kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Haziran 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Arda: Maçın keyfini çıkarmak istiyoruz

AA
Yeni Haber
Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde, Çek Cumhuriyeti ile grupta yapacağı kader maçına hazırlanan (A) Milli Futbol takımında kaleci Volkan Demirel ile futbolculardan Arda Turan basın toplantısı düzenledi.

Nyon'daki basın merkezinde yapılan toplantıda, Volkan Demirel, İsviçre maçının kendileri için büyük önem taşıdığına değinerek, ''Onun için bu maçta benim kurtarışlarım değil, maçı kazanmamız önemliydi. İnancım bu başarımızı devam ettirerek, bir üst tura çıkmaktır'' dedi.

Volkan, Çek Cumhuriyeti maçının penaltılara kalması halinde kendisinin elinden geleni yapacağını belirterek, şunları söyledi:

''Ancak ben eminim ki, Türk Milli takımı işi penaltılara kalmadan halledecektir. Bu maçta defansımıza da büyük görevler düşecek. Çekler genelde uzun oyunculardan kurulu bir ekip, teknik oyunculardan kurulu bir ekip olsalar, belki defansımızı zorlayabilirler. Ama bizim defansımız uzun boylu oyunculara karşı daha başarılı.''

Şampiyonaya Portekiz maçıyla başlamanın kendileri açısından şanssızlık olduğunu vurgulayan kaleci Volkan, ''Portekiz gibi güçlü bir takımla şampiyonaya başlamak bizim için şanssızlıktı. Ancak Türk milleti, Türk halkı bize güvensin, kupayı kaldırırsak da kimse şaşırmasın'' dedi.

Volkan Demirel, Milli takımda hiçbir arkadaşının yönetimle pazarlık yapmayacağına da dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim için son düşünce, paradır. Milli görev, milli duygular için buradayız. Başarıyı ödüllendirmek yöneticilerin işidir. Biz albayrağımıza hizmet etmek için buradayız.''

ARDA TURAN

İsviçre karşılaşmasında maçın adamı seçilen Arda Turan ise İsviçre'ye attığı gölün kendisi açısından umutları son maça taşıdığı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Arda, ''Bu gol ülkemin insanını mutlu ettiği için, umutlarımızı taşıdığı için bende anlamı çok büyük. Şayet Çek Cumhuriyeti'ni de yenersek, daha çok mutlu olacağım'' dedi.

Arda Turan, Çek Cumhuriyeti maçının penaltılara kalması durumunda kaleci Volkan'a güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, ''İnşallah penaltılara kalmaz, ama kalırsa da Volkan Abiye güvenimiz sonsuz. Volkan Abi, penaltılar konusundaki istatistikleri de tersine çevirecektir'' diye konuştu.

Her maçı final havasında oynamaktan sıkıldıklarını bildiren Arda, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Artık Çek Cumhuriyeti maçını grubun son maçı ve gruptan çıkma maçı olarak görüyoruz. Biz ne yaparsak, ülkemin insanını mutlu etmek için yapıyoruz. Bu başarımız onlar için. Çek Cumhuriyeti maçını da bir final havasında görmekten çok keyfini çıkarmayı istiyoruz. Maçı baskı altında oynamak istemiyoruz.''

Arda Turan, 19 yaşında giydiği A Milli Takım forması altında 2 yıldır mücadele ettiğini hatırlatarak, ''Ben 21 yaşındayım. 19 yaşımdan beri milli takımdayım ve hiçbir zaman parayı düşünmedim. Ülkemize hizmet etmek için buradayız. Bu şampiyonada paradan çok daha önemli şeyler var bizim için. Bu da başarıdır'' şeklinde konuştu.

Arda, şampiyonada Hollanda ve Portekiz'in dışında bütün takımların birbirini yenebilecek düzeyde olduğunu belirtirken, favorisinin Türkiye olduğunu kaydetti.