kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Ekim 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Kalasla eve girdi, kadına saldırdı, kocasını öldürdü

Yalçın BEL SABAH
Ümraniye'de, balkona kalas dayayıp eve giren hırsız, loğusa kadına tecavüze kalkıştı, boğuştuğu kocasını silahla öldürdü..
İstanbul Ümraniye'de gözü dönmüş hırsız, balkonundan girdiği evde 25 gün önce anne olan genç kadına, eşini bağlattıktan sonra tecavüz etmek istedi. Eşinin gevşek bağladığı iplerden kurtularak olaya müdahale etmek isteyen Necmettin U., boğuşma sırasında tabancayla vurularak öldü. Polis kaçan katil hırsızı arıyor.

OMUZ VURUP, KAPIYI AÇTI
Olay, Ümraniye Mustafa Kemal mahallesinde dün sabah saat 06.40'ta meydana geldi. Kimliği belirsiz hırsız, Meltem ve Necmettin U. çiftinin evine, yatak odalarının balkonuna dayadığı kalasa tırmanarak çıktı. Bu sırada Necmettin U. ile eşi Meltem, sesleri duyarak kalktı. Necmettin U., hemen arkasına geçerek hırsızın kapıyı açmasını engellemek istedi. Ancak hırsız, omuz vurarak kapıyı açıp içeri girdi. Hırsız bu sırada yere düşen Necmettin U. ile korku dolu gözlerle olayı izleyen genç anneyi tabanca tehdidiyle etkisiz hale getirdi.

'ÖLDÜRTMEYİN KENDİNİZİ'
Hırsız "Değerli neyiniz varsa söyleyin, zaten sabıkalıyım birkaç ay yatar çıkarım. Öldürtmeyin kendinizi" diye bağırdı. Sonra tabancasını genç kadının başına dayayarak, odada bulduğu eşarp ve bezlerle eşinin el ile ayaklarını bağlamasını istedi. Meltem U. da eşinin el ve ayaklarını bağladı. Gözü dönmüş hırsız, genç kadını 25 gün önce dünyaya getirdiği bebeği ile 4 yaşındaki kızının uyuduğu odaya götürdü. Bu arada yatak odasında bulunan 2 cep telefonu ile fotoğraf makinesi ve video kamerayı almayı ihmal etmeyen hırsız, çocuklarının odasında Meltem U.'ya tecavüz etmeye çalıştı. Eşinin gevşek bağladığı eşarpla bezlerden kurtulan Necmettin U., hemen kendisine ait ruhsatlı tabancasını alıp, eşini kurtarmak istedi. Ancak hırsız, talihsiz adamın elindeki tabancayı da aldı. Boğuşma sırasında hırsızın elindeki tabancalardan biri ateş aldı ve Necmettin U. karın boşluğuna isabet eden tek kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Polis, 1.70 boylarında, kısa saçlı ve boğazlı kazak giyen katil hırsızın kimliğini belirlemeye çalışıyor.
Haberin fotoğrafları