kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
28 Mart 2009, Cumartesi
Sabah
 
Haberler Spor Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Magazin Sağlık Televizyon Yazarlar Kültür Sanat
 
24 Saat
24 Saat
Türkçe olarak suya "Teşekkür ederim" denildiğinde su böyle kristalize oluyor.

Allah'ın 99 adı ile oluşan kristalleri gösterecek

İPEK DURKAL GÜNAYDIN
27.03.2009
Su ile ilgili kitapları dünyada 'en çok satanlar' arasına giren Japon bilimadamı Dr. Masaru Emoto kendini İslam'a yakın hissettiğini söyledi: Allah'ın 99 adının su üzerindeki etkisini kitabında anlatacak..
'Sudaki Mucize', 'Suyun Bilinmeyen Gücü', 'Sudaki Gizli Mesajlar', 'Su Müzik Dinliyor', 'Aşkın Şekli' adlı kitapları ve 'Ne Biliyoruz ki?' isimli filmle ünü tüm dünyaya yayılan Dr. Masaru Emoto Türkiye'deydi. Doğa Koleji'nin sponsorluğunda '5. Dünya Su Forumu' çerçevesinde gelen Emoto; sudaki şifanın gizemini, düşünce ve duyguların fizik realiteyi nasıl etkilediğini anlattı. Dinleyicilere güzel sözler, güzellikler ve güzel duyguların su kristalleri üzerindeki etkisini fotoğraflarla gösterdi. Bu seminer sonrasında röportaj yapma fırsatı bulduğumuz Emoto; vücudumuzun yüzde 70'inin sudan oluştuğuna dikkat çekerek, suya iyi davranmamız gerektiğine, böylece daha sağlıklı ve sevgi dolu bir dünya kurulabileceğine işararet ediyor. Kendisini İslamiyet'e yakın hisseden Emoto, Suudi Arabistan'da Esma-Ül Hüsna'nın (Allah'ın 99 adı) su üzerindeki etkisini gösteren bir kitap çıkarmaya hazırlanıyor.

SUYLA KONUŞUN
* Alternatif tıpta çalışmalarınız kabul görüyor. Peki, iyi ve güzel düşünmenin; suya iyi davranmanın insan vücudu üzerindeki etkisi nedir?
Bu benim 7.5 yıllık çalışmam. O sürede, kanser ve benzeri hastalara iyi, güzel, şefkatli konuşulmuş bu sulardan içirildi ve hastalıkları tedavi etmede olumlu etkisi görüldü.

* Bu, tıp dünyasında kanıtlandı mı?
Evet, bu suları için kişiler iyileşti ama 'neden, nasıl iyileşti?' sorularının cevabını kesin olarak vermek mümkün değil. Eğer bilimsel kanıt istiyorsanız, tıp alanındaki bilimadamları bunun doğruluğunu onaylamıyor çünkü o zaman kendi işlerine son vermiş olacak!

SUYUN DA DUYGULARI VAR
* İnsanın kendi kendine sizin teorinizi uygulayabilecek gücü var mı? Vücudu ile konuşarak kendisini tedavi edebilir mi?
Evet, tabii ki... Suyun da insan gibi, duygulara sahip olduğunu düşünüyorum. Vücudumuzda, görmediğimiz suyu hayal ederek ona şükranlarımızı sunmamız, onun hakkında iyi düşünmemiz, sağlığımız için de faydalı bir yol olacaktır.

* Suyun hafızası ve duygusu olduğunu, kelimeleri anladığını anlatıyorsunuz. Aslında anladığı 'teşekkür ederim' cümlesi değil de, insanların bunu söylerken yaydığı enerji herhalde değil mi?
Kelimeler bazı titreşimlere sahip ve bunlarda bir enerji yükü var. Elma derken farklı bir enerji veriliyor ve bu enerji iyi ya da kötü titreşimler üretiyor. Suya etki eden de işte bu enerjidir.

* Onca ülke gezdiniz. Sizce suyla ve pozitiflikle en ilgili ülke hangisi?
Müslüman ülkelerde daha iyi bir reaksiyon ile karşılaştım. Özellikle Güney Amerika'da... 'Water' isimli filmin de etkisi olsa gerek Rusya'da da çok iyi karşılandım. Aslında her gittiğim ülkede güzel reaksiyonlar aldım. Fakat Japonya'da bu kadar iyi değil.

* Kendi ülkeniz size karşı mı çıkıyor?
Japonya'da bana karşı olan bir grup var. Bilimadamları çalışmalarımı yıpratmaya çalışıyorlar. Çünkü yenilikten, birilerinin öne çıkmasından hiç hoşlanmıyorlar.

DESTEKÇİM YOK

* Bilim dünyasında bu araştırmanıza destek olan kimse yok mu?
Halkın büyük ilgisini görmeme rağmen bilim çevresi, ağırlıklı sağlık grupları, maalesef desteklemiyorlar. Nedenini sorarsanız, biraz önce bahsettiğimiz gibi kendi pozisyonlarını korumak istemeleri. Bilim çevresi ile bizim uyuşamama sebebimiz; benim yaptığım şeyler üç boyutlu ifade edilemiyor. Fiziksel bir şey değil. Olmayan bir şeyin resmini çekiyor, olmayan bir şeyi gösteriyorsunuz. Ruh gibi, hayalet gibi... Dolayısıyla bunu rakamsallaştıramadığımız için bilimadamları ile tartışamıyoruz. Farklı boyutlarda düşünüyoruz.

* Buna rağmen bu kadar kitap yazdınız ve dünyanın pek çok ülkesinde seminerler veriyorsunuz...
Bütün bilimadamları teorimin karşısında değil, destekleyenler de var. Örneğin Almanya-İsviçre sınırında soğuk füzyon deneyi yapılıyor. Bu deney ispatlandıkça, bana az da olsa destekte bulunan bilimadamlarının söylemleriyle benim şu anda tüm bu anlattıklarım altyapısını hazırladığım halkaya tam oturur. Ben şimdi sadece altyapıyı oluşturuyorum.

* (Tercümanımız soruyor) İslamiyet'te 'kıyametten önce güneş batıdan doğacak' inancı var. Bu deney sonrası da kuzey ve güney kutuplarının yer değiştireceği söyleniyor. Bu muhtemel mi?
Evet, dünya dönecek ama güneş ters taraftan doğacak. Ben, İslam'ın bu teorisini doğrulayabilirim...
Haberin fotoğrafları