kapat
   
SABAH Gazetesi
 
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Schumacher için perde kapanıyor
Schumacher için perde kapanıyor
Hep birinci oluyor diye kural değiştirdiler
Kitabının adı da Schumacher

Schumacher pistlere veda etmek üzere

Formula 1 otomobil yarışlarının efsane ismi artık hayatını İsviçre'deki malikânesinde eşi Corrina ve iki çocuğuyla geçirmeye kararlı. Pistleri sonuncu değil şampiyon olarak bırakmak istiyor.


Schumacher için perde kapanıyor

Yarış pistlerinin altın çocuğu Michael Schumacher, sezon sonunda spor hayatına veda edecek. Gözü hiç arkada değil çünkü o artık kendini güzel eşi Corrina'ya adamak istiyor.

Formula 1 otomobil yarışı pistlerinin yedi şampiyonluk kazanarak efsaneleşen ismi Michael Schumacher, sezon sonunda sporculuk hayatının 'bitişine', kendi hayatının ise devamına' adım atacak. Şampiyonluklara tekel koyan aracının motorundan, acı bir feryada benzer sesler çıkarttığı her gün için 140 bin dolar kazanan Schumacher, pistlerde ne kadar sert ve hızlı ise İsviçre'deki malikanesinde de o kadar yumuşak ve ağırbaşlı... Hayatında arabasından daha çok sevdiği tek varlığın güzel eşi Corrina olduğunu söylüyor. 34 yaşındaki şampiyon, Ferrari kadrosundaki pek çok masöre rağmen yorgunluk atmanın tek çaresini eşiyle birlikte girdiği özel küvetinde uzanarak sohbet etmekte buluyor. Schumacher'in inanılmaz bir tutkuyla bağlı olduğu eşi Corrina, ona ne kadar güvendiğini saklamıyor: "Eşimin işi olmadığı akşamlar, birlikte köpük banyosu yaparız. Saatlerce gündüzleri neler yaşadığımızı birbirimizle paylaşırız. O bana güven duygusu veriyor. Hayatta asla 'Ben bunu aşamam,' dediği bir engel yoktur. Bazen benim aşamadığımı hissettiğim sorunlar olduğunda Michael çok kısa, ama kendinden emin bir konuşmayla 'Tamam, endişelenme, ben hallederim,' der."

EŞİ ONU HİÇ KISKANMIYOR
Corrina, 17 yaşında tanıştığı Schumacher'in etrafında pervane olan kızları kıskanıp kıskanmadığını soranlara ise "Düşünüyorum da onu etkilemek için ne yapabilirler ki? Kocamın bana sadık kalmasını sağlayacak her şey aramızda var. Neden bunu yapsın?'' şeklinde cevap veriyor. Corrina, 1995 yılında Schumacher'in Mercedes takımından arkadaşı Heinz-Harald Frentzen'le birlikteydi. Bu ilişkinin bitmesinin ardından da Corrina ile Schumacher, kısa süreli bir flört döneminden sonra evlendi. Schumacher, eşinden sonraki ikinci tutkusu Formula 1'i bırakıp emekliliğe adım atacağını geçen ay İtalya Grand Prix'inden sonra yaptığı basın toplantısında açıkladı: "Bir an geliyor yarış için vermeniz gereken tüm enerjiyi, çabayı, motivasyonu kendinizde bulamıyorsunuz. Yaşlandıkça bu daha zor bir hale geliyor. Belirli bir noktadan sonra yarışlara takılıp kalmanın bir anlamı yok. Sonuncu olmaya başladığımda yarışları bırakmaktansa şampiyon olarak bırakmayı tercih ederim."

'BÜYÜK BİR KALBİ VAR'
Schumacher hakkında "Dostunuzu nasıl bilirsiniz?" sorusunun cevabını da Ferrari Takım Patronu Jean Todt veriyor: "Schumacher iletişim konusunda çok başarılı olmadığı zamanlarda insanlar onun kibirli biri olduğunu düşünebiliyor. Ama bu onu tanımayanların görüşü. Çok büyük bir kalbi var. Hem mesleğine hem de çevresindeki insanlara karşı son derece ilgili," diyor. Schumacher, sekiz yaşındaki kıza Gina Maria ve altı yaşındaki oğlu Mick'in kendisi gibi yarış pilotu olmalarını istemiyor. Bunun nedeni onların kaza yapmalarından değil, kendi adının baskısı altında ezilmelerinden korkması: "Daha önceki efsanevi sporcuların çocukları aynı spor dalına girdiklerinde kendilerini hep psikolojik baskı altında hissedip başarısız oldu. Ben bunu istemiyorum." Schumacher'e göre kızı golf oyuncusu, oğlu ise jokey olabilir. Kendi çocuklarını çok seven Schumacher, yıllık kazancı 74 milyon doların bir kısmını ise yardıma muhtaç ve yetim çocuklara bağışlıyor. UNESCO'nun bu konuda yaptığı yardım kampanyalarına son yedi yılda 1.5 milyon dolar bağışladı.

Murat KARPUZ

DİĞER HOBİ HABERLERİ
 Balyoz gibi dizel
 Manavdan yönetmen, kuaförden oyuncu
 En iyi uçak kabini
 Kusursuz fırtına F430
 Airbus'a A380 şoku
 Annem benden rüşvet istiyor!
 İşi boşver hobin var mı?
 'Gezici Festival' sınırları aşıyor
 Rembrandt Türkiye'ye geliyor
 Bu resimler kan ve toprakla yapıldı
 Gay hayvanlar sergisi açıldı
 Haydarpaşa Lisesi'nin yeraltı anıları
 Kaçırılamaz uçak 2015'te
 Kısa... Kısa...
 Yolcu ne istiyor?
 7X'in ilk Türk müşterisi kim?
 Tayland'a modern bir havalimanı
 Fotoğraf yarışmasına destek
 Karı koca birbirleriyle satranç oynarsa ne olur? İş başka...
    Pazar Sabah Yazarlar
    Güncel
  » Hobi
    Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
BALÇİÇEK PAMİR
Viagra toplumunda sessizlik mi başladı?
Bütün dünya...
ÖNCEL ÖZİÇER
'40' dereden tepeden
Her insan ayrı bir tiyatro...
GÜLSE BİRSEL
Şeker düşüklüğünün kişiliğe...
TURGAY NOYAN
Denizcilik ve disiplin
Bu hafta çuvaldızı kendimize...
GÜNTAY ŞİMŞEK
En iyi uçak kabini
Havayolları arasındaki rekabet sınır...
FATİH ALTAYLI
Balyoz gibi dizel
Artık benzinli otomobil almak...
İyi bir seks mi, uyku mu?
İyi bir seks mi, uyku mu?
Siz hangisini tercih edersiniz? Çoğu kez seçim yapmak zorunda kaldığı...
Mehmet Öz'ün kızından diyet kitabı
Mehmet Öz'ün kızından diyet kitabı
Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz'ün kızı Defne Öz, deneyimlerinden yola...
Cennette bir şampiyon
İngiltere'den Malta'ya, İrlanda'dan Çin'e kadar geniş bir coğrafyada...
Türkiye'nin Kırgızları
Usta haberci Coşkun Aral, içlerinden birini eylül ayında şehit veren Van'ın...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.