kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 30 Mayıs 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Erdoğan'dan sandık için dik durun çağrısı

Erdoğan, "Kuzey Irak'a operasyon başlayıp, seçim iptal olacak" spekülasyonları için"öyle bir olasılık görmüyorum" dedi ve ekledi: "Kamuoyunun böyle bir gelişmede, dik durması lazım. Sandık devam etmeli."..
İLİŞKİLİ HABERLER
Erdoğan'dan sandık için dik durun çağrısı
Başbakan Erdoğan, son günlerde kulislerde sık sık dile getirilen "Kuzey Irak'a operasyon başlayacak, seçim iptal olacak" yönündeki spekülasyonlar için "Öyle bir olasılık görmüyorum" dedi. Erdoğan, böyle bir olasılık karşısında da kamuoyunun sandık için "dik durması" gerektiğini vurguladı. Erdoğan, dün AK Parti Grup Toplantısı çıkışında, bir gazetecinin "Kuzey Irak'a operasyon başlayacak. Seçim iptal olacak yönünde bazı spekülasyonlar var. Bu ihtimal dahilinde mi" sorusu üzerine, önce "Nereden çıktı" dedi. Erdoğan böyle bir ihtimali görmediğini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ama kamuoyunun da böyle bir gelişme olursa, karşısında dik durması lazım. Sandık devam etmeli."

YENİ ADAYLARA ROZET

Erdoğan, seçimi öncesi "merkez partisi" hedefi için siyaset yelpazesinin sağlı sollu tanınmış isimlerine rozet taktığı AK Parti Grup Toplantısı'nda da Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle sonuçlanan gergin "Çankaya seçimi" sürecini değerlendirdi ve "Bir yanağına bir tokat, ondan sonra öbür yanağını çevir ona da bir tokat. Bu adalet değil" dedi. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine ilişkin anayasa değişikliği için yöneltilen suçlamalara yanıt veren Erdoğan kendilerini parlamentoya gönderen halkın cumhurbaşkanını da seçebileceğini vurguladı ve şöyle devam etti: "Birileri diyor ki vekiller seçsin yeter. Vekiller üç tane cumhurbaşkanı seçtiler, biz de seçme yoluna gidiyorduk ama onu bile değiştirme yoluna gittiler. Bunu eleştirmeyeceksiniz, üzerinde yorum yapmayacaksınız. Ya ne yapacağız? Hani var ya bir yanağına bir tokat, ondan sonra öbür yanağını çevir ona da bir tokat. Bu adalet değil. Adaletin gereği neyse o olacak."