kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Mayıs 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Alara Uzan da siyasete giriyor

Nuray KAYA
Cem Uzan'dan sonra eşi Alara Uzan da Genç Parti saflarına katılıyor. İzmir'den aday olacak Alara Uzan'ın çalışmalarını yürütmesi için İzmir'de ev kiralanacak..
Genç Parti, Genel Başkan Cem Uzan'ın eşi Alara Uzan'ı, İzmir birinci bölge birinci sıradan milletvekili adayı gösteriyor. 2002'de İzmir'de elde ettiği çıkışı sürdürmek isteyen ve seçim startını da 26 Mayıs'ta İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenleyeceği mitingle verecek olan Cem Uzan, kürsüye eşiyle birlikte çıkarak gövde gösterisi yapacak. Genç Parti'nin Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Onural, "26 Mayıs'ta İzmir'de yapılacak mitingle meydanlara iniyoruz. Sayın Alara Uzan adaylığı süresince İzmir'de olacak. Bu nedenle kendisi için önümüzdeki günlerde İzmir'de uygun bir ev aranacak" dedi.

İKİ KİŞİLİK TANGO
Bu arada iki hafta önce katarakt ameliyatı geçiren Rahşan Ecevit'i dün Oran'daki evinde ziyaret eden Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, CHP ve DSP arasında yürütülen seçim işbirliği konusunun olumlu sonuçlanması durumunda kendilerinin de ittifak içinde yer alabileceklerini söyledi. CHP ve DSP arasındaki sürecin devam ettiği ve Anavatan Partisi ile DYP arasındaki Demokrat Parti çatısı çalışmalarının ise belirsizliğine dikkat çeken Şirin, Genç Parti'nin her iki işbirliğine de açık olduğunun altını çizdi. Şirin: "Böyle bir işbirliği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Ancak bir söz var, tango iki kişiyle yapılır. Biz, bize düşeni özveriyle yapmaya hazır olduğumuzu söylüyoruz."