kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
  » Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
   Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Bu fırsat kaçmaz
20 kişilik zirve çağrısı

Bu fırsat kaçmaz

Şişli Belediye Başkanı ve Galatasaray eski yöneticisi Mustafa Sarıgül, sarı-kırmızılı kulübü ayağa kaldıracak Seyrantepe Projesi'ndeki son gelişmeleri SABAH'a anlattı.

Maliye Bakanlığı ile Bayındırlık Bakanlıkları'nın üst üste aldıkları kararlarla Seyrantepe arazisini tamamen Şişli Belediyesi'ne devretmesinin ardından gözler, sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e çevrildi. SABAH, Galatasaray camiasının 'kurtuluş' olarak değerlendirdiği Seyrantepe Projesi hakkında son sözü söyleme yetkisine sahip olan Sarıgül'le görüştü. Şişli Belediye Başkanı, "Bu, Galatasaray adına tarihi bir fırsattır. Yönetim kurulu elini çabuk tutup, bu konuda gerekli işlemleri yapmalıdır" ifadesini kullandı. Maliye Bakanlığı'nın toplam 384 bin metrekare olan arazinin ihalesini iptal ettiğini, Bayındırlık Bakanlığı'nın ise daha önce yeşil alan olarak görülen arazinin imar planını konut, ticaret ve spor bölgesi olarak değiştirdiğini hatırlatan Sarıgül, "İki bakanlık, dosyayı son şekliyle Şişli Belediyesi'ne devretti. Sportif olarak konuşacak olursak, artık top bizde" yorumunu yaptı.

ÜÇ PROJEYLE GELSİNLER
Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe konusunda bir an önce en az üç proje hazırlaması gerektiğini söyleyen ve ardından da kendilerine müracaat etmelerini isteyen Mustafa Sarıgül, "Kulübün bize başvuru yapması şart. Onlar bunu yapmadan Şişli Belediyesi'nin bir adım atması mümkün değil. Proje birden fazla olursa, en iyisini değerlendirme fırsatımız olur, bundan da Galatasaray Kulübü kazançlı çıkar. Bu nedenle en az üç proje diyorum. Başvuru yapıldıktan sonra projeleri bizde önce İmar Komisyonu inceler. Oradan çıktıktan sonra Belediye Meclisi'ne sunuş yapmak gerekir. Galatasaray yeter ki yola çıksın. Biz bu işin takibinde en az onlar kadar ısrarlı oluruz. Ben Galatasaraylı'yım ama şu anda Şişli'nin diğer spor kulüplerine karşı da sorumluluklarım var. O arazide bu kulüpler de kendilerine yer bulacak. Yani orası mükemmel bir sportif merkez olacak. Bu nedenle Seyrantepe'ye büyük önem veriyoruz" diye konuştu.

FENER'DE GÜZEL İŞLER OLUYOR
Eski bir G.Saraylı yönetici olarak sarı-kırmızılı kulübün içinde bulunduğu durumu da değerlendiren Sarıgül bu konudaki görüşlerini şöyle özetledi: "Galatasaray içinde öncelikle toplumsal bir iç barışa ihtiyaç var. Bünyede sevgi eksikliği hissediliyor. Yönetim, divan ve taraftar grupları arasındaki iletişim kopmuş. Sayın Özhan Canaydın iyi bir başkan, ama yalnız. Sonuçta bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Sonuçta her çöküşün bir zirvesi olacaktır. Galatasaray'ın zirveye çıkmak için hemen koşmaya başlaması gerekir. F.Bahçe'de bugün çok güzel işler yapılmaktadır. Nedeni ise yönetim modelinin işlerliğidir. Galatasaray'ın ayakta kalması, Türk futbolu için de hayati önem taşımaktadır. Çünkü G.Saray-F.Bahçe-Beşiktaş rekabetinin bittiği gün, Türk futbolunun öldüğü gündür. Bu devler, birbiri olmadan düşünülemezler."

HALUK ULUSOY'A SEVİNDİM
Futbol Federasyonu genel kurulunu da değerlendiren Sarıgül, "Kongre kararı alındığından beri gelişmeleri dikkatle takip ediyorum. Açıkça söylüyorum benim gözümdeki ideal başkan da Haluk Ulusoy'dur. Kendisinin önü, demokrasi ile bağdaşmayacak bir şekilde kesilmişti. Anayasa Mahkemesi tarafından buna son verildi. Adalet yerini buldu. Ben de çok sevindim. Tüm kulüplerin sevgisini kazanmış, seçime çok güçlü girecek biri. Ulusoy'un çevresinde toplanılması ve güçlü bir yönetim kurulması halinde Türk futbolunun sorunlarının en kısa sürede çözüleceğinden eminim" dedi.

ZAFER ERTEM


1 2 3 4 5
 
DİĞER SPOR HABERLERİ
 Aç aslana yanaşma!
 Bayram kurbanı!
 Dersimiz Beşiktaş
 Dün dündür bugün bugündür
 Beşiktaş şampi...
 Trabzon'da Pepe harekatı
 Ailton kafa karıştırdı
 Youla'nın yerine Marlet
 Aksu, Ulusoy'un listesinde mi?
 Akatlar düştü
 Aslan demir gibi
 Alpay'a kötü sürpriz!
 Nihat'a 3 milyon euro
 Günün içinden
LEVENT TÜZEMEN
Bizim finalimiz!
Türk turizminin başkenti Antalya yarın...
İdamlıklar Koğuşu'nda bir rektörün cezaevi güncesi
İdamlıklar Koğuşu'nda bir rektörün cezaevi güncesi
Koğuş ağalarından "Aynı damda yatmaktan gurur duyuyoruz. Yemeğe...
Türkiye boydan boya kuş gribiyle savaşıyor
Türkiye boydan boya kuş gribiyle savaşıyor
Kuş gribi dört bir yanda boy gösterdi. Ülke genelinde 78 kişi tedavi...
Servetini katlıyor
Servetini katlıyor
2004 ve 2005'in en çok kazanan mankenleri arasına giren...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Pazar Sabah | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu