kapat

29.10.1999
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
banners
Sabah İnternet
L E I T Z
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
Bayan Sabah
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

Teba
1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 1999
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
KİTAPLIK

* Mungan'dan üçü bir yerde
Günün birinde yazdıklarımdan bir perde çekeceğim hayatıma. Herkes kağıt üstüne yazılanları benim hayatım sanacak, bende hayatımı saklamış olacağım böylelikle. Murathan Mungan, böyle başlıyor "Üç Aynalı Kırk Oda"ya. Daha çok şiirleri, hikayeleri ve oyunları ile tanınan Murathan Mungan, bu kez içinde üç tane hikaye bulunan "Üç Aynalı Kırk Oda" ile çıkıyor karşımıza. Kitap, Mungan'ın bütün hikayeleri adı altında yazdığı serinin altıncısı. Alice Harikalar Diyarında, Aynalı Pastane ve Gece Elbisesi, kitapta bulunan hikayeler. Çıktığı günden bu yana büyük ilgi gören kitapta, yoğun kişi ve yer tasvirlerine değiniliyor. Metis Yayınları tarafından yayınlanan "Üç Aynalı Kırk Oda", farklı bir yazım tarzı ve akıcı anlatımıyla adından sıkça sözettireceğe benziyor.

* Soğuk savaş sonrası Rusya
Daha yayımlanmadan Türk basınında farklı tartışmalara ve farklı yorumlara yol açan John Le Carre'nin "Single ve Oğlu" kitabıyla okuyucularını yeni bir serüvene sürüklüyor. "Single ve Oğlu", yeni kurulan Rus devletlerindeki suça bulaşmış gruplarla, Batı'nın yasal finans dünyası arasındaki yozlaşmış bağlantıların hikayesini anlatıyor. Le Carre, soğuk savaş yıllarındaki ajanların yerini alan, ekonomik açıdan iflas etmiş olan Rusya'daki üçkağıtçı zengin işadamları ile ticari bankaların güvenilmez şövalyelerini anlatıyor.

John Le Carre, problemin çevresinde büyük bir ustalıkla dolaşarak, bir bankacılık serüvenini, bir casusluk hikayesine çeviriyor. Epsilon Yayınları tarafından yayınlanan "Single ve Oğlu", casus romanlarına ilgi duyanlara tavsiye edilir. TEL: 0 212 252 38 21

* Endüstri sektöründe ayakta kalmak
Özünde 'Bin millik yolu adım adım yürü' yaklaşımı yer alan Hoshin Kanri

işletmelerin önceliklerini görebilmesi, kaynaklarını bu doğrultuda kullanabilmesi ve değişimle başedebilmesi için mükemmel bir planlama metodu sunuyor sizlere. Prof. Dr. Yoji Akao ve ekibinin hazırladığı "Hoshin Kanri-Yönetim Pusulası" kitabı işletmelerini geleceğe taşıyacak yöneticilerle geleceği bugüne taşımanın sırlarını paylaşıyor. MESS Yayınları tarafından yayınlanan "Hoshin Kanri-Yönetim Pusulası", işletmelerin rekabet gücünü artırmak isteyenler için farklı bir kaynak. TEL: 0 212 232 01 04

* Yeni çıkan yayınlar
Hobbit........................J.R.R Tolkien-İthaki Yayınları

Bir Kent Tarifi-Kastamonu.....Kemal Kutgün Eyüpgiller-Eren Yayınları

Gon...........................Masashi Tanaka-İthaki Yayınları

Ölüler Böyle Sever............Charles Bukowski-Parantez Yayınları

Ejder Şarkısı.................Anne Mc Caffrey-İthaki Yayınları

Kramponlu Ceset...............Celil Oker-Oğlak Yayınları

Dokunmak......................Ahmet Cemal-Can Yayınları

Hikmet Bila...................CHP-Doğan Yayınları

Bir Zamanlar Anadolu'da.......Tahir Abacı-İletişim Yayınları

Aşklar ve Çiftler.............Maria Seidemann-İletişim Yayınları

Muktedirlerin Siyatesi........Ümit Cizre-İletişim Yayınları

Düş İşleri Bülteni............Nazlı Eray-Can Yayınları

* En çok satan kitaplar
Felidae......................Akif Pirinççi-Güncel Yayınları

Günün İlk Işığında Gerçek....Ernest Hemingway-İnk”lap Yayınları

İstanbul Bir Masaldı.........Mario Levi-Remzi Kitabevi

Star Wars....................Terry Brooks-Dost Kitabevi

Bir Dinazorun Gezileri.......Mina Urgan-Yapı Kredi Yayınları

Üç Aynalı Kırk Oda...........Murathan Mungan-Metis Yayınları

Cebi Delik...................Paul Auster-Can Yayınları

Soğuk Dağ....................Charles Frazier-Epsilon Yayınları

Soğuk Sabun..................Nihat Genç-İletişim Yayınları

Hobbit.......................J.R.R Tolkien-İthaki Yayınları

Copyright © 1999, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır