kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Bizimcity
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Ben küçükken hep...
Hayallerdeki kahramanlar gerçek oldu

"Büyüyünce ne olacaksın?" sorusunun cevapları her zaman ilginçtir. Hülya Magazin Dergisi de nisan sayısında ünlülere kahramanlarını sordu ve hayallerini gerçekleştirdi. Oyuncu Ece Uslu; Catwomen, manken Nefise Karatay; balerin, DJ ve sunucu Yunus Günçe; F1 pilotu pozlarıyla şaşırtıyor.

***

Ben küçükken hep...

"Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna verilen cevaplar hayalle gerçek arasında gidip gelir. Hülya Magazin Dergisi ünlülere çocukluk düşlerini sordu. Aldıkları yanıtlara göre de kostümleri hazırladı ve onları hayallerindeki kahramanlara dönüştürdü
Prof. Dr. Teksen Çamlıbel
"Döner ustasını hayranlıkla izlerdim"

Jinemed Kadın Sağlığı Merkezi'nin Direktörü ve Kalamış Tüp Bebek Merkezi'nin Başkanı Prof. Dr. Teksen Çamlıbel'i bir süreliğine çocukluk yıllarına götürdük ve ilginç bir hayalle karşılaştık. Bursa doğumlu olan Teksen Bey, çocukken hep döner ustası olmak istermiş! "Hep döner kokusuyla büyüdüm. Dönerin ustası tarafından büyük bir ustalıkla kesilmesi ve tabağının hazırlanması çok ilgimi çekerdi. Gözlerimi ayırmadan döner ustasını seyrederdim."

Yunus Günçe
"F1 pilotu olmayı düşlerdim"

Televizyondaki en parlak günlerini yaşayan Yunus Günçe, bir yandan Türkstar ve Şampiyon Taraftar programlarında sunuculuk yaparken bir yandan da şehir şehir dolaşarak stand-up gösterileri yapıyor. Çocukluk hayalini ise şöyle anlatıyor: "Benim en sevdiğim şey adrenalin. Çok hırslıyım ve rekabeti seviyorum. O yüzden de çocukken hep F1 yarışçısı olma hayalim vardı. Büyük bir F1 seyircisiyim, işimi gücümü bırakıp seyrederim. Küçükken, bilye tekerlekli araba yapardık. O arabaların kenarına F1 yazardım. Yarışçı olsaydım kamikaze yarışçısı olurdum. Egom çok yüksektir hep birinciliğe oynarım."

Ece Uslu
"Catwoman kadar etkileyici olmak isterdim"

Zerda dizisindeki rolüyle ilgi toplayan Ece Uslu, dizi çekimleri nedeniyle son iki yıldır hayatını Gaziantep'te geçiriyor. İstanbul'da olduğu kısıtlı zaman içerisinde görüştüğümüz Ece Uslu meğer çocukken kendini hep Batman filmlerinin unutulmaz Catwomen (Kedi Kız) karakterinin yerinde hayal edermiş. "Batman farklı türde bir film, Catwomen ise mücadeleci, iradeli, karşı koyabilen, güçlü bir karakter. Ancak yeri geldiğinde de çok duygusal. Onun bu güçlü ve aynı zamanda kendi içinde duygusal bir tarafı olması ilgimi çekiyordu. Üstelik çok da hoş bir kadındı. Ben de onun gibi güçlü ve iradeli olmak isterdim hep. Çocukken izlediğim birçok karakterin etkisinde kalırdım. Güçlü karakterlerin yanı sıra Heidi, Polyanna gibi duygusal ve daha kırılgan karakterleri de çok severdim."

