kapat
   
SABAH Gazetesi
 
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Aramızdaki elektrik iki sene önce bitmişti
Aramızdaki elektrik iki sene önce bitmişti
Dul lafını sevmiyorum
Zorlamanın anlamı yok

Aramızdaki elektrik iki sene önce bitmişti

İki sene önce 'Altın Portakal' alarak popülerliği artan genç oyuncu Vildan Atasever boşanmasının ardından ilk kez konuştu: Biten bir aşkı canlandırmak için çok uğraştım. Ama eğer devam etseydik, sevgi ve saygımızı yitirecektik.

Geçtiğimiz günlerde 6 yıllık eşi Taylan Kılınç'tan ayrılan genç oyuncu Vildan Atasever, "Aramızdaki elektriklenme iki yıl önce bitmişti. Taylan benim için çok özel bir insan. Onunla kötü olmam mümkün değil. Ben biten bir aşkı devam ettirmek, yeniden canlandırmak için çok uğraştım ama olmuyor" dedi. 16 Şubat'ta eşinden tek celsede boşanan Vildan Atasever, ayrılık sürecini ilk kez GÜNAYDIN'a anlattı.

* Eski eşiniz Taylan Kılınç'la nasıl tanıştınız?
'Webcam' adlı bir televizyon programında görev almak için hazırlık yaptığım bir dönemdi. Taylan da SABAH gazetesinde muhabirlik yapıyordu ve Türkiye'de ilk kez yapılan bir program olduğu için benimle röportaj yapacaktı. Akmerkez'de buluştuk.

*
İlk görüşte aşk mı oldu?
Hayır tam aksine, röportaja geldiği için işimi yapıp yanından ayrıldım. Sonra yaptığımız röportajın gazetede ne zaman çıkıp çıkmayacağını öğrenmek için telefonlarımızı almıştık. Ben birkaç gün içinde Taylan'ı aradım ve konuşmaya başladık. Bu şekilde aramızda bir dostluk oluştu.

AİLEM BİZE KARŞI ÇIKMIŞTI


* Evliliğe nasıl karar verdiniz?
Ben Taylan ile tanıştığımda henüz 18 yaşındaydım. Bir gün arabada giderken durup dururken bana 'Biz artık evlenelim' dedi. Ben de gayet sakin 'Olur evlenelim' dedim. İlişkimizin üzerinden bir yıl geçmişti ve biz evlenmeye karar verdik.

* Aileniz bu evliliğe karşı çıkmadı mı?
Elbetteki karşı geldiler çünkü çok küçüktüm. Evliliğin sorumluluğunu henüz alamayacağımı söylediler ama ben Taylan'ı seviyordum. Bu yüzden fazla da bir şey yapamadılar. Ve biz hemen evlendik.

* Boşanma kararı almanızda bir dönem çıkan çıplak fotoğraflarınız ve bazı görüntüleriniz etkili oldu mu?
Asla olmadı çünkü ben o pozları verdiğim zaman Taylan benim hayatımdaydı. O biliyordu benim böyle fotoğraflar vereceğimi ve nasıl bir işin içine girdiğimi!

* Hiç müdahale etmedi mi?
Etmedi. Taylan bana hayatım boyunca yaptığım hiçbir olayda hesap sormadığı gibi karışıp yorum da yapmadı. Ben eşimin bilgisi olmadan gizli saklı hiçbir şey yapmadım. Ama Taylan hep bana destek olmuştur. Asla özel hayatımızda bir kriz yaratmamıştır.

* Aileniz fotoğrafları biliyor muydu?
Annem ve ağabeyim biliyordu ama babamın haberi yoktu.

BABAMI ÜZMEMEM GEREKİRDİ

* Aileniz, Taylan Bey'in bu rahat tavırlarına tepki göstermiyor muydu?
Ben o fotoğrafları verdiğimde o kadar küçüktüm ki, ne yaptığımı bilmiyordum! Beni bu konuda engelleyen birisi de yoktu hayatımda. Ama artık olaylar bitmiş; şimdi ne söylesem boş olur. O zamanlar Taylan'ın hangi düşünceler içinde olduğunu bilmiyorum. Ben sadece kendimden sorumluyum.

* O fotoğraflar için pişman mısınız?
Evet tabii ki pişmanım çünkü o fotoğrafları verirken babamı düşünebilirdim. Onları üzmemem gerekirdi ama oldu işte. Engel olamadım o zaman olan olaylara. Taylan'ın da benim de bunları yaşamamız gerekiyordu. Kaderimizde bunlar vardı, oldu bitti.

* Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde aldığınız 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünün ardından popülerliğiniz artması bu evliliğin sonunu getirmiş olabilir mi?
Ben Taylan'ı tanımadan önce de bu işlerin içindeydim. 15 yaşından bu yana çalışıyorum, bunun için eğitim aldım. Yıllarca mücadele ettim. Hayat müşterek, benimle birlikte olmak istiyorsa ya destek olacak da çekip gidecek. Yani 'Vildan ünlü oldu, başarılı oldu, kocasını boşadı' lafları çok ayıp. O zaman ben Altın Portakal'ı aldıktan hemen sonra boşanma davası açardım. Hiç bu kadar uzatmazdım. Bir insan işi uğruna aşık olduğu adamı hayatından çıkarır mı? En azından ben asla çıkarmazdım.

* 'İki Genç Kızın Romanı' adlı sinema filmindeki görüntüleriniz de çok konuşuldu. Bunlar eski eşinizi rahatsız etmiş olabilir mi?
Taylan hiçbir zaman bu haberler ya görüntüler yüzünden benimle tartışmadı. Evliliğim boyunca, benim sevişme sahnelerim de oldu tecavüz sahnelerim de. Eskiden verdiğim fotoğraflar da oldu. Eski eşim Taylan bana hiçbir zaman 'Bu rollerde oynayamazsın, bu fotoğrafları veremezsin' demedi. Bana hiç ama hiç karışmadı. Belki gazetecilikten geldiği için bizim camiayı biliyordu ya da rahat bir insandı... Bilemiyorum!

* Taylan Bey'in bu kadar rahat olması sizi rahatsız etmiyor muydu?
Bu konuda şu kadarını söyleyebilirim; eğer Taylan benim iş hayatıma müdahale etseydi, onun sözünü dinlerdim. 'O çıplak fotoğrafları verme' deseydi vermezdim. Beni sallasaydı, bunlar olmayacaktı! Ne yaptığını ne düşündüğünü bilmiyorum. Bu konuları daha fazla konuşmak istemiyorum.

* Eşinize olan aşkınızın bittiğini ne zaman anladınız?
Aslında iki yıl öncesinde aramızdaki elektiriklenme bitmişti. İnsan çocuk yaşlardan itibaren birisiyle büyümeye başlayınca, onu hayatından çıkaramıyor. Taylan benim için çok özel bir insan. Onunla kötü olmam mümkün değil. Ben biten bir aşkı devam ettirmek, yeniden canlandırmak için çok uğraştım ama olmuyor. Ne kadar çabalarsam çabalayayım, kendimizi kandırıyoruz. Bir türlü ileriye gitmiyor. Eğer bir süre daha devam etseydik aramızda biten aşkın üzerine, bir de sevgi ve saygımızı yitirecektik.

* Boşanma kararını eşinize söylediğinizde tepkisi ne oldu?
Önce istemedi; 'Bir daha deneyelim' dedi. Ama konuştuğumuzda bunun düzelmeyeceğine o da inandı.
DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Aramızdaki elektrik iki sene önce bitmişti
 Uganda'da yaşamak ona yaradı
 Bayrak kırmızısı tuvaleti ile Viyana'yı 'kuşattı'!
 Yıldız Hanım'a aşığım
 Fransızca söyledi Parisliler'i büyüledi
 Koku'nun kokusunu yaptı
 Paris Hilton yeni yaşına hızlı girdi
 Şiddet sahneleri izleyeni 'Kilit'liyor!
 Türk kadınları çok hoş, evlenebilirim!
 Sigaralı konser afişi kızdırdı
 Kültür Bakanlığı'nın desteği için sıradalar
 Algan gençleri eğitecek
 Pratik yemek tarfileri
 'Tuvanam'ın ürünleri Miami'ye kadar taştı
 Şimdi de odasını talan ettiler
 Çevreci prensin gökyüzü sarayı
 Halk ne diyor?
 Altın Ayı'nın sürprizleri
ÖZAY ŞENDİR
'Kurtlar Vadisi' ve 'He is a Lady'
Bu günlerin moda...
AYŞE ÖZYILMAZEL
Buzzzz gibi reyting!
Zeynep Tokuş musun nesin, buzda...
AYŞE TÜTER
Lezzet güneşi
Domatesli sebze çorbası
Büyük bir...
Bebeklerin kalbine iğne yapar mısınız?
Bebeklerin kalbine iğne yapar mısınız?
Tüp bebekte anne rahmine verilen embriyo sayısı yüksek tutulunca...
Çocuklarda diyet bir yaşına düştü
Çocuklarda diyet bir yaşına düştü
Aşırı şişmanlık yani obezite ile savaş veren ABD ve Avrupa'da diyet...
Armağan'dan Kalp Vakfı için stand-up
Armağan'dan Kalp Vakfı için stand-up
Ekranların 'kıdemli' jüri üyesi Armağan Çağlayan, 'Kendine Bir Yıldız...
İmzası boynunda
İmzası boynunda
Ünlü modacı Zeynep Tunuslu, önceki gece katıldığı bir davette ilginç...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.