SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
  » Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Atina 2004
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Müzik Kasabası için geri sayım başladı
Festival Keyfi
Program
Ana Sahne
Alternatif Sahne
Ulaşım
Sorular Cevaplar
Kamp alanı

Alternatif Sahne

7000 izleyici kapasiteli alternatif sahnede yerli ve yabancı alternatif sanatçılar yer alacak.

CARL CRAIG
Detroit sound'unun Avrupa'da patlamasında önemli role sahip kişilerin başında gelen Carl Craig, Derrick May ve Juan Atkins'in futuristik yolunu izliyor. 90'ların başında ambient, techno, breakbeat ve cazın yeni seslerinden oluşan yenilikçi bir tarzla ilk kayıtlarına başladı. Innerzone Orchestra ile yaptığı Bug in a Bassbin ile 1992'de drum'bass'in ilk örneklerini sundu. Günümüzdeki sıradan dans müziği prodüktörleriyle karşılaştırılamayacak şekilde dans pistlerini kırıp geçiren Carl Craig, stil sahibi müziği ile başımızı döndürecek.

KRUSH (Live)
Yetenekli prodüktör ve dj, uluslararası dans müzik piyasasında üst sıralara tırmandıktan sonra kalıcılığını çeşitli projelerdeki başarısıyla kanıtladı. Asıl adı Hideaki Ishi. 1992 sonlarında solo çalışmaya başlayan Krush, müzisyenlerle yaptığı canlı ve emprovize performanslarda turntable'ları enstrüman olarak kullanarak dikkatleri çekti. Krush, genel havası olan devamlı bir alacakaranlık içinde cazdan, elektronik müziğe uzanan ritimlerin hip-hop ile çok doğru bir kıvamda karıştırılmış bir tarz sergiliyor.

RICHARD FEARLESS
Çoğunluğun Death In Vegas'ın beyni olarak bilip sevdiği Richard Fearless, yaptığı remiksler ve dub miksleri ile de ayrıca bir dj'lik kariyerine sahip. Barselona başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli kentlerindeki kulüplerde dj'lik yapan Fearless, Death in Vegas parçalarının da farklı remikslerini yapıyor. Fearless'ın elektro ağırlıklı miksleri Dave Clark'ınkilerle karşılaştırılıyor ve beğeni topluyor.

ETIENNE DE CRECY
10 yıldır sözü en çok geçen Fransız prodüktörlerden olan Etienne De Crecy, Daft Punk'ın adeta müzikal rehberliğini yapıyor. Paris'in House Gurusu olarak tanınan De Crecy aynı zamanda bir ses mühendisi. Tempovision albümünde funky bas tınıları, divavari arka vokallerle süslü parçaların yanında synth seslerinin ağırlıkta olduğu parçalar ve chill-out parçalar da bulunuyor.

The Jugula Sessions Hosted by: Neneh Cherry (DJ Set) & The Family
Kendine özgü pop, hip-hop ve dans müziği harmanıyla çığır açan ve alternatif rap ve trip-hop gibi türlerin doğmasına sebep olan Neneh Cherry, Michael Stipe (REM), Yossou N'Dour ve Gang Starr gibi farklı janraların devleriyle yaptığı ortaklıklarla da tanınıyor. Özellikle, Buffalo Stance, Manchild veKisses on the Wind gibi uluslararası hitlerle tüm dünyaya kendini sevdirdi. Dünya müziğinin ilk örneklerini veren ünlü caz müzisyeni Don Cherry'nin kızı olan Neneh müziğin farklı alanlarında dolaşıyor.

TIGA & Lord of the Marionette
Nelly'nin 'Hot in Herre' parçasına yaptığı cover ile 2003 yılında listeleri alt üst eden Tiga, Radio Slave, Scissor Sisters, Felix Da Housecat, Gareth Gatex, Fischerspooner, Lamb, FC Kahuna ve Telepopmusik gibi grupların gibi gruplarında parçalarını remixledi. Sahne performansına kendi yaptığı kukla gösterisini de görsel olarak ekleyen Tiga, farklı disiplinleri biraraya getirren günümüzün ilginç sanatçılarından.

ZION TRAIN (Live)
Melodik şarkılar, dans pisti ritimleri ve derin 'dub' öğelerinin kaynaştığı albümleri Original Sounds of the Zion ile geniş bir kitle tarafından tanındılar. Dub müziğin en yenilikçi gruplarından olan Zion Train'in birlikte çalıştığı sanatçılar arasında Prince Allah, Chumbawamba, Rootsman, Afro-Celt Sound System, Dub Syndicate, The Shamen, Ozric Tentacles, Merzbow, Loop Guru, Coil, Maxi Priest, New Model Army, Muslimgause, Kava Kava bulunuyor. Dinleyenlerin bedenlerini ağır ritimler ve baslar eşliğinde melodinin akışına bırakacakları bir performans olacağı kesin.

PSYCHONAUTS
Psychonauts'ın müziği elektronik beat'lerin yanında gitar riffleri ve davul ritimleriyle birçok müzik türüne uzanan geniş bir altyapı üzerine kurulu. Elektronika, lounge, hip-hop ve psychadelia elementlerini birleştiren tarzıyla sıradan dans act'lerine benzemeyen Psychonauts, ödünç aldığı etkileyici vokallerden çok alttan giden beat'leri ile anlatıyor kendini. Elektronik ve organik seslerin arabuluculuğunu yapan Pychonauts başdöndürücü bir setle karşımıza çıkıyor.

DJs ARE NOT ROCKSTARS 'Princess Superstar & Alexander Technique on 4 decks'
House, Hip-hop, Rock ve Elektro'yu birleştirerek 40 yıllık popüler müzik tarihinde hafızalara kazınmış parçaların live sample larını kullandılar. İkilinin delice yaratıcılığı hakkında biraz fikir isterseniz; Beastie Boys parçalarının The Doors ya da Rapture parçaları ile birleştirlmesi, Black Sabbath şarkısının JZ parçası ile, Prince parçasının Dolby şarkısıyla mix edilmesi örnek olabilir.

TWILIGHT CIRCUS DUB SOUND SYSTEM
Günümüzde Reggae'nin en iyi ve en yaratıcı isimlerinden 'dub' sihirbazı Ryan Moore, bilinen adıyla Twilight Circus Dub Sound System, başlı başına bir müzik fabrikası olarak değerlendirilebilir. Analog seslerden ödün vermeden kullandığı teknikler ve şarkı yazarlığı ile 'dub' dünyasında benzeri olmayan bir sound'a sahip. Dünya festivallerinin vazgeçilmezleri arasına giren Twilight Circus Dub Sound System Rock'n Coke DJ Arena'da hünerlerini sergileyecek.

KRIS VEREX
Müzik eğitimine klasik müzikle başlayan Kris Verex, R&B, caz ve soul müziğe yöneldi. House ve elektronik müziğin ağır bastığı blues, soul, funk ve disko türlerinin içiçe geçtiği bir tarza yönelerek 1993'de dj'liğe başladı. Olağandışı bir dj'lik yeteneğine sahip olan Kris Verex, pikap başındayken etrafındaki tüm canlıları 'groove'a sokarak dans ettirmesiyle tanınıyor.

ASHER SELECTOR
80'lerde Jamaica'dan Karayipler'e, Güney Amerika'dan Afrika'ya dünyayı dolaşıp müzik yapan Asher Selector, roots, dub, ska ritimlerini dans müziği ile kaynaştırıyor. Rootsman şirketine bağlı olarak çalışan asher Selector 2000 yılından beri Avrupa'da en çok aranan dj'lerden. Daha önce 2 kez Montreux Jazz Festivali programında yer alan Asher Selector, bu yıl da festivalin konukları arasında. Mad Professor, Ziggy Marley ve Prince Allah gibi sanatçılarla da birlikte çalıştı.

ORIENT EXPRESSIONS (Live)
DJ. Yakuza (Can Utkan), Cem Yıldız ve Richard Hamer'dan oluşan Orient Expressions Doublemoon'dan çıkan ilk albümü Divan'la adından söz ettiriyor. Parçaları daha önce yurtdışında karma CD'lerde yanınlanan grup, Türk Halk Müziğini çeşitli enstrümanlar ve elektronik müzikle harmanlıyor. Orient Expressions hem ruhunuza hem bedeninize hitap edecek bir müzikal performans sunuyor.

HAKAN KURŞUN (Live)
Almanya'da doğan ve 1981 yılında İstanbul'a taşınan Hakan Kurşun lise yıllarında değişik müzik kumpanyaları ile konserler verdi. 1988 yılında yüksek öğrenim için Viyana'ya giderek Ses mühendisliği okudu. Daha sonra Varşova'ya taşındı ve Polonya'nın o dönem önde gelen sanatçılarıyla çalma ve çalışma fırsatı buldu. Türkiye'nin sayılı müzisyenlerinden biri olan ve ilk albümünde tüm enstrümanları kendisi çalan Hakan Kurşun, Kütle'yi elektro akustik bir albüm olarak tanımlıyor.

P.O.P. (Live)
80'lerin ortasında tanışan Yetkin Başarır ve Umut Çağlar, kendi çabalarıyla müziğe olan ilgilerini ve bilgilerini geliştirdiler. İlham kaynakları arasında King Crimson'un beyni Robert Fripp'in Frippertronics, Kraftwerk'in Kling Klang Studio projelerinden ilham alan ikili, çizgi üstü new wave gruplarından etkilendi. 90'lara gelindiğinde Yetkin tasarımcı olarak çalışıyordu, Umut ise dans müziğine yönelerek dj'lik kariyerine başlamıştı. Biri tasarımcı diğeri performans sanatçısı iki arkadaşın deneyimlerini P.O.P. adı altında 76667.net adlı çalışmada topladı.

AGENTORANGE
Agentorange gerçek adıyla Mete Tavukçuoğlu'nun müzikle uzun yıllardır devam eden tutkulu bir ilişkisi var. Önyargısız yaklaşımı ile iyi ve farklı müziklere her daim kulak kabartan Agentorange, indie, new wave ve brit-rock dinleyerek büyüyüp 90'lı yıllarla birlikte drum'n bass, big beat ve house müziğine gönül verdi. Agentorange'ın setleri genel olarak rock'n roll hissinin ağır bastığı breakler, techno ve elektro karışımından oluşuyor. Arkadaş partilerinde başlayan dj'lik kariyeri, ününün hızla yayılması ile Cantina, Scene, Godet, Nuclub ve Crystal gibi Istanbul'un gözde kulüplerine taştı.

BARIŞ K.
İstanbul kulüp hayatının vazgeçilmez dj'lerinden Barış K. Godet ve Red Room'da dansa davet eden setlerinden sonra bu kez festival izleyicisine çalacak. Neredeyse 6 yıldır her cumartesi İsmet ile birlikte Açık Radyo'da Satürn adlı programı hazırlayan Barış, elektronik ağırlıklı breakbeatler ve groovelarla dolu setinde hip-hop, dub gibi siyah müziklere uzanacak.

İSMET
Neredeyse 6 yıldır Açık Radyo'da Barış K. ile Satürn adlı programı hazırlayan İsmet, underground partilerin en gözde dj'lerinden. Soul, funk, dub, groove, disco'dan hip-hop ve breakbeat'e, kökler ve uzantıları arasındaki gelgitlerle dolu setiyle festival izleyicisini siyah müziğin doğal ritim ve groove'u ile dans etmeye davet ediyor.

DERLENEN HABERLER
Görgün Taner
Görgün Taner
İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü. 32 senelik bir kuruluşun genel müdürü olarak festivale danışmanlık hizmeti veriyor. Bu işe nasıl giriştiklerini ise şöyle açıklıyor: "Geçen...devamı
Fırat Kasapoğlu
Fırat Kasapoğlu
Prodüksiyon Direktörü. Ona 'Kasaba'nın Şerifi' diyorlar. Kendileri geçen seneki Rock'n Coke'un da mimarı. Her şey ondan soruluyor. Eurovision'u da yapan kişi. 'Hangisi daha zordu'...devamı
Galya Frayman Molınas
Galya Frayman Molınas
Coca-Cola Türkiye Bölgesi Pazarlama Müdürü . Festivalin en büyük sponsorunun yetkilisi... Rock'n Coke, zaten Coca-Cola Türkiye'nin en büyük projelerinden biri ve bu festivali uzun...devamı
48 saat için Rock'n Coke kasabası kurdular
48 saat için Rock'n Coke kasabası kurdular
21-22 Ağustos tarihlerinde Hezarfen Havaalanı'nda gerçekleştiri lecek, Türkiye'nin en büyük açık hava festivali Rock'n Coke için geriye sayım başladı. Bu yıl ikincisi yapılan festivalin...devamı
Rock'la uykusuz geceler
Rock'la uykusuz geceler
50 bin kişinin izlemesi beklenen Rock'n Coke'un hazırlıkları tamamlandı. 21-22 Ağustos'taki festivalde 50 Cent'ten MFÖ'ye kadar pek çok ünlü isim sahne alacak. Türkiye'nin en büyük...devamı
'50 Cent' geliyor
'50 Cent' geliyor
Dünyaca ünlü Amerikalı rap yıldızı 50 Cent, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Rock'n Coke Festivali'nde konser vermek için Türkiye'ye geliyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Rock'n...devamı
Müzik Kasabası için geri sayım başladı
Müzik Kasabası için geri sayım başladı
Dünyaca ünlü grup ve DJ'lerin yanı sıra Türkiye'den sanatçıların da sahneye çıkacağı Rock'n Coke'a 50 bin kişinin katılması bekleniyor. MFÖ ve Özlem Tekin, festivalin yerli konukları...devamı


MANSUR FORUTAN
Hip'n Coke
Atina 2004
Atina'nın evsahipliği yaptığı 28. Yaz Olimpiyat Oyunları açılış töreni 13 Ağustos'ta gerçekleşti.
1 Milyon TL = 1 Yeni Türk Lirası
Yeni Türk Lirası'na 2005'te hazır olun. Yasa ile, Türk lirasından altı sıfır atılarak bir milyon Türk lirası...
Marmara Depreminin 5. yıldönümü
20'nci yüzyılın en büyük depremi Marmara Bölgesi'nde bundan 5 sene önce 17 Ağustos'ta olmuştu. Depremin...
Süreyya Ayhan Dosyası
1500 metre Avrupa Şampiyonu Süreyya Ayhan Atina Olimpiyatları'na bir hafta kala, 7 Ağustos'ta, sağ dizindeki...
% 80'e varan indirimler!
Yeni tarifelerin getirdiği en büyük özellik, artık abonelerin kendi tercihlerine göre farklı ücretlendirme...
Tüm zamanların en iyi 30 sinema karakteri
Amerikan sinema dergisi Premiere'in yazarları, tüm zamanların unutulmaz 30 film karakterini seçti. Bu...
Irak'ta can pazarı
Irak'ta 5000 Türk bulunuyor. Şu ana kadar 30'a yakın Türk vatandaşı öldürüldü. Son gelen haberlere göre...
Türkiye'nin en büyük 500 firması
İstanbul Sanayii Odası'nın raporuna göre Türk sanayii krizi atlatıp toparlanma sürecine girdi. Özel sektör...
Hızlandırılmış Katliam
Oysa "Hızlandırılmış Tren" projesinin uygulamaya geçmesiyle kara trenin bahtı açılacaktı. Ankara-İstanbul...
Alaattin Çakıcı Dosyası
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, 15 Temmuz 2004'te saat 19.30 sıralarında Avusturya'nın Graz...
 
GAP Dosyası
1970'lerde temeli atılan Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 8'inci büyük projesi GAP, gereken 32 milyar...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.