kapat
12.03.2002
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
banner
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
banner
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 GALOP
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPUS
 HYDEPARK
 İNANÇ
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 DİYET
 TATLILAR
 CİNSELLİK
 PAZAR SABAH
 KİTAP
 SİNEMA
 SANAT
 RENKLER
 GURME
 TARİH
 SUNNY
 HİGH-TECH
 YAT&TEKNE
 NET YORUM
 NET GÜNDEM
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

Babanız yanlış adam mı yetiştirdi!

Tuğrul Türkeş'in, "Babamdan sonra ülkücü yetişmedi" sözlerine MHP'den sert yanıt geldi: Eleştirdiğiniz kişileri babanız yetiştirdi. Yanlış mı yaptı?

Başbuğ'un oğlu ATP Genel Başkanı Tuğrul Türkeş'in, "Babamdan sonra ülkücü yetişmedi" sözlerine MHP'lilerden sert yanıt geldi. MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, "Bu davada en az mücadele veren insanlar dahi Tuğrul Türkeş'in 1.5 katı mücadele vermiştir. Milletvekillerinin dörtte üçünün mazisi Tuğrul Türkeş'in mazisinden daha eskidir" derken, MHP İstanbul milletvekili Ahmet Çakar da "Şu anda MHP'nin yönetiminde olan insanlar merhum Türkeş'in yetiştirdiği kişilerdir" diye konuştu. MHP'lilerin tepkileri şöyle:

GÜL: MİSYON DEĞİŞTİ
Mehmet Gül, "Komünizmin tehlike olmaktan çıkmasının ardından ülkücüler de farklı bir mücadele yöntemi içine girdi. Doğru bir stareteji sonucunda meselelerin içinde yer almadılar. Yeni bir misyon üstlendiler. Türkeş gitti diye ne o kadrolar gitti, ne de Türkeş geldi diye yeni bir safhaya büründü. Atatürk'ün CHP'si ile Türkeş'in MHP'si farklıdır. Partiden ayrılanlar dahi ülkücülüğe sahip çıkmaya çalışıyor. En az mücadele veren insanlar Tuğrul Türkeş'in 1.5 katı mücadele verdi. Milletvekillerinin dörtte üçünün mazisi Türkeş'in mazisinden daha eskidir. Ülkücüler hala yetişiyor. Sadece misyonları ve vizyonları değişti" dedi.

ÇAKAR: BIRAKIP GİTTİ
Ahmet Çakar ise, "Ülkücüler artık dernek değil, devlet yönetiyor ve buna uygun davranıyor. Şu an MHP'nin başında bulunanlar, Başbuğumuzun yetiştirdiği insanlar. O zaman Tuğrul Türkeş'e sormak lazım. Babanız yanlış adam mı yetiştirdi? Bizde eksiklik görüyorsa kendi neden yetiştirmiyor? Sayın Türkeş hata yapıyor. Ülkücülük bir partiye mahsus değil, bir millete ait olan gayenin adıdır. Başından beri yanlış istikamette gidiyor. Bu gidişinde ısrar ediyor. Başbuğumuz bizi yetiştirmiştir. Bu ülkücüleri yok saymaktır. Tuğrul Bey, kıvranıp duruyor. Niçin yarışı kaybedince bırakıp gitti? Başbuğumuzun son MYK'da vasiyeti vardı, ihlal eden kendisi oldu" diye konuştu.

KAYA: ÖZÜMÜZ AYNI
Ülkü Ocakları Başkanı Atilla Kaya da şöyle konuştu: "Sayın Türkeş'in bu kaygıyla hareket ettiğini sanmıyorum. Politika yapıyor. Biz özümüzden kopmadık ama, değişen şartlara uygun yeni politikalar üretmeye başladık. Sayın Türkeş'in görüşlerine katılmıyorum. Nasıl ülkücü yetişmiyormuş? O, MHP'den en zor dönemde ayrıldı. MHP barajı aşamayınca bıraktı gitti."

Nevin BİLGİN<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap
PARLAMENTO
DSP   129
MHP   127
ANAP   78
DYP   86
AKP   53
SP   48
TDP   3
BAĞIMSIZ   14
BOŞ   12
TOPLAM   550

Copyright © 2002, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır