kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
  » Otomobil
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Bizimcity
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
ÖTV ve nakit indirimiyle 15 milyarlık kâr fırsatı
15 milyar liraya varan indirimler

Baharla birlikte yeni kampanyalar da başladı. Tüketiciler şimdi, hem hurda araç hem de nakit ödeme indiriminden faydalanabiliyor. Bazı modellerde ise indirim tutarı 10-15 milyar lirayı buluyor.

***

ÖTV ve nakit indirimiyle 15 milyarlık kâr fırsatı

Hurda araç fırsatının yanı sıra firmaların yaptığı nakit indirimler otomobilleri cazip fiyatlara getiriyor. 11 milyar liraya bile sıfır kilometre araç bulmak artık mümkün.
Otomobil satışları yeni yılda da yavaş yavaş hız kazanmaya başladı. Mart ayında ilginin daha da artması ve satışların patlaması bekleniyor. Şirketler de tüketicileri çekmek için başta fiyat ve kredi olanakları olmak üzere bir çok fırsat sunuyor. Örneğin geçen hafta Opel, tüm masrafı kredilendiren yani hiç peşin para ödemeden otomobil sahibi olacağınız bir kampanya başlatmıştı. Diğer şirketler de kısa vadeli faizleri aşağı çekmenin yanı sıra nakit alım indirimler yapıyor. Bu indirimler 1 milyardan 10 milyara kadar çıkıyor. Devletin verdiği hurda indirimi ile bu rakam 15 milyara çıkıyor. Üstelik bazıları peşin alım indirimini, kredili kullanımlarda da yararlanılmasını sağlıyor.

Albea 19 milyar
Tofaş, nisan ayında başlatacağı "Fiat Günleri" isimli satış ve servis şenlikleri kapsamında tüm modellerinde 500 milyon ile 1.8 milyar arasında nisan ayına özel indirimler sağlayacak. Örneğin Tofaş, Albea'nın fiyatını 1 milyar 800 milyon nakit indirimi uygulayarak, 23 milyar 285 milyondan 21 milyar 485 milyona indirdi. 5.1 milyar liralık ÖTV indiriminden yararlanmanız için firma size yaklaşık 2.5 milyar liraya hurda otomobil de bulabiliyor. Yani 2.5 milyar liralık ÖTV desteğinden yararlanabiliyorsunuz. Böylece otomobile 19 milyar 200 milyona sahip olabilirsiniz. Doblo'da da 1 milyar 250 milyon lira indirim sağlanıyor. Doblo'yu 22 milyar 500 milyona satın alabiliyorsunuz.

7 milyarlık indirim
Ford Mondeo'yu 48 milyar liradan 41 milyar 615 milyona indirerek 7 milyarlık indirim yaptı. Otomobili 31 milyar lira peşin ve 19 milyarı 12 ay taksitle aldığımızda hiç faiz ödemiyoruz. HSBC'den 60 aya kadar kredi seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Otomobili 9 milyar lira peşin ve 24 aylık vade ile aldığımızda yani 32 milyar lira kredi kullandığımızda aylık taksit 1.56 faiz oranı ile ayda 1 milyar 652 milyar lira oluyor. Orta üst sınıfa giren bu otomobile sahip olabilmek için 36 ay vadeli kredi aldığımızda faiz oranı 1.65 ve aylık taksit de 1 milyar 235 milyon lira olacak.

Peugeot da 10 milyar
Honda Civic Sedan modelinde peşin alımda 2 milyarlık indirimi sağlıyor. 31 milyar 250 milyon lira olan Civic Sedan 29 milyar 250 milyona iniyor. Tüm bankalarla baz faizler üzerinden de anlaşmalar yapılmış. Hyundai Accent'te 1 milyarlık peşin indirimi var. Accent'in en düşük modelinin fiyatı 20 milyar 918 milyona satılıyor. Bayilerin yapacağı 2.5 milyarlık indirimle otomobilin fiyatı 18.5 milyara kadar inebiliyor. Peugeot'da indirimler tüm modellerde 2 milyardan başlayıp 10 milyara kadar gidiyor. 206 XLine'ın fiyatı 25.6 milyar liradan 2 milyarlık indirimle 23.6 milyara geriledi. Peugeot 307 XR modelinde fiyat 33 milyardan 31 milyara geriledi. Peugeot'ta en çarpıcı indirim 9 milyar 400 milyon lira ile 406 Coupe'de yaşanıyor. Otomobilin fiyatı 80 milyar 390 milyondan, 70 milyar 990 milyona geriledi. 607'nin Eternite, Diamond ve Titanium modellerinde ise 8 milyarlık indirimler mevcut. Renault tarafından 48 aya varan vade ve yüzde sıfırdan başlayan faizler, düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları sunuluyor. Ayrıca 1.6 motor seçenekli Laguna modellerinde hurda araç indirimine ek olarak 1 milyar TL ÖTV indirimi sunuluyor. Fiyatı 42 milyar lira olan Laguna'yı 21 milyar peşin ve 21 milyar kredi ile satın aldığımızda 36 ayda yüzde 2.04 faiz oranı ile 870 milyon liralık aylık taksit ödenerek otomobile sahip olunabiliyor. Fiyatı 28.3 milyar lira olan Megane II'yi ise 14.3 milyarı peşin 14 milyarı kredi ile satın aldığımızda ise 36 ay vadede 581 milyon lira taksit ödüyoruz.

En ucuz oto 11 milyar
Toyota Corolla Sedan ve Hatchback modellerinde 2 milyar 72 milyonluk, Yaris'te 832 milyon peşin alım indirimi var. Avensis'te indirim miktarı 1 milyar 892 milyona, RAV4'te ise peşin alım indirimi 1.804 Euro'ya kadar ulaşıyor. En ucuz otomobillerden Dacia Solenza 14 milyar 234 milyon fiyatla satılıyor. Bu fiyata hurda indirimi yapıldığında otomobili 11 milyara satın alabiliyorsunuz. Renault garantisiyle satılan Dacia'nın en pahalı modelini ise hurda indirimi yapıldıktan sonra 14 milyara alabiliyorsunuz.
DİĞER OTO FİNANS HABERLERİ
 En ucuz otoda, kredi maliyeti 1.3 milyar lira
 Can Otomotiv 12 bin araç sattı
 VW, ticari araçta faizleri düşürdü
 Koç Müzesi'ni bu yıl 200 bin kişi gezecek
 Üç kapılı Freelander'a ilk kez tiptronik vites seçeneği...
 Çocuklar, Potter'la heyecanlanıyor
 Dünyanın 5 kıtası Touareg'le aşılacak
 Siparişleri, özel terzi gibi işleyip teslim ediyoruz
 Nakit indirimli fiyata 48 ay taksitle oto
 Tarkan'a üstsüz daha çok yakışır
 Peugeot'dan bahar kampanyası: Peşin alımda 4.5 milyar lira...
 225 beygirlik Megane II haziranda yollara çıkacak
 Tek düğmeyle 4x4 oluyor
 Mercedes'ten dizel motor laboratuvarı
 Dunlop'tan yaza özel performans lastiği
 Peugeot 206 ticari olarak karşımızda
 Tofaş'tan yan sanayiye ödül
 Clio Symbol'e özel seri: Fidji
 7 kişilik Grand Scenic yılın ikinci yarısında
    Otomobil Yazarları
    Otomobil Dünyası
  » Oto Finans
METE TANSU
Opet'in yeni ürünü satışları yüzde 76...
ALİ SAYDAM
Doğru duygu sömürüsü işe yarar
Şu Volkswagen bu işi...
Anahtarını değiştirip dükkânını soydular
Anahtarını değiştirip dükkânını soydular
Mardin'de camide abdest alan kuyumcunun ceketinin cebindeki anahtarı...
Atatürk'ün 700 çocuğu buluştu
Atatürk'ün 700 çocuğu buluştu
Mustafa Kemal'in Türk sanayiinin temellerini atmak için seçip...
Bu tren kaçarsa geri gelmez
AB temsilcisi Solana'dan Rumlar'a örtülü uyarı: "Hayır" veren taraf,...
Rum lider Papadopulos sallanıyor!
Papadopulos'un koltuğu tehlikede. "Hayır" diye halkını etkileyen...
Zirvede derbi iddiası
23 Nisan resepsiyonunda yarınki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi konuşuldu.
Kıbrıs birleşik olarak AB'ye girmeli
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Ankara'da kısa...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.