kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Şubat 2009, Pazar
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

'Gözleri var görmezler'

Recai KÖMÜR - SABAH
01.02.2009
"29 Mart küçük değil büyük düşünenlerin günü" diyen Erdoğan, CHP'yi hedef alarak, "Bir zamanlar İstanbul'u çamur deryasına çevirenler şimdi bizim iktidarımıza çamur atıyor" dedi..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "çamur" tartışması başlatan CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'na çatarak, "Biz geldik yolsuzluğu bertaraf ettik. Bir zamanlar İstanbul'u çamur deryasına çevirenler şimdi bizim iktidarımıza belediyemize çamur atmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki siz İstanbul için hiç mi hizmet üretmediniz. Elinize dilinize dursun" dedi. Erdoğan, dün Topkapı Cevizlibağ'da yapımı tamamlanan Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nin açılış törenine katıldı. İstanbul'un bir dönem kifayetsiz eller yönetiminde kaldığını vurgulayan Erdoğan, "Biz geldik. 5 yılık dönemde ak belediyecilik farkını ortaya koyduk. Çöp, çukur çamur bunlar geçmişte kaldı" dedi. Göreve geldiklerinde İstanbul'un çöp yığınları içinde olduğunu hatırlatan Erdoğan "İstanbul'u yutan yok eden o kara delik CHP zihniyetiydi" dedi.

"DİKİLİ AĞACINIZ VARSA"
"Dün Şişhane'den Maslak'a açılışını yaptığımız metroya hiç mi binmeyeceksiniz? Taksim 4 levent metrosuna hiç binmediniz mi? Bunları kim yaptı. Başlayan bitiren kim bunları bir görün" diyen Erdoğan, "Ama her zaman söylüyorum ya bunlar da göz var, görmezler, bunlarda kulak var duymazlar, dil var ama gerçekleri konuşamazlar. Şimdi onlara buradan tekrar soruyorum. Şu İstanbul'da ne olur dikili ağacınızı söyleyin de bir ziyaret edeyim" diye konuştu. Konuşmasında mehter marşının güftesinden alıntılar da yapan Erdoğan, 29 Mart'ın büyük düşünme günü olduğunu hatırlattı ve meydanda bulunanlardan oylarını iyi kullanmalarını istedi.