kapat
   
SABAH Gazetesi
 
  » Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Savas Ay @ SABAH
Tel:
0212 354 40 22
Fax:
0212 274 83 81
 
Köpek adlı bir dizi atv'de başlayacak veee!..
Aileden birisin!..

Köpek adlı bir dizi atv'de başlayacak veee!..

Önce atv sonra da SABAH'ın personel eğlentisi geceleri yapıldı art arda. Çok da iyi oldu, çünkü dökülmedik kurt kalmadı. Bütün bir yılın yorgunluğu bir gecede çıkmaz belki ama böylesi birliktelikler sinerjiyi destekleyip, moral motivasyonu zirve yapıyor.
Oldukça debdebeli geçen atv gecesinin devirsi günü kanalın yönetim katına şöyle bir uğradım. Çizgi haline gelip Japonlaşmış yüzler, bitkin çehreler, geceden kalan mecalsizliği resmeden tipler göreceğimi sanıyordum yanılmışım.

Fena
sarsacaklar
Arkadaşların tümü sanki öylesi bir coşku gecesinden değil kuş tüyü yataklarda mışıldamış ve uykuya doymuş hallerde cevval çalışmalar içindeydi yine.
Bir ara atv'nin kurmay başkanları Mehmet Tezkan ve Melis Civelek'le karşılaştım. Baktım onlarda da sevinçli bir telaş var. Sebebini sordum ve gülerek bir senaryo özeti uzattılar bana. Meğer ki yeni bir dizi için anlaşma sağlanmış ve Köpek adlı bu dizi fena sarsacakmış ortamı.

Mahpus
kavgası
Hızlı okuma yaptım ama yine de heyecanlandırdı beni proje. Aklımda kalan kısmını size tüyo olarak sızdırayım siz de şimdiden hazırlanın dilerseniz.
Bakın köpek nasıl başlar, nasıl gelişir ve nasıl biter demeyeceğim sonunu dehşetle merak etmenizi tercih edeceğim elbet. Seyit (esas oğlan ve kod adı köpek olan kişi), anne ve babası suçlu olan, hapishanede dünyaya gelmiş bir çocuktur. Babasını daha doğmadan, annesini de hapishanede bir kavga sırasında kaybetmiştir. O sırada kazara bir gardiyanın ölümüne sebep olur ve böylece uzun ve zorlu hükümlülük hayatı başlar. Gittiği ıslahevinde de gardiyan katili olduğu için, gardiyanlar tarafından sürekli şiddete maruz kalır.

Namın
yürüsün
Bu olaylar Seyit'in ruh halinde değişikliklere sebep olur. Seyit artık 25 yaşlarında bir gençtir. Gittiği farklı bir cezaevinde arkadaşını öldüren 6 kişiyi, hiçbir alet kullanmadan, elleriyle öldürür. Bu yüzden " Köpek" olarak nam salar. Artık Seyit hücrede kalmaktadır . Bu arada onun kaldığı cezaevine çok tanınmış, mafya kökenli bir ailenin ileri gelenlerinden Behçet, hükümlü olarak gelir. Seyit'in namını o da duyar ve onunla ilgilenir. Bu arada Behçet kendisini çıkarması için abisi Eyüp'ten yardım istemektedir.

Töre
gereği
Eyüp, büyük mafya babası Davut ile ortak işler yapmaktadır. Davut çok güçlüdür ve birçok düşmanı bulunmaktadır. Behçet bir şekilde hapisten çıkar. Behçet liderlik hırsı sonucu abisi Eyüp'ü ve korumasını öldürür. Suçlu olarak da öldürdüğü korumayı gösterir. Evli olmasına rağmen, töre gereği zaten ilgi duyduğu Şahende ile evlenir. Artık Eyüp'ün her şeyine sahiptir. Gücüne, iktidarına ve eşine. Tek sorun Eyüp ve Şahende'nin küçük çocuğu aşiretin varisi Orhan'dır. Davut, Eyüp'ün öldürülmesinde Behçet'in parmağı olduğunu bilmektedir. Bunu da Behçet'e ima etmekten kaçınmaz.

