kapat

29.01.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
Atayatirim
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

Turkport
1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Mafyanın motorları
Kabadayı Vedat Şahin'in adamları, 'motor' diye adlandırdıkları tele-kızlar'ın evinde saklanmış onları yem, kurye ve sermaye olarak kullanmış

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Vedat Şahin'in "sağ kolu" olarak bilinen ve bir süre önce Çorum-Sungurlu'da polisle girdiği silahlı çatışmada yaralı olarak ele geçirilerek tutuklanan Şaban Erdoğan'ın liderliğinde İstanbul'da faaliyet gösteren 10 kişilik "cinayet timi", Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şubesi ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan Adnan Bilgin, Hakan Çınar, Haluk Bozo, Oğuzhan Peri, Serkan Ayan, Birol Yılmaz, Yusuf Çelikkurgan, Murat Yılmazer, Olcay Yormaz ve Elyesa Kan'ın; Venüs Akgünsel, Hülya Ertinoğlu ve Arzu Çakırlı isimli 3 telekızı da hem "yem" hem de kurye olarak kullandığı ortaya çıktı. Bu kızların çoğunlukla çetenin silahlarını taşıdığı, ayrıca kurbanları tuzağa düşürdüğü öğrenildi.

Operasyonlarda, 7 tabanca, 3 otomatik tüfek, 18 tabanca namlusu ve 3 çelik takoz da ele geçirildi.

Zanlıların, Vedat Şahin'den emir alan Şaban Erdoğan'ın talimatı ile Büyükçekmece'de Hafız Akman'ı, Çanakkale'de de uyuşturucu kaçakçısı Rahman Türk'ü ve Afyon'da işadamı Murat Kara'yı öldürdüğü belirlendi.

Akman'ın haraç vermediği için Murat Yılmazer tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Halen cezaevinde tutuklu olduğu öğrenilen Erdinç Aktepe ile Serdal Can'ın da bir mermer ocağının devri konusunda ikna edemedikleri işadamı Murat Kara'yı öldürdükleri kaydedildi. Sanıkların üzerlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 8 tabanca, bu silahlara ait şarjör ve mermiler, sahte nüfus cüzdanları ve sürücü belgesi, 2 senet ele geçirildi.


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır