kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
  » Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Euro 2004
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Bodrum'a doğru yelken açtılar
Bodrum'a doğru yelken açtılar
İşte 2004 yılının en başarılı yatçıları
Sancar Paşa'ya Teşekkür Plaketi

Bodrum için yelkenler fora

SABAH Deniz Kuvvetleri Kupası yarışları, Çeşme'de sona erdi. Kupalarını alan yelkenciler SABAH sponsorluğundaki Doğu Ege Yelken Yarışları için Bodrum'a hareket etti.

***

Bodrum'a doğru yelken açtılar

SABAH gazetesi sponsorluğunda gerçekleştirilen SABAH Doğu Ege Yelken Haftası'ndaki yarış olan SABAH Çakabey 923 dün Çeşme'den start aldı. 53 yelkenli sabah saat 10.00'da başlayan yarışta kıyasıya bir mücadele içine girdi. Yarış Turgutreis D-Marin'de sona erecek.

SABAH Deniz Kuvvetleri Kupası 2004 Yat Yarışları'nın ardından, dün de yine SABAH gazetesi sponsorluğunda yapılan Sabah Doğu Ege Yelken Haftası start aldı. Yarışmanın Çeşme- Bodrum arası sürdürülecek olan 'Sabah Çakabey 923' adlı ilk bölümü, sabah saat 10.00'da başladı. İstanbul'dan Çeşmeye kadar 7-8 kişilik ekiplerle Çeşme'ye gelen tekneler arasından bazıları Güney'e dört kişiyle indi.

RÜZGAR KÜSTÜRMEDİ
Çeşme Sheraton Otel'de gerçekleşen SABAH Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı ödül töreninde doyasıya eğlenen yelkenciler yarış sabahı erken saatlerde kalkarak son hazırlıklarını tamamladı. Daha sonra da 'SABAH Çakabey 923' adlı büyük yat yarışı için Çeşme Sakız Adası'ndaki yerlerini aldılar. Çeşme Boğazı'nda başlayan yarışın startını, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar verdi. Çeşme'den yarışa katılan 5 yatla birlikte toplam 53 yelkenli Sakız Adası ve Çeşme arasındaki boğazdan Bodrum'a doğru yelken bastı. Kıyasıya sürdürülen mücadelenin finişleri gece geç saatlerde gerçekleşti. Start anından sonra boğazda muhteşem görüntüler oluştu. Ancak boğazın seyir açısından uygun olmaması nedeniyle, diğer etaplardaki gibi bir seyirci kalabalığı yaşanmadı. Lodos nedeniyle yelkenler starta, balon açmadan girdiler. Sürekli karşıdan gelen rüzgar 100 millik Çeşme- Bodrum mesafesinin çok uzun sürede katedilmesine neden oldu. Yarışa IRC Yarış sınıfından 19 tekne, IRC Yarış Gezi sınıfında 14 tekne, IRC Gezi sınıfından ise 13 tekne ve destek sınıfından da 1 tekne katıldı. Yarışçılar 4 gün boyunca kendilerine evsahipliği yapacak olan D-marin Turgut Reis önlerinde yarışı noktalayacaklar.

ÇEŞME'DE ŞENLİK VARDI
Yarışın ikinci bölümü ise 29-30-31 Temmuz arasında "Turgut Reis DMarin'de Koyiçi yarışları" adı altında gerçekleştirilecek. Öte yandan geçtiğimiz perşembe günü Çengelköy önlerinden başlayan büyük yarış, Çeşme Sheraton Otel'de herkesin hayran kaldığı muhteşem bir törenle sona erdi. Dereceye girenler önceki akşam Sheraton Otel'de gerçekleşen görkemli törende ödüllerini aldı.

PLAJ PARTİSİYLE BİTTİ
Törenden önce bir konuşma yapan Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar "Bence bu yarışın kaybedeni yok. O kadar zorlu yolu kat eden herkes galiptir. Katkılarından dolayı SABAH gazetesine memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Rüzgarınız bol, pruvanız net olsun" dedi. Sancar'ın ardından SABAH Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ergun Babahan söz aldı. Babahan konuşmasında şunları söyledi: "Yelken yarışlarına katkımız köklerini Ege'den alıyor. Umarım SABAH'ın katkılarıyla 5 yıl içinde yarışa katılım yüzleri, yüzellileri bulur." Dereceye girenlere ödüllerini SABAH yazarları ve yöneticileri dağıttı. Ödül töreninin ardından Ergun Babahan ve Ergin İmre, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar ile Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu'na birer teşekkür plaketi verdi.

Güngör KARAKUŞ / MERKEZ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 Gençler 300 kelimeye sıkıştı
 Teziç: Sıfır puana dikkat
 Aygün, çalışanları gözetliyor
 Aral yarın toprağa veriliyor
 Eken tahliye oluyor
 Yunanistan'dan çürük bina yapana örnek ceza
 Antalya'da 2 bin 300 yıllık Pegasus' heykeli bulundu
MANSUR FORUTAN
Su, su, suuuu diye inliyoruz
Forutan Paşa'nın Seyir...
REFİK DURBAŞ
Anılarımın kardeşi İzmir
Ferudun Özöncül, 1976...
SAİT GÜRSOY
Hatalı sorulara büyük tepki
Eğitimimizin ÖSS karnesi...
UMUR TALU
Öğrenci seçme, ayıklama, süpürme, azınlık...
MUHARREM SARIKAYA
Denizle barışmak
SABAH-Deniz Kuvvetleri Komutanlığı...
Limanlar Rum gemisine açılıyor
Başta Avrupa Birliği yetkilileri olmak üzere uluslararası birçok...
Demokrat kurultayına Clinton damgası
Kasımdaki başkanlık seçimleri için start veren Demokrat Parti,...
Ya barış ya Luxemburgo
Ya barış ya Luxemburgo
Yaşanan krizlerin ardından su yüzüne çıkan çatışmalar bugünkü zirvede...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.