kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 18 Mayıs 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Kadınlar 'Sıla'da kendilerini buldu!

BÜLENT İPEK - MAGAZİN
atv'nin izlenme rekorları kıran dizisi 'Sıla' RTÜK'ün yaptığı anketten de birinci çıktı. Dizinin yönetmeni Gül Oğuz; sadece kadınların katıldığı araştırmanın sonucunu şöyle yorumladı: 'Sıla' kadınların acılarını paylaştı. Hamuru kadınlar tarafından yoğruldu!..
Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Türkiye'de televizyon izleme eğilimlerini ortaya koymak için değişik meslek ve yaş grubundaki kadınlar arasında yaptığı araştırmadan; atv ve 'Sıla' birinci çıktı. atv Genel Müdürü Orhan Girgiç, bu başarıyı şöyle yorumladı: "Televizyon yayıncılığında başarı kadınların kalbini kazanmaktan geçiyor. Uzaktan kumandanın hakimi kadınlardır. RTÜK araştırmasının sonuçları da; atv'nin 14 yıllık çabasının boşa gitmediğinin kanıtı."

İNSANLARIN KALPLERİNE DOKUNDUK
'En Çok İzlenen Program' olarak haber bültenlerini bile geride bırakan 'Sıla' dizisinin yönetmeni Gül Oğuz ile başrol oyuncuları Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt da 'kadınların tercihi' olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

GÜL OĞUZ (Yönetmen):

'Sıla'yı çekmekteki amacımız; Türkiye'de ki birçok kadının sorununa dokunmak; onların yaşadıkları acıyı tüm toplumla ve diğer kadınlarla paylaşmaktı. Şimdi anlıyorum ki; bunu bir nebze olsun başarmışız. Kadınlarımız, bizim dizide konu ettiğimiz sorunların ve acıların benzerini yaşıyor. 'Sıla' yönetmeninden senaristine kadar hamuru kadınlar tarafından yoğrulmuş bir dizidir. Ülkemizde önemli bir dinamik ve her şeyi değiştirme gücü olan kadınlarımızın kalbine bu diziyle dokunabildiğimiz için çok mutluyuz.
Haberin fotoğrafları