kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
    Kampüs
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Paris güzel ama tehlikeli
Paris güzel ama tehlikeli
Seks Fısıltıları

Paris güzel ama tehlikeli

Rüya gibi başlayan düğünden sonra üç Türk erkeğin terbiyesiz lafları çok tatsızdı. Havaalanında yaşanan uyuşturucu ihbarı ise bütün rüyayı bozdu
Bir önceki yazımda söylediğim gibi geçen hafta düğüncüydük. Çok yakın iki arkadaşımın düğünü için Paris'e gittik. Her şey müthiş güzeldi. Zaten bana ne oluyorsa uçak tekerleklerini açıp piste indiği anda ben bambaşka bir insan oluveriyorum. Uçakta bir hayli kalabalık bir gruptuk. Güle oynaya Paris'e vardıktan sonra kendimizi ve eşyaları önce otele sonra da sokaklara attık. Keyifli bir öğle yemeğinden sonra akşamüstü gelin kızımızın odasında buluştuk. Kızlar gelini, erkekler de damadı hazırlayıp hep beraber nikah için Türk Konsolosluğu'na gittik. Nikahın kıyılmasından sonra (bu arada nikahın kıyılması, sözün kesilmesi, gibi terimler nedense vahşet doludur, sanki arkasından gelecek tehlikeleri gösterir gibi) gelin kızımızın ayarladığı üstü açık otobüse doluştuk. Birçok meydanda otobüsü durdurup inip resim çektirip dans ettik. Her neyse biz bu hoş ambiyansın sarhoşluğuyla ertesi akşam da St. Denis'te bir akşam yemeği yemek üzere bir lokantaya gittik. Yemek sonrası ben herkesten önce dışarı çıkıp insanları bekleyecektim ki bir arabaya dayanmış üç tane esmer adamın bana doğru baktığını fark ettim.

KİM BU TÜRKLER?
Adamlardan biri Türkçe diğerlerine aynen adıyla sanıyla "Bu garı da şimdi amma iyi şey edilir" demez mi? Ben duyduğum lafların hem Türkçe hem de bu denli terbiyesizce olmasının şokuyla onlara bakarken arkadaşı da adama dönüp "Bak bir de bön bön bize bakıyo anlamış gibi" demez mi? Kendimi tutamayıp "Utanmıyor musunuz bir de 'biz Türkler edepliyiz' dersi-niz. Bu mu sizin edebiniz, terbiyeniz" dememle benim Türk olmamı anlamalarının şokuyla mosmor oldular. Derken lokantadan çıkan arkadaşlarım "Ne oluyor" diye sorunca onlara olan biteni anlattım. Arkadaşlarımdan birinin "Çocuklar utanmıyor musunuz" demesiyle adam "Abi vallahi yengeye demedik, buradan başka kadınlar geçiyordu, onlara dedik. Yengeye der miyiz, aşk olsun abi" diye dil dökmeye başladılar. Olayı uzatmayıp mekandan ayrıldık. Bu yurdum insanından yediğimiz ilk golün acısı geçmeden ertesi gün beni daha büyük bir gol bekliyormuş da haberim yokmuş. Neyse yine güle oynaya bindiğimiz otobüsle havaalanında pasaport kuyruğuna girip tam pasaportumu memura uzattım ki işte o an golün ayak sesleri duyuldu. Memur bir bana bir pasaporta bir iki kere baktıktan sonra "Ayşe hanım, sizi şöyle alabilir miyiz" deyip beni bekleyen polislere teslim etti. Ben hala anlamayıp "Ne oluyor" dememle polisler golü attılar. "Efendim hakkınızda ihbar var, bizimle geleceksiniz" dediler. İhbar neymiş deyince "uyuşturucu taşıyormuşsunuz" demezler mi? İnanın o an vücudumun hiçbir uzvunu hissetmedim. Bu sözlerim şimdi yalan ihbarcıyı "Oh be, kadını da üzmüşüm" diye sevindirecekse de hiç heveslenmesin çünkü benim üzüntüm gelip geçti ama onun üzüntüsü süreceğe benziyor. Neyse canım arkadaşlarım özellikle Doğan'cığım beni yalnız bırakmadılar. Biz Doğan'la polisler eşliğinde bir odaya alındık. Ve bavullar didik didik arandı. Tabii ki hiçbir şey bulunamayınca da özür dileyerek bizi bıraktılar. Bu arada polisler inanılmaz nazikti. Ben zaten onlara değil sisteme çok sinirlendim. Çünkü bir delinin yaptığı bir ihbarı hiç araştırmadan, soruşturmadan ciddiye alıp sizin kişilik haklarınızı hiçe sayan, insanlık onurunuzu zedeleyen böyle bir sistem olabilir mi? Kaldı ki siz bu yalan ihbarla aranıp tutuklanabiliyorsunuz ama bu sistem yalan ihbarı yapan ve de boş yere polisin vaktini alan, sizin kişilik haklarınıza zarar veren insana ceza vermiyor. Bu iş bu kadar basit olmamalı, bugün bana olan yarın herhangi birinize de rahatlıkla olabilir. İnanın kendinizi öyle kötü ve aciz hissediyorsunuz ki içinde bulunduğumuz sisteme, adalete lanet ediyorsunuz. Hey! Sahte ihbarcı, yalan ihbarın bile bizim neşemize, güzel düğünümüze gölge düşüremedi. Zaten ben öyle yalan ihbarlarla yıkılacak durumda değilim, öyle güçlü öyle kendimden eminim ki öyle iki paralık iftiralar, çamurlar beni yıkamaz. İşte yine buradayım, işte aslanlar gibi yine yazıyorum ve işte yine çok mutluyum.

