kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Şubat 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Ulu Önder Atatürk’ün huzurunda şarkı söyleyen ve hala hayatta olan son şarkıcı Müzeyyen Senar, artık muhteşem sesiyle şarkılar söyleyemeyecek.

Müzeyyen Senar sesini kaybetti!

Türk Sanat Müziği'nin ünlü divası Müzeyyen Senar bir daha şarkı söyleyemeyecek... Kızı, felç yüzünden ses telleri tahrip olan Senar'a kötü haberi bir türlü veremediklerini söyledi..
BODRUM'DA DİNLENİYOR!
Bir zamanlar Boğaz'ın Avrupa yakasında şarkı söylerken Anadolu yakasındakilerin dinlediği Müzeyyen Senar sesini kaybetti! Doktorlar, yüksek tansiyona bağlı olarak beyinde kan pıhtılaşması oluşan ve kısmi felç geçiren Senar'ın ses tellerinin tahrip olduğunu açıkladı. Kızı Feraye Işıl, Bodrum'daki annesine artık şarkı söyleyemeyeceği haberini veremediğini belirtip ekledi:

ARTIK YÜRÜYEMEYECEK!
"Sağlığı normal şekilde ilerliyor. Konuşuyor, elini kolunu hareket ettiriyor. Artık yürüyemeyeceğini biliyor fakat şarkı söyleyemeyeceğini bilmiyor, bunu söyleyemedim, söyleyemem. Nasıl etki yapacağını bilmiyoruz!" 90 yaşındaki Müzeyyen Senar, son olarak hastalığından kısa bir süre önce adına düzenlenen saygı gecesinde sanatçılarla birlikte sahneye çıkıp şarkı söylemişti.