kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Pırlanta takmanın altı önemli kuralı
Pırlanta takmanın kuralları

Pırlanta takılar, sadece geceleri kullanılan aksesuar olmaktan çıktı. Bu yıl uzun küpeler, broşlar, saça iliştirilen mücevherler ve sağ ele takılan yüzükler, pırlanta modasının temelini oluşturuyor.


Pırlanta takmanın altı önemli kuralı

Avize ya da uzun küpeler, broşlar, saça iliştirilen mücevherler, zincirler ve sağ ele takılan yüzükler, bu yılki pırlanta modasının temel taşları.

Pırlanta takılar, günlük kıyafetlerle özgür bir biçimde, günün her saatinde kullanılıyor. Zaten pırlanta artık aşık olunan erkeğin sunduğu ve kendini sevdiğine adamanın simgesi olmaktan da çıktı; moda haline geldi. Pırlanta takmanın hatası olmaz ama ünlü mücevher markası De Beers Grubu'nun satış ve pazarlama kolu DTC bünyesindeki Pırlanta Bilgi Merkezi, bu yılki ödül törenlerine kesinlikle damgasını vuracak altı pırlanta modasını belirledi. İri avize küpeler, broşlar, saça takılan mücevherler, uzun küpeler, zincirler ve sağ ele takılan yüzükler bu yılki modanın ana hatları. Pırlanta modasında da hissettiğimiz "vintage" (eski görüntülü) etkisi taşıyan klasikle modernin karışımı bir tarz da dikkat çekiyor.

1. İri avize küpeler
Avize küpelerin ortadan kalktığını düşünürken onlar daha da iri olarak geri döndü. En az üç sıra mücevherli tasarımdan oluşan ve omuza yaklaştıkça genişleyen küpeler olarak tanımlanan büyük avize pırlanta küpeler, mücevher dünyasındaki en büyük trend olmaya aday. Kırmızı halıda sık sık görmeye alışık olduğumuz avize küpeler, Jennifer Aniston, Sharon Stone ve Cate Blanchett gibi yıldızların kulaklarını süslüyor. Bu küpeler, resmi davetlerde baş döndürücü aksesuar olmalarının yanı sıra gündelik giysilerle de çok rahat kullanılabilir.

2. Broşlar

Büyükannenizin kullandığı broşlar artık geçmişte kaldı! "Vintage" ve modern tarzların bir arada uygulandığı yeni broşlar, zevkle kullanabileceğiniz ışıltı saçan mücevherler olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik artık sadece tayyörlere de takılmıyor. Pop yıldızı Beyonce Knowles elbisesinin sırtına, oyuncu Sarah Jessica Parker ise saçına taktığı pırlanta broşla kendilerine özgü tarzlarını sergiledi. Pırlanta broşu sevenler arasında Gwen Stefani de var. Stefani, Hollywood'un eski günlerini çağrıştıran, seksi ve sofistike bir tarz için zarif pırlanta broşlar kullanıyor.

3. Saçlardaki ışıltı
Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da pırlanta saç tokaları, taçlar ve ışıldayan pırlanta broşlar takmak sinema dünyasında çok moda! Kullandığı pırlanta mücevherlerin sayısı ve güzelliğiyle her zaman etrafındakileri büyüleyen Jennifer Lopez, Marc Anthony ile kısa süre önce kıyılan nikahında taktığı ince işçilikli pırlanta iki saç tokasıyla yine herkesi etkiledi. Pırlanta saç tokaları, zarifliğin ve tarz sahibi olmanın göstergesi... Bizden söylemesi!

4. Uzun küpeler
Çıplak boyna doğru sallanan bir çift uzun pırlanta küpenin "şelale etkisi" muhteşem bir zarafetin simgesi. Uzun pırlanta küpeler, Hollywood'un klasik tarzını benimseyen genç yıldızlarının şık seçimleri arasında yer alıyor. Liv Tyler, düz kesimli siyah elbisesini omuza kadar inen, uzun küpeleriyle tamamlarken, Julia Roberts da kırmızı halının üzerinde göz kamaştıran pırlanta küpeleriyle yürüyenler arasında...

5. Zincirler
Boyna kat kat dolanan, zarif, sarkan bol pırlanta zincirler Hollywood'un altın çağını çağrıştıran "Vintage" bir görünüm etkisi yaratıyor. Catherine Zeta Jones, Jennifer Lopez gibi şık ve zarif yıldızlar ışıl ışıl, kat kat dolanan pırlanta zincirler takıyor.

6. Sağ el yüzükleri

Son zamanlarda pırlanta, bir kadının bağımsızlığını ve refahını simgelemeye başladı. Özellikle sağ ele takılan yüzüklerle... Jennifer Aniston, Debra Messing ve pırlanta mücevher konusunda her zaman modayı belirleyenlerden biri olan Sarah Jessica Parker gibi yıldızlar sağ ele yüzük takma konusunda öncü. Sağ ele takılan pırlanta yüzükler, çiçek biçimlerinden romantik, geometrik ya da modern tasarımlara kadar çok çeşitli seçeneklerle sunuluyor. Halle Berry ve Salma Hayek gibi modern, güçlü kadın yıldızlar, sağ ellerine taktıkları pırlanta yüzüklerle zarif, ifadeli ellerine daha da ışıltı katıyor.
DİĞER YAŞAMA DAİR HABERLERİ
 Kas yapmak için hap almak zararlı
 Bu çamur iyileştiriyor
 Aileden miras kalan travmaları taşımak şart değil
 Yıldızların karışık aşk hayatı
 'Prenses hastalığı' korkutuyor
 Dışarı Çıkmadan Önce
 7 Gün 7 Dakika nerede ne yapmalı?
 Haftanın Kitapları
 Yazmak fotoğraf çekmektir
 Haftanın Kitapları
 Tilkinin kışla mücadelesi
 Bu kanaryalar şampiyon
 Kısa Kısa
 Popüler kültürün dahisi
 Buz üstünde dans ediyor
 Yazmak için yeterli ızdırabım var
 Kendine yaptığı takılarla işe başladı
 Kadınlar kilo almamak için sigarayı bırakmıyor
 Gerçeği bilen tek kişi var
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
  » Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
Beklenen gelin görücüye çıktı
Beklenen gelin görücüye çıktı
Elbette filmin erotizmi biraz daha diri olabilirdi, elbette bazı...
Bağımsız filmler kapıda
Bağımsız filmler kapıda
27 Şubat'a kadar devam edecek olan festival, bu yıl çok daha olgun...
Vergi zammı şarabı vurdu
Hükümetin vergi gelirlerindeki açığı kapatmak için artırdığı Özel...
En iyi fotoğraf Reuters'in
Dünyanın en geniş ağına sahip olan Reuters'in başındaki isimlerden biri Türk.
Fatma Nine'den türküler
On üç torun sahibi olan Fatma Düzgün albümlü bir türkücü olarak şöhret yolunda...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.