kapat
12.03.2002
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
banner
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
banner
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 GALOP
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPUS
 HYDEPARK
 İNANÇ
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 DİYET
 TATLILAR
 CİNSELLİK
 PAZAR SABAH
 KİTAP
 SİNEMA
 SANAT
 RENKLER
 GURME
 TARİH
 SUNNY
 HİGH-TECH
 YAT&TEKNE
 NET YORUM
 NET GÜNDEM
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

17 Ağustos enkazı hasta ediyor

17 Ağustos Depremi'nin üzerinden üç yıla yakın zaman geçmesine rağmen enkaz çalışmalarının tamamlanamaması, hastalıkları da beraberinde getirdi.

Şehrin üzerinden kalkmayan toz bulutları, son günlerde burun kanamalarının artmasına neden oldu. Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı Dr. Cevdet İzmirli, son günlerde burun kanamalarında önemli bir artış meydana geldiğini belirterek, bu artışın tehlikeli boyutta olduğunu söyledi. Dr. İzmirli, "Burun kanamalarının en önemli nedeni stres ve toz. İnsanlar kötü yaşam koşulları nedeniyle strese giriyor, bu da burun kanamalarına neden oluyor. Bir başka önemli nedeni ise toz bulutları" dedi.

Uzun süredir toz içinde yaşayan Adapazarlılar'ın geçirdiği burun kanamalarının ileride değişik hastalıklara yol açabileceğini kaydeden İzmirli, burun kanaması geçirenlerin mutlaka bir doktora başvurması gerektiğini söyledi. İzmirli, "2.5 yıldır insanlar toz yutuyor. Adapazarlılar verem hastalığı tehdidi ile karşı karşıya" uyarısında bulundu.<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap

Copyright © 2002, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır