kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   News in English
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
   Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
  » Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Bu filmi eleştirmenlere BEĞENDİRECEĞiZ
Bu filmi eleştirmenlere BEĞENDİRECEĞiZ
'Mali ve Cüneyt'e çok güveniyorum'

Bu filmi eleştirmenlere BEĞENDİRECEĞiZ

'Dünyayı Kurtaran Adam'ın devam filmi 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu' Türk sinemasına farklı bir renk getirmeye hazırlanıyor. Başrollerini Cüneyt Arkın ile Mehmet Ali Erbil'in oynayacağı yönetmenliğini de Kartal Tibet'in üstleneceği film, izleyiciyi kahkahaya boğacak.

1982yılında çekilen ve başrolünde Cüneyt Arkın'ın rol aldığı 'Dünyayı Kurtaran Adam', Türk sinema eleştirmenleri tarafından dünyanın en kötü 10 filmden biri seçilmişti. Buna rağmen, film yeni nesil tarafından kült haline getirilmiş; VCD ve DVD'leri yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. İşte bu filmin devamı olarak düşünülen ve çekimleri 16 Nisan'da başlayacak olan 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu', filmin yönetmenliğini üstlenen Kartal Tibet'i de çok heyecanlandırıyor.

M.ALİ HEM İYİ HEM KÖTÜ
'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu'nda, filmin iki başrolünden birini Cüneyt Arkın, diğerini ise Mehmet Ali Erbil oynayacak. Arkın, dünyayı kurtaran adam rolünde, Erbil ise 'Kartal Kaptan' ve ikiz kardeşi 'Zaldabar' adlı iki ayrı karakteri canlandıracak. Filmde Kartal Kaptan iyiliği, Zalbadar ise kötülüğü temsil edecek. Anlaşılan o ki; iyilerle kötüler arasındaki mücadele için dünyadaki meydanlar yeterli gelmeyince savaş uzaya taşınacak... Çalışmaları büyük gizlilik içinde sürdürülen film platosunun büyük bir kısmı hazır, geri kalanı da 16 Nisan'a yetiştirilmeye çalışılıyor. İşin büyüsü kaçar düşüncesiyle, platoda fotoğraf çekmek ve senaryo hakkında bilgi vermek; filmin ortak yapımcıları Tiglon Yapım ile Red Sofa Entertainment tarafından yasaklanmış.

NOUMA'DAN HAREKET (!)
Kartal Tibet GÜNAYDIN için senaryodan birkaç dipnot verdi. Komedi türündeki 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, 2055 yılında geçiyor ve yaşam destek ünitesine bağlı olan Süleyman Demirel, yine yeni bir hükümet kurmaya çalışıyor. Filmin en büyük sürprizlerinden biri ise Pascal Nouma. Ünlü futbolcu, 2004 yılında Fenerbahçe'ye attığı golden sonra sergilediği ve Beşiktaş'tan kovulmasına neden olan hareketini, filmde de tekrarlayacak.

* Daha çok kazandığınız 'Emret Komutanım' dizisinin yönetmenliğini bu film için bıraktınız. Neden? Bu projeye başlamadan 5-6 ay önce ön çalışmalara başlamam gerekiyordu. Kafamın rahat olması için ve panik yaşamamak için 5-6 ay öncesinden filme hazırlanmalıydım. Dizi yönetmenliğinden iyi para kazanıyordum ama bu yaştan sonra sinema yönetmenliği yapmak istiyorum. Zaten diziyi 20 bölüm yönettim. Amacım 100-150 bölüm sürecek olan dizilerin temelini atmak. Son dizimde bunu sağladım ve bıraktım.

* Dizinizin yapımcısı Mustafa Altıoklar ile işi bıraktığınız için aranızda bir sorun yaşanmadı mı? Hayır tabii ki. Ben Mustafa'ya bana bu yaşta birincilikleri tekrar yaşattığı için teşekkür ederim. Çok mutluydum orada ama yeter. Güzel olan; bir işi birinciyken bırakmak...

