kapat
   
15 Şubat 2007 Perşembe
 
SABAH Gazetesi
 
Servislerimiz
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
KIZI KEMAN ÇALIYOR.... BBP lideri Muhsin Yazıcığlunun kızı Firuze üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Oğlu Furkan ise avukat olmak istiyor.
'Katil baban mı' diyorlar
Yaşananlar çocuklarımı çok etkiledi

Ağır fatura çocuklara

BBP lideri Yazıcıoğlu'nun, suikast zanlısı ile fotoğrafı iki çocuğunun okulda tacize uğramasına yol açtı.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun polis muhbiri Erhan Tuncel ile birlikte çekilmiş fotoğrafı ve parti yöneticisinin cinayet zanlısına 1 milyar TL verdiği iddiasının faturası okul çağındaki iki çocuğuna çıktı.

BİRBİRLERİNE GÖSTERİYORLAR
Tatil sonrası okulun ikinci yarısının açıldığı gün, arkadaşları birbirlerine gösterdikleri Firuze (16) ile Furkan'ı (13) şöyle taciz etmeye başladı: "Dink'in katilinin çocukları değil mi bunlar..." "Babanızın cinayetle alakası varmış..."

"ÇOCUKLARIMI EZDİRMEM"
Çocuklarının okula gitmek istemediğini belirten anne Gülefer Yazıcıoğlu "Ben anneyim. Hayatım çocuklarımdan ibaret. Yönetim ile konuşup, gerekirse psikolojik tedavi alacağız. Çocuklarımı kimseye ezdirmem" dedi.


'Katil baban mı' diyorlar

BBP liderinin kızı ve oğluna okulda, 'katilin çocukları' diye laf atılıyor. Eşi Gülefer, "Tacizler sürerse gereken cevabı veririm. Çocuklarımı ezdirmem" diyor.

Hrant Dink suikasti Türkiye'yi sarsarken, ortaya atılan iddialardan en çok etkilenen iki isim Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun iki çocuğu oldu. Polis muhbiri 'büyük abi' Erhan Tuncel'in Yazıcıoğlu'yla aynı karede yer aldığı fotoğraf ve BBP Trabzon İl Başkanı'nın Yasin Hayal'in ailesine 1 milyar lira yardım etmesinin ortaya çıkması üzerine lise son öğrencisi 16 yaşındaki kızı Firuze ile ilköğretim okulu son sınıf öğrencisi 13 yaşındaki oğlu Furkan, 'katilin çocukları' suçlamalarıyla karşı karşıya kaldılar. Diğer öğrencilerin birbirlerine göstererek, "Dink suikastinin katili Muhsin Yazıcıoğlu'nun çocukları bunlar değil mi' diye sordukları Firuze ile Furkan, yaşadıkları tacizler nedeniyle okullarına gitmek istemiyorlar. Bu duruma en çok üzülen Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, "Bu tacizler sürerse gidip gereken cevabı veririm. Çocuklarımı ezdirmem. Gerekirse çocuklarıma psikolojik destek aldıracağım" dedi.

TABİİ Kİ ETKİLENİYORLAR
* İlk kez bir cinayetin ardından bir parti kamuoyunda bu kadar çok tartışılıyor. Ailede bunun yarattığı sıkıntılar neler?
Çocuklarım açısından psikolojik baskı oldu. Siz ne kadar suçsuz olduğunuzu söylerseniz söyleyin, bütün basın üstünüze geliyorsa herkes Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini zikrediyorsa ister istemez etkileniyorsunuz. Ben de çocuklarımda biliyoruz ki, biz bu olayın dışındayız. Açıkçası bugüne kadar komşularımız ve gördüğümüz insanlar bize cinayetle ilgili bir şey sormadılar. Ancak, ne olursa olsun benim çocuklarımın yaşları daha küçük. Psikolojik baskı altına alındılar. Maalesef okulların açılmasıyla birlikte bunun sıkıntısını yaşıyoruz. BasınÇOCUKLARINA DESTEK OLUYOR.... Gülefer Yazıcıoğlu, çocuklarının bu zor günleri atlatması için hep birlikte mücadele ettiklerini söylüyor. bizleri ve çocuklarımızı da düşünerek ona göre yayın yapmalıydı. Bazı gazete ve televizyonlar savcı, hâkim oldular adeta yargısız infaz yaptılar. Hem ailemize hem de BBP'ye. Çocuklarım maalesef bu konudan çok etkilendiler.

