SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
  » Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Çocuklar için Minifest

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve bugün başlayacak ''Minifest'', Maslak Parkorman'da 8 Mayıs'a kadar her yaş grubundan çocuklara çeşitli sanat dallarıyla zenginleştirilmiş hareketli ve renkli bir ortam sunacak.

''Doğada Bir Gün'' programında çeşitli doğa oyunları oynayacak olan çocuklar, Rahmi M. Koç Müzesi'nin hazırlayacağı ''Mini Müze''yi de keyifle gezebilecek. Çocuklar, ayrıca parkın çeşitli alanlarına konacak büyük oyuncaklardan yararlanacak.

Gizli Bahçe'de yer alan CimCimler artistik jimnastik atölyesine katılabilecek çocuklar, ardından minik artistlerin gösterilerini izleyebilecekler, dileyenler de Dans Atölyesi'nde dans edecekler.

Çocuklar, rengarenk El Sanatları Atölyesi'nde boyalarla uğraşacak, bir diğer atölyede pamuk helva çubuklarıyla ''Bir Şehir Yaratmak'' üzere kolları sıvayacaklar. Küçük konuklar, Masal Drama Atölyesi'nde sevdikleri bir masalın kahramanlarını canlandırma fırsatını bulacaklar.

El sanatlarından, sirk numaralarınaMinifest boyunca çocuklar Parkorman'ın değişik alanlarına yayılmış olan Atölye Çalışmaları'na katılıp el sanatlarından dansa, tiyatrodan müziğe, arkeolojiden çalgı yapımına, masal anlatılarından sirk numaralarına kadar değişik çalışmalar gerçekleştirebilecekler.

Her gün farklı bir atölye çalışmasına katılabilecek olan minifest konukları zengin ve renkli bir programla dolu saatler geçirecekler...

Minifest'e katılan çocuklar "Doğada Bir Gün" programında çeşitli doğa oyunları oynayacak, Rahmi M. Koç Müzesi`nin hazırlayacağı "Mini Müze"yi keyifle gezecek; "Camocağı"nın usta yaratıcılarıyla camı şekillendirebilecekler.

Çocuklar ayrıca parkın çeşitli alanlarına konacak kocaman oyuncaklardan yararlanacak. Gizli Bahçe`de yer alan CimCimler artistik jimnastik atölyesine katılabilecek ve ardından minik artistlerin gösterilerini izleyebilecekler.

Dileyenler de Dans Atölyesi`nde dans edecekler. Rengarenk El Sanatları Atölyesi`nde boyalarla uğraşacak, bir diğer atölyede pamuk helva çubuklarıyla Bir Şehir Yaratmak üzere kolları sıvayacaklar. Havuz çevresinde dolaşırken de aniden karşılarına çıkan biri onlara illüzyonun inceliklerini gösterecek.

Küçük konuklar dilerlerse Masal Drama atölyesinde sevdikleri bir masalın kahramanlarını canlandırabilir ya da bir başka köşede Düşler Atölyesi'ne dalabilirler. Bedenin Müziği, Oyuna Davet, Kazalım Bulalım, Yapalım Çalalım, Resim Yolu Parkorman'da minifest kapsamında yer alacak eğlenceli atölye çalışmalarından sadece birkaçı...

Atölye çalışmalarından çıkıp Parkorman'ın yeşil park alanında biraz dolaşmak isteyen küçükler belki bu gezintiyi WWF`in Gönüllü Liderleri eşliğinde Doğa Oyunları ile gerçekleştirebilir, kuş gözlem ve doğa keşfi turlarına katılabilirler.

Arzu edenler yüzlerini boyatıp, ellerine kocaman balonlar alıp, Curcunabazlar`ın Palyaço Taksi'si ile bir atölyeden diğerine gezip, Tahta Bacaklar'ın peşine takılabilirler. Aman unutmayın: Bu yıl Tiyatro Çadırı'nda çeşitli tiyatro etkinlikleri de olacak küçük misafirler için... "Konuşan Taş" bunlardan biri

Semaver Kumpanya'nın sevecen kuşları da çocuklarla buluşacak. Minifest için İngiltere'den gelen Les Oiseaux DeLuxe ise cıvıl cıvıl renkli, sevimli üç kocaman kuş... Onlarla tanışma ve resim çektirme olanağı var.
Sabetay gerçeği
İzmirli Sabetay Sevi 1648'de 22 yaşında Mesihliğini ilan edip tarihin en gizemli hareketini...
Genelkurmay Başkanı Org. ÖZKÖK'ün Yıllık Değerlendirme Konuşması
( 20 Nisan 2005 ). Değerli Komutan Arkadaşlarım,

Harp Akademilerinin değerli komutan,...
Yankesicilik dolandırıcılık ve kapkaç olaylarına karşı alınacak önlemler
* Yankesiciliğe karşı bayanların otobüse binerken ve alış veriş yaparken omuzlarında asılı bulunan...
Nostradamus'un sırlar dünyası
Nostradamus'un kehanetleri gerçek mi oluyor? Son depremler Fransız kâhinin işaret ettiği 2012'deki kıyametin...
Otonuzun güvenliği için alabileceğiniz önlemler
* Aracınızı risklerden uzak tutmak için öncelikle otoparklara veya iyi aydınlatılmış yerlere bırakmaya...
Lion'lar, Leo'lar, Lioness'ler kimler?
BM'nin tanıdığı ilk sivil toplum örgütü Lions, üyelerine göre insanlara hizmet etmeye zaman ayırıyor.
Derin Devlet
Derin devlet dizisi sona erdi. 6 gün Süleyman Demirel'i yazdık. 4 gün de Kenan Evren'i. En çok gelen...
Selülite savaş açma zamanı
Hemen hemen tüm kadınların ortak sorunu olan selülit, yazı burnunuzdan getirebilir. Bu nedenle iyisi mi siz...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu