kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
"Yazbukey" adını çok duyacaksınız
"Yazbukey" adını çok duyacaksınız

Emel ve Yazbukey Kurhan, ünlü şarkıcı Björk'ü giydirmişti. Şimdi ise Lancel için tasarladıkları özel çantayla konuşuluyorlar. Yetenekli kardeşlere dikkat.

Paris'te yaşayan Emel-Yazbukey Kurhan kardeşlerin başarısı göz ardı edilecek gibi değil. Çok gençler. Yazbukey 31, Emel ise 27 yaşında. Ancak, Paris'te yarattıkları "Yazbukey" markası ile kendilerini tüm dünyaya tanıttılar. Dünyanın önde gelen moda dergilerinde röportajları yayınlandı. Fransa'nın köklü bavul-çanta markalarından Lancel için çanta tasarladılar. Biz onları Björk için özel tasarladıkları aksesuarlarla tanıdık. Emel Kurhan, eğitim için gittikleri Paris'te birçok tanınmış modaevinde çalıştıktan sonra kendi markalarını yaratmaya karar verdiklerini söylüyor. Yaptıkları aksesuarların büyük ilgi gördüğünü de. Ardından tişört ve kıyafet tasarımına başlayan kardeşlerin ürettiklerini Madonna, Mick Jagger ve Britney Spears gibi dünya çapında ünlü yıldızlar giymiş. Kurhan, Björk ile yaptıkları çalışmanın çok özel olduğunu vurgulayarak, ona özel ürünler tasarladıklarını söylüyor. Türkiye'de de buna benzer bir işbirliğini Nil Karaibrahimgil ile yapmaya başlamışlar. "Yazbukey" tasarım markası şimdi de Lancel'in 20. kuruluş yıldönümü için tasarladığı çanta ile konuşuluyor. Onlardan başka üç tasarımcı ile beraber büyük elemeden geçtikten sonra, özel projede kendi tasarımları ile yer alıyorlar. Genç tasarımcılar, Lancel'in 20 sene önce şampanya kovasından yola çıkarak tasarlanan ve halen dünyada en çok satılan çanta modeli olan ünlü "elsa" modelini şekli bozulmadan yeniden yorumlamış. "Disco Jean" adını verdikleri tasarımda; grafik bir çizgi ile "girly - genç kız havasında" bir çizginin karışımı esas alınarak, altın renk deri ve denim kumaş kullanılmış. Genç ve pop olarak yorumladıkları çantaya, altın zincir, pin up'lar, finolar, müzik notaları, şampanya kadehleri gibi rengarenk plexsiglas semboller ekleyerek Yazbukey'in bilinen eğlenceli ve çocuksu tarzını simgelemişler. Limitli sayıda üretilen bu yeni tasarım, Paris'in ünlü alışveriş merkezlerinden Galeries Lafayette ve Lancel mağazalarında 350 Euro'ya satılıyor.

İSTANBUL İLHAM VERİYOR
Emel Kurhan dünyanın en güzel iki şehri arasında gelip gittiği için kendini çok şanslı görüyor. İstanbul'a her gelişinde hamama gitmeden, Eminönü ve Sultanahmet köftecisine uğramadan kentten ayrılmıyor. Yazbukey tasarımlarında, iki kardeşin uyumu müthiş. Kurtaran tarzlarını yorumlarken vamp olanın Yazbukey, neşeli ve coşkulu olanın ise kendisi olduğunu söylüyor. Yazbukey İstanbul'daki yeni projeleri için sözleşmeleri imzalaya dursun, bizler de şimdilik Nişantası Beymen mağazasındaki neşeli, coşkulu, özgün aksesuvarlara avunacağız. İrlanda: Ave Maria, (Dublin) Fransa: Onward-Maria Luisa-Franck et Fils-La Samaritaine, Le Printemps, Le Bon Marche (Paris) Hong Kong: Lane Crawford Güney Kore: Handsome (Seoul) Japonya: Isetan, Edit for Lulu, Via Bus Stop, Yagi &Co, Desperado, Dual, Beams (Tokyo), H100 (Osaka) Light Staff ABD: Destination, Seven (New York) Türkiye: Beymen (İstanbul) Yunanistan: Yeshop www.yazbukey.com

Esra Çoruh

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 At arabalı müze gezisi
 Güçsüzlük ve ölüm bu resimlerde
 Padişahların sporu 'girya'
 Hayat veren mineraller
 Mutluluk zihninizde
 Çizgilerden zehir akıyor
 Bridget makyaj harikası
 Dışarı Çıkmadan Önce
 Sınırların ötesindeki aşklar
 Yeni mekanlar denemek isteyenlere
 Sıradan bir erkekle evlenemezdim
 Kendine ve çevresine sürekli zarar veren çocuğa dikkat
 Firavunların dev hazineleri
 Şarap eşliğinde hediye seçimi
 Bir kase süte sığan sağlık
 Dışarı Çıkmadan Önce
 Eviniz için aradığınız her şey bu dükkanda
 Müşterileri onlara çok güveniyor
 İnternetteki ışık elçileri
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Sokaklarda öpüşüp duruyoruz
Eskisi gibi işte. Gezip...
KENAN ONUK
Önemli müzik haberleri
Bu hafta da müzik dünyasından...
Uzanlar'ın koleksiyonu tekrar müzayedede
Uzan ailesinin Pamukova'daki çiftlik ile yatlarında bulunan içki ve puro...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.