* Kızınız Firuze (16) ve oğlunuz Furkan (13) devlet okulunda okuyorlar. Dink cinayeti ve BBP ile ilişkilendirilmesi ne kadar etkiledi onları?
Çocuklar okulda ister istemez fikirsel olarak çatışıyorlar. Benim her iki çocuğumda gerçekten çok uyumludurlar. Yarı yıl tatili süreci içerisinde işlenen cinayetten sonra açıkçası ikinci dönem okula göndermek istemedim. Çünkü bu yazılanlardan dolayı rahatsız olabileceklerini, kendilerine arkadaşlarının ve çevresinin bakış açısının değişebileceğini düşünmüştüm. Maalesef korktuğum başıma geldi. Okulun açılmasının üzerinden daha iki gün geçti. Çocuklarımın arkadaşları bazen yüzlerine bazen de yanlarından geçerken, 'katilin çocukları' diye laf atıyorlar. Çocuklarımı tanımayan diğer sınıftaki öğrencilere uzaktan göstererek 'Muhsin Yazıcıoğlu'nun çocukları işte bunlar. Dink suikastinde bunların ismi geçiyor' diyerek onları işaret ediyorlar. Çocuklarıma her zaman, 'Babanızın kimliği, siyasi geçmişiyle ilgili kimseye bir şey bahsetmeyeceksiniz' öğüdünde bulunmuştum. Gerçekten çocuklarım bu konuda çok ketum oldular. Hatta kızım Anadolu Lisesi'ni kazandığı zaman babasına, 'Baba kesinlikle bir yıl okula gelmeyeceksin. Ben kendi kimliğimle var olacağım' demişti. Şimdi okula gittiğimiz zaman 'Muhsin Yazıcıoğlu'nun kızı değil, Firuze'nin babası gelmiş' diyorlar. Benim çocuklarım kişilikli, karakterli çocuklar. Çocuklarımı psikolojik baskı altına almaya kimsenin hakkı yok.

Erhan ÖZTÜRK- MERKEZ


1 2 3 4 5
 
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 Büyükanıt: Korkulara esir olmayın
 Bağdat'ta Amerika ile 'Yeşil Bölge' krizi
 'Kurtlar'a yol göründü
 Ermeni Patriği Mesrob koruma altında
 İçişleri'nden açıklama: Müdür ile savcı yoktu
 Santoro'nun katil zanlısı hastanelik oldu
 Daily Telegraph: Pamuk, sessizce sürgüne gitti
 İstanbul Belediyesi 25 adet klimalı tabut alıyor
 Apo'ya yeniden yargılama yok
 Baydemir PKK'lının cenazesinde
 IKDP, 5 PKK'lı teröristi Türkiye'ye teslim etti
 PKK Fransa'da otopark kundakladı
 İHD'den Kuvayımilliye Derneği'ne suçlama
 Kürtçe davetiyeye hapis cezası geldi
 Türkmenler tepkili: Kerkük'ü bırakmayız
 Mayın temizliğinde NATO onayı lazım
YILMAZ ÖZDİL
Fatma...
2'nci Dünya Savaşı...
ERGUN BABAHAN
Soykırım ve hukuk
Türkiye'de bir süredir Ermeni...
MEHMET BARLAS
Elektrik ampulü bu ekranlardan daha...
UMUR TALU
Şöyle bir şey oluyor!
İzah etmeye çalışayım.
FATİH ALTAYLI
Şehitlerin kanı mafyaya mal edilemez
Kurtlar Vadisi'nin...
ERDAL ŞAFAK
Önce gaz sonra demokrasi
Avrupa Güvenlik ve...
Saray kumruları
Fransa'da cumhurbaşkanlığı yarışında adaylar kadar eşleri de seçmenin...
Sadık komutan Bush'u 'yalanladı'
General Peter Pace, İran'ın Irak'taki direnişçilere silah desteği...
Aşka yürek gerek
Aşka yürek gerek
Sevgililer Günü'nde taraftarıyla buluşan Fenerbahçe, 'Aşıklarını'...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Pazar Sabah | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
Bize Ulaşın
   
    Copyright © 2003, 2007 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu