kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Teknoloji
    Otomobil
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Bizimcity
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Çare "pencere, tencere" programlarında değil
Çare "pencere, tencere" programlarında değil
Seks Fısıltıları

Çare "pencere, tencere" programlarında değil

Hakikaten artık şu reality şovlardaki suni tavırlardan, sürekli aynı konuların işlenmesinden çok sıkıldık. Turnike usulü yıllardır başlık parası, kuma durumu en ufak bir şey katılmadan işlenip duruyor
Geçen akşam biraz geç bir saatte eve geldikten sonra, ne yaptıysam bir türlü uyumayı başaramadım. Olan oldu, uyumasam da olur diye TV karşısındaki yerimi aldım.Orayı burayı zaplarken birden bir programa takıldı gözüm. Hani eskiden penceresi olan bir Yasemin vardı ya, o şimdi "Kadının bir şeyi..." diye bir program yapmış.
Ben hayatımda daha suni bir şey görmedim. Programa başlarken Yasemin Hanım herkese "Hadi serçe parmaklarımız bir birine geçsin, tutuşun el ele ve şimdi hep beraber tekrar edelim. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" diyor ve insanlar bunu tekrar ediyor.
Derken, Yasemin Hanım botoxtan gerilmiş gergin yüzüyle tebessüm etmeye çalışarak (o kadar gerilince gülümsemek zor oluyor da) "Şimdi burada hep beraber dertli kadınlarımıza yardım edeceğiz" diyor. Zannedersiniz ki birazdan uzay mekiğini aya doğru fırlatacağız. Bir ciddiyet, bir yapılan işi önemsemek ki görmeyin!
Sonra kafasına sarı uzun peruk geçirilmiş, dudakları kıpkırmızı ve gözlüklü bir kız geliyor ekrana. Elinde bir mendil, simsiyah camlı gözlüğün altındaki gözlerini silmeye çalışıyor. Kız "Ben Doğulu bir genç kızım, beni zorla evlendirecekler. Yardım etmezseniz intihar edeceğim" diye, bir mektup yazmış. Programa onun üzerine konuk etmişler.
Yahu hakikaten ailesinden bu kadar korkan, üstelik de Doğulu bir kız kafasına peruk, gözüne gözlük geçirip kıpkırmızı rujla oralara gelir mi? Hadi doğru diyelim, ne yapalım, bunun nesi enteresan? Bizim Anadolu'da özellikle de Doğu'da, kızlarımıza babaları, "Canım kızım, artık evlilik yaşına geldin. Söyle bakalım bir flörtün var mı? Birisi varsa sen sevgiline söyle de gelsin seni istesin" mi diyor?
Hakikaten artık şu reality şovlardaki suni tavırlardan, sürekli aynı konuların işlenmesinden çok sıkıldık. Turnike usulü yıllardır başlık parası, kuma durumu, gönülsüz evlilik aynı biçimde en ufak bir şey katılmadan işlenip duruyor. Ve artık adam bulamayınca, bir takım yapmacık, gerçekçilikten uzak kadınlar falan çıkartmaya başladılar. Tabii ki bizim kadınımızın, özellikle kırsal kesimdekilerin gerçekten çok önemli problemleri var. Ben bunları hafife almıyorum, sadece bu tip programlar işleniş biçimleri hiçbir derde deva olacak biçimde değil diyorum.
Çünkü gerçek dertliler kafalarına peruk takıp "Yetişin" diye, kendini programlara atmıyor. O sabah, Zeyno benle konuşmak istediğini söyledi. Zeyno, bize haftada bir temizliğe gelen Doğulu ve inanılmaz matrak bir kadın. Hayatı nasıl hafife alıyor, onca çilesine rağmen nasıl hayatla dalga geçiyor inanamazsınız. Yanına gittim ve derdini sordum. "Ayşe Hanım sizden bir şey rica edicem.
Benim adam her gece eve gelince bağrınıyor, 'elalemin karıları TV kanallarına telefon edip bi dolu hediye kazanıyo, sen niye beceremiyosun' diyo. Gözünüzü seveyim, sizin tanıdıklarınızdan bir torpil şeyetseniz de, ben de bağlanıversem bir kanala da bir şeyler kazansam" dedi.
Tabii çok güldüm ve "Sen onu bunu bırak. Söyle bakalım, seni de zorla mı evlendirdiler yoksa kendi rızanla mı?" dedim. O da "Ben evleneli 30 sene oluyor. Zorladılar mıydı, ben evden kurtulayım diye evet mi dediydim, valla hatırlamıyorum. Zaten ne fark eder ki, evdeyken babam döverdi şimdi de bizim adam dövüyor. Bir dayak el değiştirdi, bir de fazladan çocuklar var. Bizim kaderimiz doğuştan böyle!" Hakikaten de öyle.
Bu insancıklara biz yeterli eğitimi, okulları götüremezsek sabaha kadar program yapsak ne olur?...O suni programlar hiçbir şeyin çözümü falan değil. Onlara doğru çözümleri götürelim, çareleri önlerine sunalım ki yavaş yavaş bu insanların kaderi değişsin, onlar da düzgün evlilikler yapabilsinler. Yani fayda eğitimde, tencere pencere programlarında değil!

İlişki cadısı Ayşe

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Mahalleden sosyeteye girdi
 Sevgilinizi dört dakikada bulun
 Yıldızları parlatan Türk markası
 Makamını bul hastalığını yen
 35 yaşın keyfini sürüyor
 Erkeklerin penis takıntısı
 Jet sosyete Türk malı giyiyor
 İktidarsızlıktan kurtulabilirsiniz
 Ateş çevirerek rahatlıyorlar
 Çocuklu mutlu hayat
 Paris'te genç bir yönetmen
 Gölge ve ışığın büyülü oyunu
 Kadın ile erkek arkadaş olur mu?
 Kadıköy hala bir korsan cumhuriyeti
 Türkiye'de yargılandı Avrupa'da kahraman
 Sabıka kaydından sonra aile yapısı da önemli
 Beckham'la frikik çalışmak imkansız değil
 Aynı anda üç işi birden yapıyor
 Zamane değil indigo çocuklar
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Habere giderken iç çamaşırını değiştirmek gerekli...
KENAN ONUK
Büyük konser salonlarına ihtiyacımız var
Elimde Nisan...
Evlere bahar geldi
Evlere bahar geldi
İlkbahar gelince insanın içi kıpır kıpır eder ya, işte şimdi bu yeni...
Araplar meyveli Türkler klasik seviyor
Araplar meyveli Türkler klasik seviyor
Bir prezervatif markasının yaptırdığı araştırmaya göre Türk erkeği...
Beter yönetmenin maceraları
Önümüzdeki aylarda gösterime girecek olan "Büyük Balık", Oscar...
Ustinov da göçtü
Perdenin en eksantrik, yetenekli ve verimli sanatçılarından biri daha...
Alışverişi unutturan yemekler
Akmerkez'in üst katındaki "food court"ta, ayrı bir kapıdan girilen Mac Renzi,...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Sarı Sayfalar | Günaydın | Bizimcity | Kapak Güzeli | Astroloji | ON Magazin | Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Teknoloji | Otomobil | Sinema | Hobi | Çizerler
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.