kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Ana Sayfa
  » Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Yaşama Dair
    Sinema
    Hobi
Günaydın
ATV
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Bütün fallar içinde en doğru sonuç Tarot'ta
Yorumcu bilgili olmalı
Bütün fallar içinde en doğru sonuç Tarot'ta
Adanalılar'ın hem tarot hem biyoenerji uzmanı...
Kartların Anlamları

Bütün fallar içinde en doğru sonuç Tarot'ta

Tarot'un Türkiye'deki duayeni olan Metin Kiraz, Tarot'un daha kolay geldiği için tercih edildiğini söylüyor. Kiraz'a göre, Tarot için bir ustaya danışmak şart.

Türkiye'de 1989 yılında Tarot'u ilk gündeme getiren isim olan Gizbilimci-Astrolog Metin Kiraz, Tarot'un iskambile benzediği için daha eğlenceli geldiğini ve tercih edildiğini belirtiyor. Tarot'un, fal türleri içinde gerçekten en doğru sonucu veren yöntem olduğunu söyleyen Kiraz, "Çünkü kartlardaki sembollerin anlattığı şeyler gerçeklikte yer buluyor" diyor. Kiraz, Tarot öğrenmek isteyenlerin öncelikle bu konuda yazılmış kitapları iyice okuması gerektiğini vurguluyor ve ekliyor: "Okültizm, astroloji, simya ve majiyle ilgili kaynaklara da başvurmalı. Profesyonel olarak Tarot'la uğraşmak isteyenler ise mutlaka İngilizce kaynaklara bakmalı. Geniş çaplı bir araştırma için İngilizce şart"

İPEK ÖRTÜYE AÇILMALI
Metin Kiraz, Tarot baktırmak ve öğrenmek isteyenlere şu uyarılarda bulunuyor: "Rastgele bir ortamda Tarot bakılmamalı. Bütün majikal aletler sterilize edilmeli olumsuz enerjiyi bertaraf etmek için. Bu nedenle Tarot kartları ipek bir kumaşa sarılıp saklanmalı. Ya da ipek örtüye açılmalı. Tarot bakılacak ortam kesinlikle saygın olmalı. Samimi bir merak ve ilgi şart. Bakan kişi de kesinlikle birikim sahibi, bilgili biri olmalı. Zira bu kişi, fala konsantre olduğunda, benzerlik yasası gereği, aynı kalitedeki enerjiyi çeker ve sonuç daha gerçekçi ve doğru olur. Bilgisiz insanlar, karşısındakini yanlış yönlendirebiliyor ki bu da korkunç sonuçlara neden olabilir"

YORUMCU GÜÇLÜ OLMALI

Tarot, kehanet araçları içinde belki de ritülelleri en çok kullanan yöntemlerden biri. Ciddi bir Tarot seansında en doğru sonuçlara ulaşmak istiyorsanız Tarot'un Türkiye'deki duayeni Metin Kiraz'ın 'Tarot İlke ve Kehanet Sanatı' adlı kitabındaki uyarılarına kulak vermelisiniz. Kiraz'a göre Tarot'a danışmak isteyen kişi, şayet başkasına baktıracaksa, bu konuda pratik yapan, manevi yönü güçlü bir Tarot ustası bulmalı. Bir kişinin devamlı olarak aynı Tarot ustasına danışması, geleceğin algılanması ve kehanetin gerçekleşmesi için en uygun zemini hazırlayacaktır. Tarot'u açacak kişi, manen ne kadar güçlü ise gelecekle ilgili bilgilerin o ana sıkışması da o kadar artacaktır. Ayrıca bu özelliklere sahip Tarot ustası, beklentilerden uzak olacaktır. Danışan, Tarot ustasından seansın yapılacağı uygun bir zaman konusunda bilgi aldıktan sonra yer belirlenir.

KALİTELİ SORU SORMALI

Uygun zaman ve yerde buluşan Tarot ustası ve danışan, öncelikle birkaç hoş sohbetle aralarındaki manyetik bağı güçlendirmeli. Kişiler, üzerlerindeki gerilimi ne kadar atarsa Tarot seansının başarısı da o kadar artıyor. Bu süre bir saat kadar tutulmalıdır. Tarot'a sorulacak sorunun kalitesi, alınacak cevabın gücünü de belirler. Kiraz'a göre Tarot, gelişigüzel sorulan sorulara cevap vermez. Sorular, şuuraltını çok meşgul eden, güçlü sorular olmalı.
DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Sanat dünyasını karıştıran kitap
 Seray sonunda aradığını buldu
 Porsche'sini parçaladı
 Evlilik dışı doğanların hakkını arıyor
 'Hak düşürücü yasa mutlaka kaldırılmalı'
 Dost Eli'nin marketinde her şey bedava
 Çeyizin adresi KERVAN
 Duygular dile gelsin
 Sevgi Sözcükleri
 Yastığınıza bir kuş konsun
HAKAN & UTKU
STAR olayına dair...
STAR'a el konulduğu akşam eve giden...
AYŞE TÜTER
Balık omlet
Yumurta, süt ve tuzu birlikte çırpın. Bir...
Böyle evlat istemiyoruz!
Altı tane porno film çevirdiği ortaya çıkan Altın Ayı ödül kazanan...
Yaşlıların 166 yıllık kalesi
Harbiye'de 1838 yılında kurulan Artigiana Düşkünler Evi her milletten...
Çocuklar onu teşhis etti...
Uncalı'da dört günden bu yana dehşetin kol gezmesine neden olan taciz...
Üniversiteli Alara
Üniversiteli Alara
Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın eşi Alara Uzan,...
Tiryakisi olacaksınız
Tiryakisi olacaksınız
İstanbul sosyetesinin son dönemdeki gözde mekanlarından biri...
Tek rakibi kendisi
Tek rakibi kendisi
Podyumların 1981 doğumlu güzel top modeli Alessandra Ambrosio,...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Günaydın | Bizimcity | Sizinkiler | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Yaşama Dair | Sinema | Hobi
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.