kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Teknoloji
    Otomobil
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Bizimcity
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sabıka kaydından sonra aile yapısı da önemli
Sabıka kaydından sonra aile yapısı da önemli
Dizilerin sırrını açıklıyorum
Hamsili börek

Sabıka kaydından sonra aile yapısı da önemli


Restoranda bağdaş kurmuş oturuyorum, baştan çıkarıcı bir şarkıya eşlik ediyorum, acaba aile yapımda bir bozukluk mu var?
Yeni Meltem kim olacakmış, biliyor musunuz?" dedi kızkardeşim. "Meltem kim?" Çocuklar Duymasın'ın Meltem'i canım! "Yoo bilmiyorum, kim?" Çıkmadı. İsim bir türlü çıkmadı. Asuman mıydı, yok yok Seldalı bir şey. Yani kişiyiz masada, bir bilen olmadı. İmdadımıza yetişen Cahide On5'in garsonu oldu. Hoş ona pek de garson demek doğru olmaz. Başında bir tamirci şapkası, üstünde tulumuyla restorana geçerken uğramış gibi gözüküyordu. Sadece o mu? Uzun saçlılar, değişik kıyafetliler, pembe peruklular... Garsonların hepsi başka bir alem. Tamirci smokin giymiş edasıyla "Yeni Meltem Zeynep Tokuş" dedi. "Bilmiyor musunuz, hani Deliyürek'te oynadı." "İşte o" diye ekledi kardeşim, "Kadın bugün bir demeç vermiş inanamazsınız!" Bir taraftan mönüdeki kağıtta deniz mahsüllü spagetti'ye gözümü dikmişim.

Arkadaşlar etli yaprak sarması da varmış. Ne demiş? "Gerek yetiştirildiğim ortam gerekse aile yapımla dizideki role uyacağımı düşünüyorum." Resmen patladık. Gülme krizi geçtikten sonra, "Nasıl yani?" diye sorduk birbirimize. Gerçekten söylemiş mi? Yok yok canım kızcağız magazincilere takılmıştır. Takılmış mıdır, yoksa işin cılkı o noktada çıkmış mıdır? Hani abartıp sabıka kaydı isteyen star yarışmaları gibi artık bir işe başlarken aile yapımızın uygun olup olmadığını da mı hesaba katacaklar? Örneğin ben şu anda Pera Palas'ın tam karşısında Cahide On5 restoranında divanın üzerinde bağdaş kurmuş oturuyorum. Restoran adabına yakışmaz mı?

Cahide Sonku'nun en şaşaalı dönemini geçirdiği bu apartman dairesi şimdilerde müthiş bir mekan haline dönüşmüş. Öylesine güzel döşenmiş ki Cahide Sonku hala orada yaşıyor sanki. Mönüde gözüme oropsu mantısını kestirdim. İsmi öyle ne yapabilirim ki? Eğer bunu ısmarlarsam ilerde aleyhime delil olarak kullanılabilir mi? Ya röportaj talep ettiğim bir bakan bana "Olmaz Balçiçek Hanım siz orospu mantısı yiyor, restoranda bağdaş kurup oturuyorsunuz, aile yapınız bu röportaja uymaz der mi?" Cahide'de müzik de muhteşem, eskilerden yenilerden çalıyorlar. "Çok üzgünüm istemeden seni dün gece aldattım / İnan bana mühim değil, sana bağlanmaktan kaçtım / Aşk her şeyi affeder mi" Özlem Tekin'in bu şarkısına bağıra çağıra eşlik ediyorum diye aile yapım ayvayı yer mi? Müthiş strese girdim, "Endonezya usulü karidesli pilav" ve "Kağıtta levrek" yedim. Öneririm. İsimleri güvenli. İşin şakası bir yana müthiş takılıyorum bu tarz laflara. Nasıl yapmacık, nasıl sahte...

İnsanın böyle cümleler kuranlara rastlayınca onları şöyle bir tutup sarsası geliyor. Zeynep Tokuş gerçekten de o cümleleri söyledi mi bilmiyorum ama böyle düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Bizim masada da vardı bir örneği. Kadın kıyafeti giymiş bir erkek garsonun uzattığı tabağı alırken sesini yükseltti "Ne var canım, aile değerlerine sahip çıkıyor işte! Siz de her şeyle dalga geçiyorsunuz." Yorgunduk uğraşmadık. İstanbul'un en iddialı, atmosferiyle baştan çıkarıcı mekanında keyfimize baktık. "Peki biri bana Akademi'nin sunucusu Öykü Serter'in niye bu kadar kötü giyindiğini söyleyebilir mi? Geçenlerdeki kıyafeti resmen hediye paketi gibiydi" dedi kardeşim. Söyleyemem!
DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Mahalleden sosyeteye girdi
 Sevgilinizi dört dakikada bulun
 Yıldızları parlatan Türk markası
 Makamını bul hastalığını yen
 35 yaşın keyfini sürüyor
 Çare "pencere, tencere" programlarında değil
 Erkeklerin penis takıntısı
 Jet sosyete Türk malı giyiyor
 İktidarsızlıktan kurtulabilirsiniz
 Ateş çevirerek rahatlıyorlar
 Çocuklu mutlu hayat
 Paris'te genç bir yönetmen
 Gölge ve ışığın büyülü oyunu
 Kadın ile erkek arkadaş olur mu?
 Kadıköy hala bir korsan cumhuriyeti
 Türkiye'de yargılandı Avrupa'da kahraman
 Beckham'la frikik çalışmak imkansız değil
 Aynı anda üç işi birden yapıyor
 Zamane değil indigo çocuklar
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Habere giderken iç çamaşırını değiştirmek gerekli...
KENAN ONUK
Büyük konser salonlarına ihtiyacımız var
Elimde Nisan...
Evlere bahar geldi
Evlere bahar geldi
İlkbahar gelince insanın içi kıpır kıpır eder ya, işte şimdi bu yeni...
Araplar meyveli Türkler klasik seviyor
Araplar meyveli Türkler klasik seviyor
Bir prezervatif markasının yaptırdığı araştırmaya göre Türk erkeği...
Beter yönetmenin maceraları
Önümüzdeki aylarda gösterime girecek olan "Büyük Balık", Oscar...
Ustinov da göçtü
Perdenin en eksantrik, yetenekli ve verimli sanatçılarından biri daha...
Alışverişi unutturan yemekler
Akmerkez'in üst katındaki "food court"ta, ayrı bir kapıdan girilen Mac Renzi,...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Sarı Sayfalar | Günaydın | Bizimcity | Kapak Güzeli | Astroloji | ON Magazin | Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Teknoloji | Otomobil | Sinema | Hobi | Çizerler
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.