kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Teknoloji
    Otomobil
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Bizimcity
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Ünlüler bu programla zayıfladı
Ünlüleri eriten Diyet

Tom Cruise, Julia Roberts, Mariah Carey ve Madonna gibi starların uyguladığı beslenme programı, zor diyetlerin pabucunu dama atıyor. Yıldızların Diyeti"yle sevdiğiniz yemeklerden vazgeçmeden kilolarınızdan kurtulabilirsiniz

Zayıflama hapı kullanmadan, spor salonlarında saatlerinizi harcamadan, sevdiğiniz çoğu şeyi yiyerek takip edeceğiniz "Yıldızların Diyeti"yle bir haftada gözle görülür bir değişiklik yaşayacaksınız. Genç ya da yaşlı, az ya da çok kilolu herkesin uygulayabileceği bu beslenme programı, sağlıklı yaşamın ipuçlarıyla dolu...

KALİTELİ YAŞAM İÇİN
- PROTEİN açısından zengin besinler metabolizmayı hızlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir.
- DÜŞÜK kalorili yemeklerden uzak durun. Sebze ve meyveyi bol tüketin, bu besinler mutluluk verir.
-SPOR yaptığınız günün ardından daha çok ve sık yemeye dikkat edin.


***

Ünlüler bu programla zayıfladı

Dünyaca ünlü isimler, "Yıldızlar Diyeti"ni takip ederek herkesin imrendiği vücutlara sahip oldu. Alınan ve harcanan kalorinin dengelenmesi üzerine kurulu olan bu programı takip ederek ideal kiloya ulaşmak hayal değil
Brad Pitt, Tom Cruise, Julia Roberts, Keanu Reeves, Cameron Diaz, Madonna, Mel Gibson, Matt Damon, Courtney Cox, Minnie Driver, Jim Carey, Shania Twain ve Mariah Carey gibi dünyaca ünlü yıldızlar bu diyet programını takip ederek herkesin hayran olduğu bir vücuda kavuştular. Zayıflama hapı kullanmadan, jimnastik salonlarında saatlerinizi harcamadan, sıkılmadan, sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek takip edeceğiniz "Yıldızların Diyeti" yle 1 haftada gözle görülür bir değişiklik yaşayacaksınız. Genç ya da yaşlı, az ya da çok kilolu herkesin uygulayabileceği bu diyet programıyla sadece fazla kilolarınızdan kurtulup, hayalini kurduğunuz vücuda sahip olmakla kalmayacak aynı zamanda sağlıklı bir yaşam da süreceksiniz.

Programı takip ederek çeşitli kanser türleri, diyabet, kalp krizi gibi birçok hastalık riskini en aza indirgeyecek, kemiklerinizin güçlenmesini sağlayarak ileri yaşlarda kemik erimesi hastalığına yakalanma riskini azaltacak, zihinsel performansınızı artıracak ve stressiz bir hayat süreceksiniz. Hayat kalitenizi yükseltecek olan Yıldızların Diyeti, kendinizi 5 ile 20 yaş arası daha genç hissetmenizi sağlayacak. Kan dolaşımınızı kolaylaştıracak, cildinizi gençleştirecek, selüliti önleyecek, immün sistemini sağlamlaştıracak, seksüel performansınızı ve libidonuzu artıracak, daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayarak saçlarınızın beyazlamasını da uzun süre engelleyecek.

SPOR ÇOK ÖNEMLİ
Uygulaması son derece kolay olan ve aslında bir yaşam tarzı olarak kabul edilmesi gereken bu programda spor büyük önem taşıyor. Spor derken kastedilen ise spor salonlarında saatler geçirmek değil. Düzenli olarak yürüyüş yaparak, koşarak ve ağırlık çalışarak hem dilediğiniz kiloya ulaşacak, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız. Yalnız programla birlikte spora başlamadan önce mutlaka bir doktora görünmeli ve bu sporları yapmanızda bir sakınca olup olmadığını sormalısınız. Eğer yürümenizde, koşmanızda, ağırlık çalışmanızda sağlığınız açısından bir sakınca yoksa daha hızlı kilo vermeyi de garantilemiş olacaksınız. Programın sporla ilgili bölümüne başlamadan önce dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var. Yürüyüş, hızlı yürüyüş ve tempolu koşudan oluşan birinci aşama mutlaka 3 ile 8 saat arasında sürmeli. Ağırlık kaldırma, jimnastik gibi çalışmalardan oluşan ikinci bölüm ise 30 dakika ile 2 saat kadar devam etmeli. İlk hafta, bu süreler sizi zorlayabileceğinden her iki aşamayı da daha kısa kesebilirsiniz. Fakat programın etkili olabilmesi için ikinci haftadan itibaren sürelerle ilgili bu kurala tamamen uymanız şart. İkinci olarak; eğer bu programın başarılı olmasını istiyorsanız yaptığınız her hareketten ve yediğiniz her şeyden zevk almalısınız. Eğer durumunuzdan memnun değilseniz programı başarıyla tamamlama şansınız da yok demektir.

AMAÇ KALORİ YAKMAK
Kilo çoğu zaman bir günde alınan ve harcanan kaloriyle doğru orantılıdır. O nedenle kilo vermek amacıyla her gün daha fazla kalori yakmak için daha çok hareket etmek ya da daha az kalorili besinler almak zorundasınız. Her 500 gramlık yağ 3500 kalori içerir. Yani eğer haftada 2 buçuk kilo vermek istiyorsanız her gün normalde yaktığınız kaloriden en az 17 bin 500 kalori daha fazla yakmanız gerekir. Bu kaloriyi yakmak için ya daha fazla spor yapmanız ya da protein açısından zengin yiyecekleri tüketmeniz lazım. Bedensel aktivite olarak birinci aşamada yapabileceğiniz sporlar arasında yürüyüş, hızlı yürüyüş, hafif koşu ve tempolu koşu bulunuyor. Yapacağınız bu egzersizler, vücudunuzda depolanan yağları yakacak ve metabolizmanızı hızlandıracak kaslar oluşmasını sağlayacak. Ayrıca yürüyüş ve koşu kalp krizi, göğüs kanseri, kolon kanseri ve diyabet hastalıklarına yakalanma riskini de azaltır. Bedensel aktivitenin ikinci aşaması, 30 dakikadan 2 saate kadar yapabileceğiniz ve alınan ekstra kalorileri yakmanızı sağlayacak ağırlık kaldırmadan oluşuyor. Ağırlık kaldırmak, aynı birinci aşamadaki gibi vücudunuzda depolanan yağların yakılmasını ve metabolizmanızı hızlandıracak kas oluşumunu sağlayacak. Ayrıca bu egzersizle vücudunuz kısa zamanda şekle de girecek. Ağırlık kaldırmadan tek başına yapılan yürüyüş, koşu gibi aerobik tarzında sporlar kaslarınızın kaybolmasına neden olur. Bu nedenle birinci aşamadaki sporları yaptıktan sonra aynı gün mutlaka ikinci aşamadaki sporları da yapın. Ayrıca birinci ve ikinci aşamadaki sporların depresyonla savaşmak için de birebir olduğunu unutmayın. Spor yaparak beyninizin endorfin adı verilen hormonu üretmesini sağlarsınız, bu hormon da doğal ağrı kesici görevi görür ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Birinci aşamadaki sporları sabah ilk iş olarak aç karnına yapmanız gerekiyor. Spora başlamadan önce sadece çay, kahve ya da su içmenize izin var. İkinci aşamaya ise birinci aşama bittikten en erken 1 ya da 2 saat sonra başlamanız gerekiyor. Ağırlık kaldırma egzersizlerine geçmeden 10-15 dakika kadar ısınma hareketlerini yapmayı ihmal etmeyin. Eğer birinci aşamayı haftada sadece bir kere yapabilirim diyorsanız, bu aşamayı 15-20 dakikaya indirgeyerek haftada en az iki-üç kez gerçekleştirmeye çalışın. Aynı günlerde ikinci aşamayı da yine süresini 30 dakika ile 2 saate indirerek gerçekleştirmeyi ise unutmayın.
Aşağıdaki yiyecek ve içecekleri yeterli enerjiyi sağlaması ve kilo vermeye yardımcı olması için haftada en az 1-4 kez tüketmeye çalışın.
1.
1 bardak içine Ginseng katılmış yeşil çay.
2. 1 veya 2 kaşık katıksız, organik bal.
3. 1 veya 2 kaşık organik elma sirkesi. Elma sirkesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve en iyi yağ yakıcıdır. Elma sirkesinde bulunan özellikler yeni yağ hücrelerinin oluşmasını da engeller. Spor yaparken saatte 1-2 bardak veya her iki üç saatte bir 1 litre su içmeyi unutmayın. Günde mutlaka 8-15 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı kalmak için vücudun bol sol suya ihtiyacı var. Su, yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olduğu kadar vücut ısısını dengeler, hücrelere besin ve oksijen taşır, toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda tampon görevi görerek doku ve organları korur. Vücudun susuz kalması yüksek tansiyon, astım, alerji, migren, baş ağrısı gibi pek çok hastalığa neden olur. Ayrıca unutmayın ki yeterli derecede su almazsanız kilo da veremezsiniz. Eğer düzenli olarak spor yapmanıza ve kalori hesabına dikkat etmenize rağmen hiç kilo vermiyor, ya da vermekte zorlanıyorsanız; kilo veriyor ama verdiğiniz kiloyu koruyamıyorsanız veya daha hızlı kilo vermek istiyorsanız 1 ya da 3 hafta için karbonhidrat ve yağ içeren besinlere sınır getirin ya da tamamen hayatınızdan çıkarın. Onların yerine protein açısından zengin yiyecekleri tercih edin. Protein açısından zengin yiyecekler, az miktarda da olsa karbonhidrat ve yağ içerir, bu nedenle vücut için gerekli olan miktarı almanızı sağlar. Spor yaptığınız günün ertesi günü daha çok ve sık yemeye dikkat edin. Örneğin, iki ya da üç ana yemek, beş ya da altı ara yemek yiyebilirsiniz. Ama her zaman porsiyon konusunda kontrollü olmayı ve sağlıklı seçimler yapmayı gözardı etmeyin. Örneğin, son derece sağlıklı bir tabak salataya yağlı soslarla zarar vermeyin.

Eylem Bilgiç

DİĞER İYİ YAŞA HABERLERİ
 Sağlığınıza önem verin kanserden korunun
 Erken teşhis hayat kurtarır
 Baharla gelen depresyon
 Yüksek tansiyon kalbin düşmanı
 Acil durumlara hazırlık
 Sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeniz gerekmiyor
 Her gün yediğimiz fast food yemekler ve kalorileri
 Bilinçsiz spor ölüm nedeni
 Zihninizi aktiviteyle daima dinç tutun
 Mikroskoptan ana kucağına
 Kanserliye Amerikan tedavisi
 Kolesterolünüz için beyazdan uzaklaşın
 Dünyayı yöneten kadınlar
 Vitamin eksikliği saçları döker.
 Huzursuz bacaklar depresyon yapıyor
 Bilimsel açıdan cilt bakımı
 Önyargılara son veriyorlar
 Günde iki bardak yeşil çay sağlık iksiri
 Özürlülere ücretsiz estetik
    Aktüel Pazar Yazarlar
    Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
  » İyi Yaşa
Kültürümüz Fransa'da
Kültürümüz Fransa'da
Mutfak Dostları Derneği,15 gün boyunca Fransa'da yemeklerimizi ve...
Türkiye'yi Amerika'da savundu
Türkiye'yi Amerika'da savundu
Kuşadası Limanı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Gregory M. Kiez, Miami'de...
Görücü usulüyle değil internet usulüyle evlilik
Arkadaş, sevgili veya eş bulmakta zorlanan Türkler, kendi yaşam...
Şişman, güzel ve çok seksi
Hollywood'da başlayan şişmanlık modası, kadın dergilerine de sıçradı.
Anadolu'nun en şık tatlısı: Aşure
Eskiden baharın habercisi, barış ve kardeşliğin arabulucusu sayılan bu güzel...
Paskalya çikolataları yapabilirsiniz
PASKALYA çikolatası yapmaya ne dersiniz? Movenpick Hotel İstanbul'un, 3 Nisan...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Sarı Sayfalar | Günaydın | Bizimcity | Kapak Güzeli | Astroloji | ON Magazin | Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Teknoloji | Otomobil | Sinema | Hobi | Çizerler
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.