* Kendisiyle aranızda kuşak farkı var. Yeni dönem sinemacılarla anlaşmakta zorluk yaşıyor musunuz? Sinemanın dili tektir. Yeni sinemacılarla aramızda kuşak farkı olması her iki taraf için de olumlu sonuçlar doğurabiliyor. Onlar benden deneyimlerimden, bilgi birikimimden yarar sağlıyorlar; ben onların teknolojik bilgilerinden... Mustafa ile çok kolay anlaşıyorum, çünkü kendisi ayrıca bir yönetmen. Yönetmenler birbirleriyle iyi anlaşır. Mustafa bir sanatçı, bir yaratıcı. Neye para yatırdığını iyi bilen, yatırdığı paranın sorumluluğunu taşıyan biri.

ÖNCELİK HAKKI BİZDEDİR!

* 'Dünyayı Kurtaran Adam' dünyanın en kötü 10 filminden biri seçilmişti. Böyle bir filmin devamını çekmek büyük bir handikap değil mi?
Her şeyden önce proje çok sağlam. Ayrıca dediğim gibi Mehmet Ali ile Cüneyt Arkın başrolde. Bir de önümüzde 'G.O.R.A.' örneği var. Yanlış anlamayın bizim filmimiz 'G.OR.A'nın bir taklidi olmayacak. İki filmin animasyon benzerlikleri dışında bir benzerlikleri yok. Biz 23 yıl önce çekilen 'Dünyayı Kurtaran Adam'ın devamını çekiyoruz. 'G.O.R.A.'yı çekenler ilkokul sıralarındayken 'Dünyayı Kurtaran Adam' çekilmişti. Öncelik hakkı bizdedir. Yani bu film için hiçbir handikap bulunmamaktadır.

* Bu devam filmi ile eleştirmenlere bir mesajınız olacak mı? Eleştirmenler de işini yapıyor. Onların işi kusur bulmak. Biz 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu'nu eleştirmenlere beğendireceğiz!

14 MİLYON İZLESİN İSTERİM

* Aynı tür olduğu için 'G.O.R.A.' ile karşılaştırmalar olacaktır. Bu olası karşılaştırmalara nasıl yaklaşırsınız?
'G.O.R.A.'yı 4 milyon kişi izledi. Ben istiyorum ki bizim filmimizi 14 milyon kişi izlesin. Bizden sonra çekilecek bir diğer film 24 milyon kişiye ulaşsın. 'G.O.R.A.' ile 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu'nu karşılaştırmak doğru değildir. Açık açık da söylüyorum; 'G.O.R.A.'nın animasyon başarısını örnek aldık. Bizim filmimizdeki animasyon başarısı da onun altında kalmamalıdır ve kalmayacaktır.

* Cüneyt Arkın ile daha önce neden hiç karşılıklı rol almadınız? Biz hiç rakip olmadık. Oyunculuk yaptığım yıllarda aynı filmde rol almamız zordu; ikimiz de lokomotiftik...
DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Nazım'ın hayatını sahne sahne anlattı
 Samantha Fox'dan Türkçe albüm yolda
 TCDD için 40 kıyafet çizecek
 Kocaeli Tiyatrosu bir ilke imza attı
 Polis balosunda şöhretler geçidi
 Moda ile sanat el ele verdi
 Ünlü işletmeciye eşinden suçlama
 Aynı gece iki pasta kestiler
 Milyon dolarlık evlerinde sefa sürüyorlar
 İyi ki Temel İçgüdü 2'de oynamadım
 Prens Harry teğmen olacak
 İsim hakkı tam 50 milyon dolar
 Obeziteye karşı savaş başlattı
 Ebru Şallı'dan hamilelere saç bakım önerileri
 'Bebek Şenliği' kaçmaz
 23 Nisan için özel program
 Vitrinler renklendi
 Yeni şekersiz şeker
 Bahar tasarımları hazır
RAHŞAN GÜLŞAN
Rafet biz bu şarkılara nasıl inanacağız?
"Aklımda son...
HAKAN & UTKU
Barbie ile Ken
- Barbieee... Barbiiieee... Ulan ben kime...
Mutlu seksin yolu özgüvenden geçiyor
Mutlu seksin yolu özgüvenden geçiyor
Cinsel tatminsizliğin en önemli nedenlerinden biri güvensizlik!...
Yılın otomobili göz kamaştırdı
Yılın otomobili göz kamaştırdı
22 ülkede 58 gazetecinin seçimiyle yılın otomobili olarak öne çıkan...
Herkesin pastasına altın tozu attırdı...
Herkesin pastasına altın tozu attırdı...
Önceki akşam 36'ncı yaşını yakın dostlarıyla birlikte kutlayan Nalan...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.