Teşkilat
sağ olsun!..
Bu arada Behçet, Davut'un etrafındakileri de kendi tarafına çekmek için çalışır. Davut'un bir çatışmada ölen arkadaşının oğlu Levent bunlardan biridir. Davut, Levent'in milletvekili olmasını sağlar . Onun hedefleri daha büyük olduğu için aslında Davut'a gizliden kin beslemektedir. Davut'un kızı Ebru'ya da karşılıksız bir aşk duymaktadır. Teşkilatın ikinci adamı konumundaki Kadir, üç kızı ve işlerini yürüten üç damadı ile birlikte yaşamaktadır. Kadir'in kızları arasında daha fazla güç uğruna yaşanan entrikalar aileyi çöküşe sürükleyen en önemli etken olacaktır. Teşkilatın bir diğer üyesi olan, İç Anadolu kökenli Lütfü ise en güvendiği adamı olan Bekir tarafından ihanete uğrayacaktır. Bu arada emniyet müdürü Abbas ve adamları, teşkilatı yakından takip etmekte, içlerindeki çatışmayı gözlemlemektedir.

Ortadan
kalksın diye
Seyit artık dış dünyayı merak etmektedir. Hücresinin karşısında bulunan evde yaşayan bir kızın ilgisini çekmeye çalışır. Kızın ilgisini çekmeyi başarır, fakat kız kısa zaman sonra taşınır. Bu olayın ardından Seyit, Behçet'in adamları tarafından hapishaneden kaçırılır. Fakat bunu Behçet'in planladığından haberi yoktur. Behçet Seyit'i Davut'u ortadan kaldırmak için kaçırmıştır.
Köpek dizisinin oyuncu kadrosundan aklımda kalanlar şöyle . Erkan Petekkaya, Erol Keskin, Burak Sergen, İpek Tuzcuoğlu, Kerem Atabeyoğlu Metin Çekmez, Melahat Abbasova.
Bu isimleri de duyup hikâyeyi de az buçuk kavrayınca gel de seyretme bakalım...

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
 Valla sevdim bu yazıyı Perihan Mağden...   / 30-12-2004
 Yüzleşmek istemesek de gerçek bu!..   / 29-12-2004
 Tekel kamyonlarını yakanlar ve ölümler üzerine...   / 28-12-2004
 Adına şehir ismi değiştirilen havacı şehit Fethi Bey   / 27-12-2004
 Irak'ta değilsek kamyoncuları kim öldürür Başbakanım?   / 26-12-2004
 Tekel katliamının perde arkasında ne var?..   / 25-12-2004
 Tuz kokacak hem de felaket bir nedenle..   / 24-12-2004
 Karadeniz insanı bu tip konularda çok hassastır   / 23-12-2004
 Alo Savaş Abi Hattı'na neler söylediler neler...   / 22-12-2004
 Şehit eşi Ebru bebeğiyle ortada kaldı   / 21-12-2004
MEHMET BARLAS
Başlangıç ve bitiş tarihleri üzerine..
Her olayın bir...
MAHMUT ÖVÜR
Sarıgül'e 'son davet'
Cumhuriyet Halk Partisi, yeni bir...
SAVAŞ AY
Köpek adlı bir dizi atv'de başlayacak veee!..
Önce...
REFİK DURBAŞ
Onur değil, akıl sorunu
Biz, toplum olarak Avrupa...
HINCAL ULUÇ
Bu gece Taksim'den dünyaya..
Sadece Türkiye değil, dünya...
EMRE AKÖZ
Şirket hediyeleri
Bazı ilişkiler, bazı durumlar var...
Alex'ten iyisini alırız
Alex'ten iyisini alırız
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım "Yurt içinde transfer düşünmüyoruz.
39 Puan fark
39 Puan fark
F.Bahçe, 2004'te 35 lig maçında 87 puan topladı; 2.48 puan...
'Dünya görüşüme saldıranlarla uzlaşamam'
Afyon İl Başkanı Burhanettin Çoban'ın "başı açık olduğu için...
Vekile kaçakçılık cezası
Mardin Bağımsız Milletvekili Bölünmez, akaryakıt kaçakçılığından 26...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu