kapat
   
SABAH Gazetesi
 
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sinemanın imparatoru
Sinemanın imparatoru
Güçlü eleştirmen kadrosu

'En iyi sinema dergisi' aralıkta bayilerde

Dünyanın en çok okunan sinema dergisi Empire, 1 Aralık'tan itibaren Türkiye'de de yayımlanmaya başlıyor. Sinema dünyasına ilişkin merak ettiğiniz her şeyi ilk kez bu dergide okuyacaksınız


Sinemanın imparatoru

Dünyanın en çok okunan sinema dergisi Empire, 1 Aralık'tan itibaren Türkiye'de de yayımlanmaya başlıyor. Sinema dünyasına ilişkin merak ettiğiniz her şeyi ilk kez bu dergide okuyacaksınız.

Sinemaseverlerin yakından tanıdığı bir dergidir Empire. Sinema dünyasından en son haberleri ilk kez bu dergi duyurur, ulaşılması en zor yıldızlarla röportajlar yapar. Şimdiye kadar dergiyi orijinal İngiliz versiyonuyla takip eden Türk meraklıları, 1 Aralık'tan itibaren çok sevdikleri bu dergiyi Türkçe okuyabilecek. 1989'da ilk kez İngiltere'de yayımlanan dergi, ülkemizde Merkez Dergi Grubu tarafından çıkartılacak.

Ne yazdıysa doğrudur
'Dünyanın en iyi sinema dergisi' olarak tanımlanan Empire, aynı zamanda sektöründe bir otorite kabul ediliyor. "Empire yazdıysa doğrudur ve Empire beğendiyse iyidir," gibi yüksek bir güvenilirlik ve prestij sağlamış olan dergi, sadık bir okuyucu kitlesine sahip. Dergi, her sayısında en yeni filmlerin eleştirilerinden ünlü yıldızlarla özel röportajlara, sinema sanatı ile ilgili özel bilgilerden ev eğlence rehberine kadar zengin bir içerik sunuyor. Türk Empire'ın genel yayın yönetmeni Ceyda Aşar, "Empire okuduğunuzda sinema ile ilgili bilmediğiniz ve duymadığınız ayrıntı kalmayacağını garanti edebiliriz," diyerek iddialarını da ortaya koyuyor.

Oskar dosyası hazır

Aşar, Türkiye'de de diğer sinema dergilerinden farklı bir yere sahip olacaklarına inanıyor: "Zengin içeriğine, gelecek filmler hakkında verdiği ön haberlere ve ilk röportajları gerçekleştirmedeki önceliğine güveniyoruz. Örneğin ilk kapak konumuz, daha vizyona girmesine aylar olan, 2007'nin en güçlü filmlerinden Spider- Man 3 (Örümcek Adam- 3). Şimdiden bu film hakkında bilgi sahibiyiz. Aynı şekilde Oscar'larla ilgili ilk dosyaları hazırladık. Aralık ayında çıkacak bir dergi olarak 2007'ye göz atarak ve 2006'nın bir değerlendirmesini yaparak yola çıktık. Ayrıca eğlenceli ve akıcı diline de çok güveniyoruz." Derginin ilk sayısında, altı ay sürecek özel bir proje yer alıyor: Empire Film Okulu. Tarihe, akımlara, dönemlere, dönemin oyuncu ve yönetmenlerine açılımlar sağlayan Empire Film Okulu'nun ilk bölümü 'oyunculuk' üzerine.

Yerli filme tam destek
Dergi, Türk sinemasına da hak ettiği yeri ayıracak... Türk sinemasındaki yükseliş, film sayılarındaki ve gişelerdeki olumlu tablolar da dergiye yansıyacak. Başarılı oyuncu ve yönetmen röportajları, filmlerle ilgili dosyalar ve Türk sinemasıyla ilgili ilk haberler yer alacak. İlk sayıda Uğur Yücel ve Başak Köklükaya röportajlarının yanı sıra, Taylan Biraderler'in Küçük Kıyamet filmi ile ilgili bir dosya da yer alıyor. Ceyda Aşar; "Türkiye'de çıkan bir sinema dergisi olarak, Türk sinemasına kayıtsız kalmamız mümkün olamaz. Sinemamıza elimizden gelen desteği göstermek boynumuzun borcu," diyor.

Eylem BİLGİÇ

DİĞER SİNEMA HABERLERİ
 Altın kalpli 'kötü adam'
 Zıpır Kazak'ın Amerika macerası
 Grangé büyüsü sinemada bir türlü tutmuyor
 Çocuk seslerinin çınlamadığı bir dünya
 Bir aşka adanmış ömrün hikâyesi
 Muğla köylüleri Oscar kapısında
 Vizyondaki şarkılar
 Diyarbakır filme doyacak
 Yasallık çizgisinin tam üzerinde
 TV dizisi tadında sıcak bir Ege hikâyesi
 Bu filmde kristalin sadece soğukluğu var
 Bond artık centilmen değil aksiyon adamı
 Dünyanın tüm kederleri
 Fransız usulü kara sevda filmi
 Neşeli ve dişi bir kadınlar senfonisi
 Cesur polis, kadınlar cemaatinin karşı tuzağında
 'Dünya Ticaret Merkezi' üzerine ilginç bir yorum
 Gezici festival dışa açılıyor
 Komedi şenliği başladı
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
    Yaşama Dair
  » Sinema
    Gurme
ATİLLA DORSAY
Dindar olmanın dayanılmaz zorluğu
İstanbul'un Fatih,...
Metal kaplı vücutlar
Intercolor, iki yıl sonrasının moda trendlerini belirleyen,...
Sadece gençler girebilir
Trend Show'da bu yıl da birbirinden eğlenceli gösteri ve konserler...
Cümlemizi 'vintage' götürecek
Eşi, benzeri olmayan tarihi kıyafetler modası 'vintage' olayına kırmızı rujlu...
Her ayakkabının bir hikâyesi var
Ayakkabıya olan tutkusunu işe dönüştüren Burcu Kapu'nun şimdi tek dileği...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.