kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
13 yıldır süren kabus sona erdi
13 yıldır süren kabus sona erdi

Jackson'ın 13 yıllık kabusu bitti. Peki şimdi ne olacak?... Savcı Tom Sneddon, yıllarca Michael Jackson'ı hapse tıkmak için uğraştı. Ama ünlü popçu "suçsuz" bulununca yine eli boş döndü


13 yıldır süren kabus sona erdi

Savcı Tom Sneddon, yıllarca Michael Jackson'ı hapse tıkmak için uğraştı. Ama ünlü popçu "suçsuz" bulununca yine eli boş döndü.

Michael Jackson geçtiğimiz yıl 31 Ocak'ta Amerika'nın Kaliforniya eyaletine bağlı Santa Barbara şehrinde hakkında açılan cinsel taciz davasından beraat etti. Suçlu bulunması halinde 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Jackson, zorlu geçen, tüm özel yaşamının manşetlere taşınmasına sebep olan yargılama sürecinin ardından kazandığı zaferin tadını çıkarıyor. "Neverland" isimli özel malikanesine kapanan, ailesi ve yakın dostları dışında kimseyle görüşmeyen Jackson, tüm yargılanma süreci esnasında kendisinden desteğini esirgemeyen hayranlarına da internet sitesinde yayınladığı mesajla teşekkür etti.

9 ÇOCUK BABASI
Oysa savcı Tom Sneddon'un (63) 13 yıldır hayatının yegane amacı Jackson'ı demir parmaklıklar arasında görebilmekti. Ve sonunda, karşısında Jackson'ın en az 20 yıl hapiste kalmasına yetecek kadar iddiada bulunan, henüz 14 yaşında bir erkek çocuk vardı. Gavin Arvizo'nun yaşadığını iddia ettikleri tam olarak onun aradığı şeydi. Fakat Sneddon için pazartesi akşamı sadece yeni bir "yıkım" oldu. Jackson bir kez daha "suçsuz" bulundu. Hayatının büyük kısmını Jackson'ı suçlu buldurmak için çalışararak geçiren Sneddon'un jürinin ağzından dökülen "suçsuz" kelimesine verebildiği tek tepki kafasını iki elinin arasına alarak durmak oldu. Sneddon, basına yaptığı açıklamada, Jackson hakkındaki hiçbir görüşünün değişmediğini, yaptığı hiçbir şeyden de pişmanlık duymadığını söyledi. Çünkü o Jackson'ın "sevgi" kisvesi altında çocukları "sapkın isteklerini gidermek" için kullandığını düşünüyor. Ve şimdi Jackson'ın gerçekten suçsuz olduğu için değil, "suçlu olduğunu ispat edecek kadar delil bulunamadığı" için serbest kaldığını düşünüyor. Daha avukatlığa başladığı ilk yıllarda sivri dili ve keskin ifadeleriyle "Çılgın doktor" lakabını kazanan Sneddon, tam 22 yıldır Santa Barbara'da savcılık görevini yürütüyor. Yanında 50'si avukat olmak üzere tam 275 kişilik bir danışma grubu çalışıyor. 9 çocuk babası olan Sneddon, 10 yıl önce Jackson'ın evinde bulduğu erotik materyalleri çocuklar üstünde kullandığı ve ödediği paralar sayesinde elini kolunu sallayarak, bu işten kurtulmuş olmasını hazmedemediği için Jackson'ın peşinden gitmeye devam etti.

BİR DAHAKİ SEFERE
Sneddon için Jackson'a olan hislerinin kan davası boyuta kadar gelmesinin sebebiyse, 1993 yılında yine Jackson hakkında açılan cinsel taciz davası... Jackson'ın 1993 yılında cinsel tacizle suçlanıp ardından aklanmasını asla kabul edemeyen Sneddon, topladığı tüm delillerin Jackson'ı hapishaneye sokacak kadar güçlü olduğuna inanıyordu. Fakat çocuğun ailesi Jackson'dan "20 milyon dolar" aldıktan sonra dava kapandı. Taa ki benzer tacizlerle karşılaşan başka bir çocuk bulunana kadar... Gavin Arvizo tacize uğradığı sırada henüz 13 yaşındaydı. Şu an tamamen iyileşmesine rağmen o dönemde kanser hastalığının pençesindeydi. Sneddon elindeki kurbanla hemen yeniden saldırıya başladı... Bütün hukuki adımları tamamlayan Sneddon, geçtiğimiz Kasım ayında Jackson'ın Neverland isimli evine baskın düzenlenmesini sağladı. Jackson aleyhine, kaybetmesi halinde 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşı kalacağı ikinci cinsel taciz davası açıldı. Daha ilk davada, "Jackson 13 yaşında kanser hastası bir çocuğu Neverland'a davet etti. Ona Peter Pan'dan bahsetmek yerine mastürbasyon hakkında konuştu. Evinde bir gece geçiren çocuğa porno dergiler ve web siteleri gösterdi" diyen Sneddon, bu davada da istediği sonuca ulaşamadı.

İdil Demirel

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Chirac'ın Brütüs'ü
 Kurtköy yarışa hazır ya siz?
 Hayatın nakış ustaları ressam dostlarım
 Yıkanmayan eller mi bebekleri öldürdü?
 Hanım... Hanım... Bu çocuğun babasını da getir!
 Çernobil'den çıkan masal kahramanı
 Müzenin içinde acı Aztek çikolataları
 Hayattaki tek 11 Eylül sanığının günlüğü
 Bu kitapla babamı yeniden keşfettim
 Antep Kadısı'nın kayıtları
 Anadolu'nun 40 yıllık sanatkarları buluştu
 Bu üniversiteye gidenin işi hazır
 Türk ordusunun güzel neferi
 'İstanbul sendromu tüm ailemi etkiliyor'
 Selanik yoğurtçusu
 Hayat kurtaran sıradışı avukat
 SABAH'ta renkli bir gece
 Ünlülerin silah merakı
 Her yer karanlık pür siyah o mevki
    Aktüel Pazar Yazarlar
  » Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
BALÇİÇEK PAMİR
Erzurum'dan Harvard'a
Öyle bir öykü ki bu gencecik...
REFİK DURBAŞ
Şairler dövüşüyor
Modern Türk şiirinin tarihi biraz da...
Hidalgo samuray ve VIP soyluluğu
Hidalgo samuray ve VIP soyluluğu
Macar edebiyatının önde gelen yazarlarından Ferenc Molnar (1878...
Yeşilin şehri Rize'yi siz de keşfedin
Yeşilin şehri Rize'yi siz de keşfedin
Doğal zenginliğiyle herkesi kendine aşık eden Rize, huzurlu bir tatil...
Cep telefonu hadisesi
İstediğiniz özelliklere uygun bir cep telefonu bulmak gerçekten zor.
Aydınlıkta uyumak ister misiniz?
Dünya klasikleri arasında önemli yeri olan Grigoriy'un ünlü eserini okuduğum...
Krallara parmak ısırttı
Çırak olarak başladığı aşçılık mesleğini Ürdün Kralı Abdullah'ın Sarayı'na...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.