kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 18 Haziran 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Yeni 'Hisseli Harikalar' perde açmayı bekliyor

MEHMET ÇALIŞKAN
İlk kez 1979 yılında sahnelenen 'Hisseli Harikalar Kumpanyası'nın yeni versiyonu; 26 Haziran'da Açıkhava'da start alacak. Erol Evgin bu kez de başrol oynayacak..
80'li yılların unutulmaz müzikali 'Hisseli Harikalar Kumpanyası', 28 yıl aradan sonra yeniden perde açmaya hazırlanıyor. İlk kez sahnelendiği dönemde izleyiciden büyük ilgi gören ve 'sanat olayı' olarak tanımlanan müzikalde; eski kadrosundan Erol Evgin, Kartal Kaan ve Ayşen Gruda yer alacak.

'SÜHEYLA' DEĞİŞTİ
Erol Evgin'in kendisini oynayacağı kumpanyada; 28 yıl önce Nevra Serezli'nin canlandırdığı 'Süheyla' karakterini ise Ayça Varlıel oynayacak. Kartal Kaan'ın 'Çığırtkan' rolüyle sahneye çıkacağı müzikalde, Ayşen Gruda ise ilk versiyonunda Adile Naşit'le bütünleşen 'Adalet' tiplemesine hayat verecek. Ruhsar Öcal, Nuri Gökaşan, Selahattin Taşdöğen, Umut Kurt, Nazlı Tosunoğlu ve Ezgi Mola da eğlenceli gösterinin oyuncu kadrosunda yer alacak.

ASSOLİST HİKAYESİ
26 ve 27 Haziran'da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan gösteri için 80 kişilik bir ekip çalışacak. Orkestrayı ise Firuz İslamov yönetecek. Konusu güncelleştirilen müzikalde; şans eseri Hisseli Harikalar Kumpanyası'na assolist olan genç kızın hikayesi işleniyor. Kumpanyanın gösteri yaptığı köyün ağası assoliste aşık olunca da işler karışıyor!
Haberin fotoğrafları