kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Mayıs 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Savunma Bakanı Chacon erken doğum yaptı

İspanya'nın ilk kadın Savunma Bakanı Carme Chacon dün aniden hastaneye kaldırılarak bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Bebeğe "Miquel" adı verildi..
İspanya Savunma Bakanı Carme Chacon, erken doğum yaparak "Miquel" adını verdikleri 2.8 kg. ağırlığında bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Sosyalist Zapatero hükümetinde 7 aylık hamileyken Savunma Bakanı olarak atanan Chacon, dün Barselona'da beklenmedik bir şekilde hastaneye kaldırılarak doğum yaptı. Dün sabah Sosyalist İşçi Partisi'nin binasında çalışan Chacon, doğum sancılarının başlaması üzerine hastaneye kaldırıldı.

37 YAŞINDA ANNE OLDU
Programı gereği bugün Meclis Savunma Komisyonu'nda gelecek 4 yıllık dönemde yapacağı çalışmaları ve temel hedefleri anlatan bir konuşma yapması öngörülen Chacon'un, konuşmasının ertelenmesinin talep edildiği bildirildi. 37 yaşında ilk kez çocuk sahibi olan Chacon'un doğumdan sonra yasal hakkı olan 4 aylık annelik izninin tamamını kullanması halinde yerine Savunma Bakanlığı Müşteşarı olan Constantino Mendez'in bakacağı belirtiliyor.