kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Ağustos 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Pazar SABAH 
GÜLSE BİRSEL

Bodrum gündeminden notlar

Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak Bodrum'da ülkenin nabzını tutmaya, gündemi yakalamaya çalışıyorum! Aslına bakarsanız, Bodrum'da tek bir gündemden bahsetmek kolay değil. Anadolu'nun farklı köşelerinden gelmiş, sezonluk bazda garsonluk ve barmenlik yapan yağız gençlerimizin gündemi Alman ve İngiliz hanımlar mesela! İletişim sorununu problem etmeden kısa ve yoğun aşk hikâyeleri yaşanıyor sürekli!
Havalı yat sakinlerinin gündemi ve şikâyeti, günübirlik gezi teknelerinin demirledikleri koya gelip, akşam üzerine doğru Rober Hatemo eşliğinde göbek atma aşamasına geçmeleri! Halk koyları doldurdu, vatandaş teknesiyle sakin sakin denize giremiyor yani! Günlük tekne turundakilerin gündemi, yan taraftaki özel tekneler. Yüzülerek yan tekneye gidilip, ünlü var mı diye bakılıyor. Varsa bağırılıp, el sallanıyor, zaman zaman komşu tekneye çıkıp fotoğraf çektirilip çektirilemeyeceği sorusu bile yöneltiliyor! Türkbükü 'beach club'larında selülitli resim çektirmeme çabası, paparazzilerden şikâyet, resminin çekildiğini fark edince asabileşip pareo bağlama paniği gündemin ilk sıralarında!
O zaman neden koskoca Bodrum yarımadasında yine Türkbükü'ne gidiliyor, bu sorunun cevabını kimse veremiyor! Magazin gazetecilerinin gündemi önce sıcakta çalışmak, sonra teknede güneşlenen bikinili ünlü yakalamak için tutulacak kiralık bot ve taka bulmanın zorluğu! Restoran sahiplerinin gündemi kalabalığı kazanca çevirmek elbette. Bu yüzden çoğu restoran vardiya usulü çalışmaya başlamış. Saat sekizle on arası bir rezervasyon, saat ondan sonra ikinci rezervasyon alınıyor masalar için. Bodrum'da şarkıcıların gündemi kimin kaç seyirci taşıdığı, kimin hangi barı ne kadar doldurduğu. Geceleri Bodrum canlı müzikle zıppada zıppada eğleniyor. Benim geçen hafta Bodrum gündemim, eve giren öncü fare Kudret'ti belki okumuşsunuzdur! Birkaç gün sonra gazetelerde fareye de tavşana da benzeyen, uzun arka ayaklı ve zıplayarak koşan bir yaratığın resmi çıktı. Ender bulunan Arap tavşanıymış. Şu anda Kudret'in de bir Arap tavşanı olduğuna inanmak istiyor, onu gelecekte o şekilde hatırlamayı arzu ediyorum. Ha, bu arada... Bodrum demişken...
Bodrum'un yarısı yanmış! Dağ taş simsiyah, ağaç cesetleriyle dolu. Her yer kömür. Kim, niye yaktı? Nasıl oldu? Bir daha yanmaması için ne gibi önlemler alınıyor? Birkaç sene sonra Bodrum diye bir yer kalacak mı? Ama neyse, böyle bir gündem yok ve gazetecinin gündemden kopmaması lazım. Bodrum'da beach club'larda manikür ve masaj modası başlamış. Süper bir fikir! Herkes bunu konuşuyor. Bodrum'da 'gündem'in ilk sıralarında bu var!..
Not: Avrupa Yakası'nın yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Bu köşeyi aslında diziye ait bilgilere ayırmak istemiyorum hiçbir zaman. Ama etrafta çıkan palavra haberlere de netlik kazandırmak gerekiyor galiba. Avrupa Yakası, Peker Açıkalın'la yollarını ayırdı. Kadro, bunun dışında eksiksiz devam ediyor. Binnur Kaya ve Gürgen Öz, yeni sezon için bize katılan oyuncular.