AYŞE

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Akhilleus' için hayatını değiştiren adam
 Sarışınlar sevilmiyor
 Tişörtte Osmanlı modası başladı
 Kadınları etkilemenin ilk kuralı güldürmek
 Kakül kestirmeyin çıtçıtlı postiş takın
 En Yeni Kozmetik Ürünleri
 Sarkık göğüslere elveda
 Makyajsız çıkmıyorlar
 Rüzgardaki atlarla dans
 Pet şişede bira keyfi
 Sanat eseri yumurtalar
 Cıvıl cıvıl bir yaz
 Şehrin göbeğinde saklı cennet
 Roxy'nin sadece ilgiye ihtiyacı var
 Altın Çocuklar hayali gerçek oldu
 Bu okulda 35 kulüp var
 Büyüklere saygı
 Sezonun moda aksesuarlarını tasarladılar
 Aşk hikayesine pırlantalı yorum
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Adam kadını tokatlıyor ve ben çok...
KENAN ONUK
Aşk İksiri'yle parlak bir veda
Opera mevsiminin sonuna...
AYŞEGÜL ALDİNÇ
Ben Paris'teyken
Yüce Rabbimin izniyle üçüncü...
ŞAFAK KARAMAN
Yine kazandık
Yarı finalden gelen bir şarkı Erovizyon...
Köpeğiniz de tatil yapsın
Köpeğiniz de tatil yapsın
Uzun bir seyahate giderken evdeki sadık dostunuzu güvenle...
Hepsi Tatil Köyü Gibi
Hepsi Tatil Köyü Gibi
Village Park K-9 Academy
AMERICAN Kennels K-9 Academy, at...
Uzakdoğu ya da Latin Amerika
Eğer bir belgeselin Altın Palmiye alması gibi şimdiye kadar hiç...
İntihar saplantısıyla nasıl mutlu olunur?
Festivalden sonra sıcağı sıcağına izlediğimiz bu...
Yavru vatanın gizli kalmış mutfağı
İstanbul'da bir Kıbrıs restoranı açıldı. Gayet hoş yemekleri olan Gancelli'de...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.