kapat

12.10.1999
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
banners
Siber Haber
L E I T Z
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
Bayan Sabah
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

Teba
1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 1999
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
İlkel yıkım facia getirdi
17 Ağustos depreminde ağır hasar gören bir bina gerekli tedbirler alınmadan yıkılmak istenince yıkım ekibinin üzerine çöktü

İzmit depreminde en çok hasar gören ilçemiz olan Gölcük, bir acı da bugün yaşadı. Depremde ağır hasar gördüğü için boşaltılan 8 katlı Köklü Apartmanı'nın yıkım çalışması faciayla sonuçlandı. 2 gündür süren yıkım çalışmalarının dünkü bölümünde Yılmazlar İnşaat şirketi ekipleri, binanın kolonlarına çelik halat bağlayarak iş makineleriyle çekmeye başladı. Çalışmalar sırasında halatlardan biri koptu. Yeni halatı kolona bağlamak için mühendis Vural Topaloğlu, Hikmet Zırıh, Kemal Gökmen, teknikerler Erhan Karakaş ve İshak Demirkan binaya girdi. Bu sırada bina büyük bir gürültüyle çöktü.

AKUT YARDIMA KOŞTU
ENKAZ altında kalan 5 kişinin kurtarılması için şirkete ait 6 büyük vinç, asker, polis, Sivil Savunma ve İzmit Büyükşehir ile Gölcük Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri hemen çalışmalara başladı. 18 kişilik bir AKUT ekibi de olayın duyulması üzerine, olay yerine giderek çalışmalara katıldı. Enkaz altında kalanların yakınları da olay yerine geldiler. Kemal Gökmen'in babası Güngör Gökmen, sinir krizi geçirdi.

FİRMALAR UYARILMIŞTI
KOCAELİ Valiliği Enkaz Kaldırma Komisyon Başkan Yardımcısı Mehmet Çetintaş, yıkım ihalesini alan firmaları, "Beş kattan yüksek olan binaların Bayındırlık Bakanlığı tarafından yıkılacağı" şeklinde "şifahen" uyardıklarını söyledi. Çalışma Bakanlığı ve Gölcük Kaymakamlığı olayın sorumlularını açığa çıkarmak için soruşturma başlattı. Gölcük'te beş kattan yüksek binaların yıkımının durdurulduğunu açıkladı.

İbrahim ÖGE-Bülent EKİNCİ


Copyright © 1999, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır