

* Hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz?
Doktorum benim çocuk sahibi olmamı çok istiyordu, o yüzden hamile olduğumu anladığında çok heyecanlı bir şekilde "Sürpriz" diye bağırdı. "Ne oluyor?" dedim, "Bebek var burada" dedi. Gerçekten şoke oldum. Doktorum konuşmaya devam ediyordu ama ben ona boş gözlerle bakıyordum. Çocuğum olacağını öğrendiğim zaman anlatılmaz bir an yaşadım. Şoku atlattıktan sonra ilk işim Rafi'yi aramak oldu. "Baba olmaya hazır mısın?" diye sordum. Telefonda bitmeyen bir sessizlik oldu, o da benim yaşadığım şoku yaşadı. Sonra başladı gülmeye, "Şaka mı yapıyorsun?" dedi. Bir de Rafi, çocuklara çok düşkündür. Özellikle kız çocuklarını çok sever.

* Kızınızın ismi belli mi?
Çok büyük bir neden olmadığı sürece yani değiştirmemizi gerektirecek bir şey yaşamadığımız müddetçe ismi Selin olacak. Küçüklüğümden beri Selin ismini çok seviyorum. Hem küçüklere hem de büyüklere çok yakışıyor. Gerçi önümüzde 5 aya yakın bir süre var, ama yine de karar verdik sayılır.

KIZIMA TEŞEKKÜRLER!
* Hamileliğiniz nasıl geçiyor?
Çok rahat geçiyor. Bunun için başta Tanrı'ya, sonra da kızıma her gün teşekkür ediyorum. Ben de anneme çok rahat bir hamilelik geçirtmişim. İnşallah doğumdan sonra da aynı rahatlığı yaşarım. Çoğu kişiden duyuyorum; hamilelikte mide bulantısı, baş dönmesi, kusma, ödem, kokulardan nefret gibi birçok sıkıntı yaşanıyor. Bende ise gerçekten hiçbiri yok. Bundan dolayı doktora gidene kadar hamile olduğumu anlamamıştım. Tek fark, daha sık acıkıyorum. Eskiden sabah kahvaltısını çok iyi yapıp, öğlen hiçbir şey yemezdim. Sadece meyveyle geçiştirirdim. Şimdi böyle bir şey yapma imkanım yok, sürekli acıkıyorum.

* Peki şımarıklık ya da nazlanma var mı bu dönemde?
Hayır, hiç öyle şeylerim yok. Hamile olmadan önce nasılsam genel olarak öyle yaşamaya devam ediyorum. Zaten bu tarz şımarıklık, naz, kapris gibi şeyler bana çok tuhaf geliyor ve böyle yapılmasını sevmiyorum. Yeryüzündeki tek hamile ben değilim.
Haberin fotoğrafları