Nefise Karatay
"Balerin olmayı isterdim"

Podyumlarda zarafetiyle tanınan Nefise Karatay şu sıralar yeni televizyon programları ve dizi tekliflerini değerlendirmekle meşgul. Ünlü modelle çocukluk hayalleri üzerine yaptığımız söyleşide şunları anlattı: "Kendimi bildim bileli hep balerin olmak istedim. Kuzenim balerindi, onu sahnede büyük bir hayranlıkla izlerdim. Okul müsamerelerinde bir balerin rolü varsa, o hep benimdi. Çünkü sahnedeki görüntü çok estetik. Ama inanılmaz zor bir meslek. Zaman içerisinde ayaklarda inanılmaz ağrılar başlıyor. Kuzenim bunları yaşadı. Sanırım bundan sonra ilgim piyanoya yöneldi. Ama balerin olmak hep içimde ukte kaldı."

Doğa Rutkay
"Kalemiti Ceyn olmak isterdim"

Televizyonun ünlü simalarından Doğa Rutkay, son günlerdi NTV'deki Gurme programını sunarken, bir yandan da Stüdyo Drama ile tiyatro çalışmalarına devam ediyor. Doris Day'in canlandırdığı unutulmaz Western kahramanı ve vahşi batının gerçek karakteri Kalemiti Ceyn, savaşçı ruhuyla daha çocukluk yaşlarında Doğa Rutkay'ı derinden etkilemiş. "Kişiliğimle alakalı bir şey galiba, ben hep güçlü karakterleri severim. Sindrella, Pamuk Prenses gibi karakterlere hiç öykünmedim, izlemedim bile onları. Ben daha çok Gargamel'i severdim. Bazen gaddar olabilen sert mizaçlı karakterler favorimdi. Kalemiti Ceyn'i ise ilk başlarda ata olan merakım yüzünden keşfettim. Daha sonra onun asilliği, kadın başına çok şeyin altından kalkması ona olan ilgimi arttırdı. Küçükken onun yerinde olmak isterdim. Sokaklarda atla gezip savaşmasam bile Kalemiti Ceyn karakteri kişilik olarak benimle çok örtüşüyor. Ben de çok cadıyım, hep bilmiş bir tarafım vardır."
DİĞER İYİ YAŞA HABERLERİ
 Egzersizle güç kazanın
 Kalp ve kanserden ölümler tarih olacak
 Tıptaki yeni tedavi yöntemleri
 İbn-i Sina'dan günümüze tıp
 Karizma yetse Kadir İnanır antrenör olurdu
 Özal ve Sabancı hep başroldeydi
 Raylardaki beş yıldızlı otel
 Huzurlu oteller artık Türkiye'de
 Diplomalı balıkçılar av peşinde
 Ankara'nın rehberi
 Kent gürültüsü hasta ediyor
 Dans ederek iyileşin
 Sanatta soytarı figürü
 Anti aging için ölçülü egzersiz
 Tahran'da trafik ve din çelişkisi
 Metabolizmanızı yormaktan vazgeçin
 Gazeteciler her gördüklerini yazsa fırtınalar kopardı
 İki eski dost, iki ışık avcısı
 Meraklısı çok ama bir tek satıcısı var
    Aktüel Pazar Yazarlar
    Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
  » İyi Yaşa
ÖNCEL ÖZİÇER
Boş tenekeyim, ağlarım!
Mutsuz olmanın nedeni, mutlu...
REFİK DURBAŞ
Matbaa, yangını söndürür müydü?
Alpay Kabacalı,...
Arabesk deyimi beni tanımlamaya yetmez
Arabesk deyimi beni tanımlamaya yetmez
6 yaşında keman ve mandolin dersleri almaya başlayan, 7 yaşında...
5 yıl sonra aynı kader
Ailesi Kosova'dan kaçarken anne karnında olan ve Türkiye'de doğan...
Yemeğe misafir çağırabilirsiniz
Yemek yazarı Sunay Babahan, "Kim Korkar Yemekli Misafirden" adlı...
Şimdi sofralarda kuşkonmaz zamanı
Sağlığa yararları saymakla bitmeyen kuşkonmaz, mayıs başından haziran sonuna...
Beş çayında buluşma
Farklı lezzetler sunan Cafe Linzer, her ay Kalamış'taki şubesinde bir sanatçıyı...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.