kapat
09.02.2002
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
banner
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
banner
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 GALOP
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPUS
 HYDEPARK
 İNANÇ
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 DİYET
 TATLILAR
 CİNSELLİK
 PAZAR SABAH
 KİTAP
 SİNEMA
 SANAT
 RENKLER
 GURME
 TARİH
 SUNNY
 HİGH-TECH
 YAT&TEKNE
 NET YORUM
 NET GÜNDEM
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

Mangalın kokusu fena yayıldı

Almanya'da otel odasında saz arkadaşlarına mangal partisi düzenleyen Tatlıses, tepki aldı: Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok...
Almanya turnesine çıkan sanatçı İbrahim Tatlıses'in kaldığı 5 yıldızlı Mercury Oteli'nin odasında verdiği mangal partisi olay oldu. Başta Turizm Bakanı Mustafa Taşar olmak üzere, 5 yıldızlı otellerin yöneticileri ve turizm şirketleri, Tatlıses'in bu davranışını 'son derece yanlış" olarak değerlendirdi. İşte mangal partisine gelen tepkiler: Pelin Elbir (İstanbul Hilton Oteli Halkla İlişkiler Müdiresi): Otel odasında mangalın kokusu kolay çıkmaz. O odada kalacak müşterilerimizin rahatsız olmaması için bu duruma asla izin vermeyiz.

Cenk Göktalay (Çırağan Otel Yiyecek İçecek Müdür Yardımcısı): Odalarımızda asla yemek yapılıp, pişirilemez. Ancak müşterimize kendi mutfağımızda istedikleri bir yemeği bizim ahçılarımız tarafından pişirme hizmeti veriyoruz.

Zeynep Çifçioğlu (Swissotel Halkla İlişkiler Müdiresi): Bizim de dahil olmak üzere hiçbir otelin, değil odanın içinde, balkonlu odaların balkonunda bile mangal yakılması yasaktır.

Figen Erkan (Jolly Tour): İbrahim Bey'in canı mangal yakmak istiyorsa otelde uygun bir alanda bu isteğini yapmalı. Bir otel odasında böyle bir olay ilk kez duyulan bir olay olsa gerek. Hele hele bu durumun yurtdışında olması Türkiye'nin adını lekeliyor.

Ceylan Pirinçcioğlu (Vip Turizm): İbrahim Tatlıses'in Almanya'da otel odasında yaptığı bu olay son derece yanlış. Sadece Türkiye'de değil dünyanın da her yerinde yasak olan bir durum. İbrahim Tatlıses'in şöhretli bir insan olması böyle bir davranışı yapabilme gücünü kendisine vermiyor.

Kebapçılardan destek: Fazla duman olmaz!
Bursalı Kebapçı'nın sahibi Pelin Günaydın, otel odasında mangal partisi düzenleyen İbrahim Tatlıses'e destek verdi: "İbrahim Tatlıses'in gerek Doğu kökenli oluşu, gerek kebap tutkunu oluşu kendisini böyle bir davranış içine itmiştir. Zaten kebabın tadını iyi bilenler, ondan asla vazgeçemezler. Ayrıca Tatlıses bu işin uygunluk derecesini herkesten çok daha fazla iyi biliyor. Gurbette, alışık olmadığı yemekler İbrahim Bey'in damak tadını karşılayamamış olacak ki, kebap özlenimi bu şekilde yerine getirmiş. Ayrıca elektrikli mangalda pişen etin fazla dumanı olmaz."

TÜRK OTELCİLER: Bizde yapamaz
İstanbulda'ki turistik otel yöneticileri mangal partilerine karşı. Tarabya Oteli Genel Müdürü Erol Gedikoğlu "Böyle bir uygulamaya hiçbir 5 yıldızlı otelde müsade edilemez ancak bazen müşteriler otel yönetiminin bilgisi dışında böyle şeyler yapabiliyor" dedi. Türkiye Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Berk de "Otel odalarının amacı dışında kullanılması kabul edilecek bir şey değildir" diye konuştu.

Çok şaşırdım
Turizm Bakanı Mustafa Taşar mangal partisine tepki gösterdi ve çok çirkin olduğunu söyledi. Taşar "Bizde hiçbir 5 yıldızlı otel yönetimi odada mangal yapılmasına müsade etmez. Zaten otel odası mangal yapılacak yer mi? Kim olursa olsun böyle bir davranış inanılmaz, çok şaşırdım" dedi.

Değer ÖZERGÜN<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap

Copyright © 2002, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır