kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Nisan 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Ödüllere hiç şaşırmıyor beğenmeyene kızmıyor

Bülent İPEK
32'nci ödülünü İtalya'dan alan 'Yumurta'nın yönetmeni Semih Kaplanoğlu: Ödüller beni şaşırtmıyor. Filmi beğenmeyen de olabilir, bu zevke göre değişir ..
Semih Kaplanoğlu'nun sinemalarda sadece 34 bin 500 kişi tarafından izlenen ancak neredeyse katıldığı tüm festivallerde ödülleri toplayan filmi 'Yumurta', önceki gün 32'nci ödülünü aldı. İtalya'daki Ravenna Film Festivali'nde 'En İyi Film' ödülüne layık görülen 'Yumurta'nın yönetmeni Semih Kaplanoğlu, "Filmimin üst üste ödül almasına şaşırmıyorum" dedi. Kaplanoğlu, "Film genel olarak beğeniliyor ama beğenmeyenler de olabilir. Bu zevklere göre değişir. Beğenmeyenlere, eleştirenlere kızmıyorum. Beğenilip, ödüllendirilirken elbette beğenmeyenler de olacaktır" diye konuştu.

ZEVKLE İLGİLİDİR
Semih Kaplanoğlu'nun 'Yumurta', 'Süt', 'Bal' üçlemesinin ilki olan 'Yumurta', 900 bin YTL maliyetle çekildi. Saadet Işıl Aksoy ve Nejat İşler'in başrol oynadığı film, Türkiye'deki pek çok ödülü de silip süpürdü. SİYAD'ın (Sinema Yazarları Derneği) geçtiğimiz aylarda verdiği ödüllerin neredeyse tümüne değer görüldüğü için entelektüel camiada tartışma yaratan 'Yumurta', geçtiğimiz hafta 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nden de eli boş dönmedi.
Haberin fotoğrafları