kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
  » Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
GÜNEY VE ÇOLAK AYNI FOTOĞRAFTA: Nalan Güney, Kelebek Operasyonu çerçevesinde, Sedat Peker ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle Ankara’da gözaltına alınıp İstanbul’a götürülen, daha sonra serbest bırakılan Zafer Çolak ile birlikte görülüyor.
'Madam' SABAH'a konuştu
Cem Kınay ne dedi?
Gazeteci Funda Özkan'ın açıklaması

'Madam' konuştu

Nalan Güney polisin 9 milyon Euro'luk ihtilafa aracılık ettiğini öne sürdüğü bürokrat için "Adını versem ortalık karışır" dedi.

"BÜROKRATIN ADINI POLİS VERSİN"
9 milyon Euro'luk bir para anlaşmazlığına Ankara'da Sedat Peker adına müdahil olduğu polisçe öne sürülen Nalan Güney SABAH'a Benim değil ama o olayla Sedat Peker'in bir alakası yok" dedi. Güney, aracı olarak anılan üst düzey bürokratı polisin bildiğini söyledi.

"ŞİMDİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM"
Ancak Güney daha sonra yeniden arayarak böyle bir pazarlığa da aracılık yapmadığını, dolayısıyla Magic Life'ın eski sahibi Dr. Cem Kınay'ın bu pazarlığın taraflarından biri olmadığını söyledi. Üst düzey bürokrat için de "Şimdi bunu konuşmak istemiyorum" dedi.

NALAN'I DA PEKER'İ DE TANIMAM

Magic Life'ın eski sahibi Dr. Cem Kınay dün SABAH'ta yayınlanan 9 milyon Euro'luk Tatlıcı-Kınay anlaşmazlığı iddiasının doğru olmadığını söyledi. Kınay bu anlaşmazlığa aracılık ettiği ve 1.8 milyon dolarlık komisyon için anlaştığı öne sürülen Nalan Güney'i de hiç tanımadığını anlattı. Cem Kınay dolayısıyla Sedat Peker ile hiçbir teması olmadığını vurguladı.'Madam' SABAH'a konuştu

Nalan Güney, Sedat Peker'in Magic Life'nin eski sahibi Kınay ile Tatlıcı arasındaki anlaşmazlığın çözümüyle ilgisi olmadığını savundu.

Sedat Peker fezlekesinde adı 'komisyoncu' olarak geçen ve Magic Life'ın eski sahibi Cem Kınay ile Mustafa Tatlıcı arasında Peker adına arabuluculuk yaptığı iddia edilen "Madam" lakaplı Nalan Güney, yakın arkadaşı olduğunu kabul ettiği Sedat Peker'i koruyarak "Benim değil ama, Sedat Bey'in bu olayla alakası yok" dedi. Güney, SABAH'ın yaptığı ikinci görüşmede ise Mustafa Tatlıcı'yı uzaktan tanıdığını, Cem Kınay'ı bazı ortamlarda gördüğünü, ancak hiç konuşmadığını belirtti. Güney, olayda adı geçen üst düzey bürokratla ilgili olarak da "O üst düzey bürokratın ismini polis biliyor söylemiyor. Ben de söylemem çünkü ortalık karışır" ifadesini kullandı. Güney, fezlekedeki iddiaların aksine Peker'in ünlü oteller zinciri Magic Life'nin eski sahibi Cem Kınay ile oteli kiralayan Mustafa Tatlıcı arasındaki anlaşmazlığın çözümüyle ilgisi olmadığını savundu. Güney "savcıya ifade vermek istediğini ancak, savcının gerek görmediğini" belirterek, serbest çalıştığını söyledi. Eski erkek arkadaşı tarafından verilen "Madam" lakabıyla anılan Güney, SABAH'la söyleşisinde Peker'den "bu çocuk" diye bahsetti.

İDDİALAR YALAN
Güney, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve adam kaldırmak, senet gaspı gibi suçlardan tutuklu bulunan Sedat Peker'i savunarak "Bu konuyu avukatlarım inceliyor, iddiaların tamamı asılsız. Asılsız iddialar, yanlış bilgiler. Sedat Bey'in bu olayla hiçbir ilişkisi yok" dedi. Aynı vurguyu defalarca yapan Güney'in, "Benim değil. Sedat Bey'in buNalan Güneyolayla alakası yok" demesi dikkat çekti. Güney, şöyle devam etti: "Polis size işine gelen kayıtları vermiş, işine gelmeyenleri vermemiş. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bütün iş adamlarıyla ve bürokratlarla, hepsiyle görüşüyorum. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı çok yakın arkadaşım. Niye polis bunları vermemiş?. Polis sizlere yanlış bilgiler veriyor. 2 milyon dolarlık komisyon iddiaları da doğru değil. Polis kayıtlarını ben de biliyorum. Dava dosyası, fezleke bende de var. Tekrar söylüyorum, Sedat Bey'in bu olayla, Cem Kınay'la hiçbir alakası yok. Çok komik. Benim bir ailem ve iş çevrem var. Fezlekede firari sanık durumumla ilgili İstanbul'daki savcıya ifade vermek istedim. Avukatlarım gittiler ifade vermek istediğimi söylediler. Çünkü fezlekede firari sanık görünüyorum. Savcı ifade vermem için gerek bile görmedi. Neden basın bu çocuğun üzerine gidiyor anlayamıyorum." Güney, olayda adı geçen üst düzey bürokratın kimliği konusunda ise şu açıklamayı yaptı: "O üst düzey bürokratın ismini polis biliyor. Neden söylemiyor? Ben de biliyorum. Ama söylemem. Çünkü ortalık karışır."

LAKABI ARKADAŞINDAN
Güney, 'Madam' lakabının Peker'le ilgisi olmadığını, bu lakabı kendisine "eski erkek arkadaşının" taktığını da anlattı: "Eski erkek arkadaşım bana madam derdi. Onun taktığı bir lakaptı, o çevredeki arkadaşlarım da bu lakabı kullanırdı. Ancak Sedat Peker bu lakabı bilmezdi."

GÖKSEL ÇAĞLAV ANKARA

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 Sanık: Amerikan askeri. Suçu: Yargısız infaz. Tanık: Bütün...
 'Bir yüzüğü bile bana çok gördüler'
 Anne-kızdan TDDY'ye dava
 Dönüş çilesi bayram tatilcilerini bezdirdi
 Batı Trakya'daki camide müstehcen film kavgası
 'İslam'a karşı çirkin saldırılar devam ediyor'
 Kadının AİHM'de kızlık soyadı zaferi
 Japon uzmandan deprem önerileri
 Hava sıcaklığı daha da düşecek
 Zırhlı araç teslim edildi
 Irak'ta bir Türk daha katledildi
ERDAL ŞAFAK
Laiklik ve dindarlık
Alexis de Tocqueville...
ÖMER ÇELİK
Askeri tedbirden önce insani eylem...
UMUR TALU
Her kuvvet aşınır
Bayramınız iyi geçti mi? Umarım...
2008'de ABD Başkanlığı için hangisi adaylığını koyacak?
Amerika yönetiminde yaşanan bir değişiklik, daha şimdiden 4 yıl...
'AB kapısını Türkiye'ye açmalı'
Alman sosyolog Ralph Dahrendorf, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye...
Ya Yen-Ersun ya da..
Ya Yen-Ersun ya da..
A Milli Takım, 2006 Dünya Kupası elemelerinde Ukrayna ile çok kritik...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu