kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Göynük'te yeniden yangın başladı

Yeni Haber
Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesi yakınlarındaki Göynük Kanyonu'nda 18 Haziranda başlayan orman yangınında, kanyon içinde kalan yaşlı ağaç kütüklerinde bugün yeniden bir alevlenme görüldü.

Sarp kayalıklarla kaplı kanyondaki küçük bir noktada görülen alevlere Kemer ve Göynük belediye itfaiyeleriyle Kemer Orman İşletmeye bağlı ekipler müdahale etti.

Yangının kayalık alanda başladığını, alevlerin kanyon dışına taşmaması için yoğun çaba harcandığını belirten yetkililer, alevlerin genişlemesi tehlikesinin bulunmadığını bildirdiler.

Yetkililer, kanyon yangınının bir süre daha devam edeceğini, helikopterlerle su atıldıktan sonra sönen alevlerin, yaşlı kütüklerin içindeki korun ısınması sonucu zaman zaman yeniden yükseldiğini belirterek, ''Helikopterler zaman zaman yeniden ortaya çıkan küçük çaplı alevlere müdahale ediyor. Kanyon içinde uzun yılların birikimi olan yaşlı ağaç kütükleri yer alıyor. Bunların tamamen soğutulması mümkün değil. Ancak yangının kanyon dışına taşma tehlikesi yok'' dediler.

(AA)